Переглядів: 732

Вияв народної дипломатії

Причорноморський край готується до чергової, вже дев’ятнадцятої, Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині», яка цьогоріч відбудеться 18—20 травня в Одеській національній науковій бібліотеці.

На шанувальників української книжки чекає багато цікавих заходів: презентації, конкурси, виставки, майстер-класи, автограф-сесії, «круглі столи» тощо. З-поміж цього розмаїття, без сумніву, приверне особливу увагу представлення альбому-каталогу «Збірка мистецьких творів Художнього музею Тараса Шевченка в Пекіні» (подарований ОННБ відомою мистецькою родиною Кравченків).

Це — спільний українсько-китайський проект. Видання, що побачило світ у Пекіні (редактор — Лі Ген, укладач — Алан Юй), двомовне — українською і китайською. Воно містить близько двохсот творів українських і китайських митців різних видів та жанрів, подарованих згаданому музею. Ці твори певним чином відображають як зацікавлення художників особою і творчістю Шевченка, так і сучасні тенденції в образотворчому мистецтві України і Китаю. Помітно представлені й одеські митці: Борис Бєлов, Оксана Здоровецька, Анатолій і Галина Кравченки, Олексій Малик, Валерій Цонін та інші — загалом 12 майстрів.

Організаторами музею, який офіційно відкритий 23 вересня 2016 року, виступили Посольство України в КНР, Національна академія мистецтв України, Національний музей Тараса Шевченка, Національна академія образотворчого мистецтва й архітектури України, Академія каліграфії та живопису КНР, Академія мистецтв «Лі Кежань» КНР.

«У 2018-у ми відзначаємо низку знакових подій: 204-річчя від дня народження Тараса Шевченка, 26-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною і Китаєм, а також 27-річчя Незалежності України — тієї України, за яку боровся все своє життя славетний син українського народу Тарас Григорович Шевченко», — йдеться у перед-ньому слові до каталогу Надзвичайного і Повноважного посла України в КНР Олега Дьоміна.

«…У наші дні багато наших молодих художників та молодих друзів познайомилися із чудовими творами українських художників, які змусили їх по-новому зрозуміти Тараса Шевченка, — наголошує у своїй вступній статті редактор видання, виконавчий директор художньої галереї «Лі Кежань» Лі Ген. — Звичайно, в роботах цього видання нам дуже приємно бачити спосіб мислення сучасних українських митців і впевненість художників у власній національній культурі».

Відкриття музею в Пекіні та видання каталогу активізувало двосторонні контакти між українською і китайською інтелігенцією. «Коли я приїхав до України, — зазначає Алан Юй, директор музею-галереї Тараса Шевченка у Пекіні, віце-президент Китайської академії каліграфії та живопису, — я познайомився із багатьма щирими друзями та діячами мистецтва, через вас я тут затримався, організував різноманітні заходи художнього обміну. Минулого року мій син Юй Фей Хун вступив до Національної академії образотворчого мистецтва України… Для мене Україна вже не є звичайною зупинкою у поїздці».

Альбом-каталог, видання якого стало можливим завдяки підтримці благодійників, громадських діячів і різних установ України й Китаю, приваблює високою поліграфією, прекрасним дизайном, бездоганним смаком і тактом у поданні матеріалу. Надалі планується його перевидати з доповненнями.

Повертаючись до очікуваної презентації в стінах бібліотеки, зазначимо, що її формат включає й виставку творів одеських художників, чия творчість представлена в Музеї Тараса Шевченка у Пекіні. Приємно відзначити, що події, пов’язані з цією презентацією, несподівано для органі-заторів синхронізувалися —— у травні в Пекінському художньому музеї Тараса Шевченка відбудуться урочистості на честь українського генія, в яких візьме участь й українська делегація.

Володимир КУДЛАЧ.

НА ЗНІМКАХ: Борис Бєлов. Тарас Шевченко.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net