Переглядів: 415

Звідусіль

Дешевого віскі не буде

Шотландія стала першою країною у світі, яка запровадила мінімальні роздрібні ціни на алкогольні напої.

Мінімальна ціна за одиницю, або MUP, встановлює нижню ціну за одиницю алкоголю, тобто він юридично не може бути проданий за меншу ціну. Чим вищий відсоток алкоголю в напої, тим дорожче він коштуватиме, повідомляє The Scotsman.

Із 1 травня найдешевший цінник має становити не менше 50 пенсів (близько 18 гривень) за 10 мілілітрів чистого алкоголю. Тобто пляшка віскі об’ємом 0,7 літра не може бути продана дешевше за 14 фунтів стерлінгів (513 грн). Вартість пляшки го-рілки об’ємом 0,7 літра міцністю 37,5% становить не менше 13,13 фунта (476 грн), чотири банки пива «лагер» міцністю 9% коштуватимуть мінімум 7,92 фунта (256 грн), а пляшку вина міцністю 12,5% не можна продати за менш ніж 4,69 фунта стерлінгів (146 грн).

«Міністри вважають, що MUP в основному вплине на дешеві білі сидри та напої з високим вмістом алкоголю, які, як правило, купують ті, хто зловживає ним», — зазначає видання.

У шотландському уряді заявили, що мінімальні ціни скоротять смертність від пов’язаних з алкоголем захворювань та зменшать його шкідливий вплив.

Замість голки — патч

Британські вчені створили патч (електронний пластир) для вимірювання рівня глюкози в крові. Цей метод дозволяє проводити процедуру на шкірі, без проколювання пальця.

Патч підтягує глюкозу з міжклітинної рідини через волосяні фолікули. Процедура здійснюється за допомогою мініатюрних датчиків і невеликого електричного струму. При цьому проколювати шкіру не потрібно. Глюкоза збирається в крихітних резервуарах і вимірюється кожні 10—15 хвилин упродовж кількох годин.

Команда Університету Бата сподівається, що патч стане недорогим кишеньковим датчиком, здатним знімати й повідомляти регулярні вимірювання глюкози на телефон або смарт-годинник, а відтак попереджати пацієнтів, коли їм необхідно вжити тих чи інших заходів.

Професор Річард Гай з департаменту фармації та фармакології університету вважає, що метод контролю рівня цукру в крові без голки обіцяє стати важливим внеском у боротьбу зі зростаючою глобальною поширеністю діабету.

Пластикові дороги

Близько 100000 кілометрів доріг в Індії збудовано з переробленого пластику, який міцніший, ніж звичайний асфальт, безпечніший для навколишнього середовища і дозволяє заощадити на бітумі.

Індія — світовий лідер з технології створення «пластикових» доріг. Використання переробленого пластику для будівництва автошляхів не тільки допомагає зменшити кількість сміття, а й створює робочі місця для тисяч людей, зайнятих у цій сфері. І це ще не всі переваги.

Ці дороги — й екологічніші, й міцніші, й у три-п’ять разів довговічніші, ніж зі звичайним покриттям. А ще, що також важливо, вимагають менше витрат на обслуговування.

Як сировину для дорожнього покриття індійці використовують майже всі види пластикових відходів, але переважно це пляшки з-під води та газованих напоїв. Спочатку їх сортують, очищають і подрібнюють. Потім подрібнений пластик плавлять при температурі близько 1700C і додають до нього гарячий бітум. Після змішування суміш укладають, як звичайний асфальт.

Аналітики запевняють, що цю недорогу технологію можна застосовувати для глобального відновлення доріг.

Кашалотова згуба

У шлунку мертвого кашалота, знайденого на узбережжі південної частини Іспанії, виявлено 29 кг пластику.

У результаті розтину 10-метрового кита експерти з Центру порятунку дикої природи Ель-Валле дістали з його шлунку пластикові пакети, каністру, а також кілька частин мотузки та рибальскі сітки. Фахівці дійшли висновку: кашалот помер від того, що не зміг переварити весь цей непотріб. Через «блокування» у травній системі в черевній порожнині тварини розвинувся перитоніт, який і призвів до її загибелі.

Хоча новина й шокує, дивуватися тут нічому: щорічно у Світовий океан викидається понад вісім мільйонів (!) тонн пластику, пише ScienceAlert.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net