№ 33 (21943) четвер 12 квітня 2018 року

Переглядів: 6381

Щоб не боялися пожеж і щоб не рвало дамби

На території нашої області функціонують 50 заміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку різних форм власності та ще майже 600 дитячих таборів з настанням літніх канікул починають працювати на базі загальноосвітніх та позашкільних закладів. Із 260 тисяч дітей, які мешкають на Одещині, більше 100 тисяч щоліта потребують відпочинку й оздоровлення.

Стан підготовки до оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році був першим пунктом порядку денного апаратної наради, яку провів голова облдержадміністрації Максим Степанов.

Переглядів: 702

«А в нас коли полагодите?»

Результати роботи Служби автомобільних доріг в Одеській області за 2017-й. Основні проекти у сфері дорожнього господарства, які заплановано реалізувати цьогоріч. Передача місцевих шляхів на баланс ОДА і створення «Служби місцевих автомобільних доріг». Децентралізація та реформування галузі. Про це в Одеському центрі розвитку місцевого самоврядування розповідав журналістам начальник Служби автомобільних доріг нашої області Олег ВАРИВОДА.

А розпочав він дещо несподівано — звернувся до представників ЗМІ за допомогою, щоб донесли суспільству кричущий факт. У жовтні минулого року, нагадав, заступника начальника контролю і нагляду за безпекою на автомобільному транспорті управління «Укртрансбезпеки» в Одеській області Віталія Мироненка правоохоронці затримали під час одержання хабаря, який він узяв за те, щоб не притягувати бізнесмена до адміністративної відповідальності за перевантаження транспортного засобу. Чиновникові висунули підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу. Приморський суд заарештував його на два місяці з правом внесення застави в розмірі 475 тисяч гривень. Й ось цими днями Олег Варивода несподівано з’ясував, що той знову обіймає посаду. «Я був у шоці, побачивши його сьогодні в приймальні! Не може людина знову посідати посаду, на якій була спіймана на хабарі! Так ми ніколи не відремонтуємо і не збудуємо дороги!» — обурювався він.

Переглядів: 3746

Випробування на політичну корупцію

Вибори-2019 стануть випробуванням для боротьби з політичною корупцією, прогнозують у Національному агентстві з питань запобігання та протидії корупції (НАЗК).

«Майбутні президентські та парламентські вибори, у березні та жовтні 2019 року відповідно, без сумніву, стануть випробуванням для існуючої системи запобігання політичній корупції та державного фінансування політичних партій. Уже зараз, у період виборчого «затишшя», НАЗК, представники громадських організацій, активісти та небайдужі громадяни виявляють окремі маніпуляції політичних партій у сфері агітаційної діяльності», — цитує прес-служба НАЗК керівницю відділу методологічної роботи департаменту з питань запобігання політичній корупції Катерину Берднікову.

Переглядів: 524

Так поставав наш флот

10 квітня в Одесі відзначили день створення Західної військово-морської бази Військово-Морських сил Збройних Сил України.

В урочистостях взяли участь представники командування ВМС, інших видів ЗС України, ветерани частини, духовенство.

Командувач Військово-Морських сил ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко привітав особовий склад з днем частини, подякував за сумлінне виконання службових обов’язків та закликав і надалі активно вдосконалювати бойову майстерність, бути згуртованим надійним екіпажем, чітко й злагоджено виконувати свій почесний обов’язок із захисту держави.

Переглядів: 564

Злетяться «соколята» у Буджак

Обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») пройде цьогоріч у Білгород-Дністровському районі.

Про те, як, де і коли змагатимуться переможці районних етапів гри, йшлося під час зустрічі голови Білгород-Дністровської РДА Сергія Ільченка та його заступниці Альони Шихалієвої зі заступником голови Одеської ОДА Сергієм Колебошиним.

Переглядів: 1520

Свято книги. Української

Міністерство культури України, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів й Одеська національна наукова бібліотека запрошують 18—20 травня на XІХ всеукраїнську виставку-форум «Українська книга на Одещині».

Основна мета форуму — збереження та примноження духовного й культурного надбання українського народу, утвердження в суспільстві престижу української книги, піднесення вітчизняної видавничої справи, поповнення бібліотек Південного регіону новими виданнями, виховання культури читання та любові до української мови на кращих зразках вітчизняної літератури, підтримка молодих письменників.

Переглядів: 512

Міст буде у червні

До початку червня планується закінчити всі ремонтні роботи та благоустрій мосту на міжнародній трасі М-15 Одеса — Рені біля молдовського села Паланка.

Нині вже зроблено 80% від запланованого. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив голова Одеської ОДА Максим Степанов, додавши, що прокладена на час ремонту мосту дорога не може його замінити. Причина — плавні та специфічний ґрунт у тій місцині.

Переглядів: 467

Чекаємо туристів із Китаю

Цими днями у рамках фан-туру, організованого департаментом культури і туризму міської ради, з туристичним потенціалом Одеси знайомляться представники туроператорів Китаю.

Візит гостей із Піднебесної розпочався з презентації готелів на березі моря та дельфінарію. Вони ознайомилися з курортною зоною, пляжами, місцями для відпочинку, пройшлися парком ім. Т.Г. Шевченка, оглянули стадіон «Чорноморець» та скейт-парк. Згодом гості прогулялися Приморським бульваром, Ланжеронівською та Дерибасівською вулицями, побували на Потьомкінських сходах.

Переглядів: 466

Без дронів, але з новими авто

Через кілька днів після гучного провалу «Російської пошти», яка похвалилася запровадженням для доставки відправлень дронів й одразу ж після зльоту вгробивши один з них, Одеська регіональна філія ПАТ «Укрпошта» на площі перед облдержадміністрацією провела показ своєї нової техніки для цих же потреб. А це — 15 нових машин марки Citroлn, які поповнили її автопарк. Ще стільки ж очікують отримати найближчим часом.

Як пообіцяли представники компанії, нова техніка повинна суттєво покращити рівень ку-р’єрської доставки по місту. Крім автомобілів, одеські поштовики отримали й п’ять нових вантажівок. Утім, і стару автотехніку тут не списуватимуть на брухт. «Наші старі машини, які раніше їздили по місту і часто ламалися, тепер експлуатуватимемо по-іншому. З двох-трьох машин збиратимемо більш-менш робочий автомобіль і відправлятимемо його на перевірений, не дуже важливий маршрут. Будемо берегти нову автотехніку, бо в області ще не скрізь хороші дороги. Наразі наша компанія активно реформується: працюємо над вдосконаленням логістичних процесів, запуском нових послуг і продуктів, посилюємо потужності кур’єрської доставки, навчаємо персонал. Лише в 2017-у «Укрпошта» закупила нових авто більше, ніж за останні 5 років. 14 новеньких автомобілів уже працюють на маршрутах Одещини», — зазначив керівник регіональної філії «Укрпошти» Сергій Дрозд.

Переглядів: 1271

Перші підкорювачі одеського неба

Історія Одеси, якщо заглибитися в неї, відкриває нові й нові цікаві сторінки. Так, наше місто було не тільки найбільшим морським портом, а й на початку ХХ століття стало авіаційною столицею Російської імперії. Крім контрабанди з Малої Арнаутської, воно ще й уславилося першими польотами повітряних куль, першим аероклубом, першим польотом літака, першим авіазаводом і першим серійним літаком, зібраним на території Східної Європи.

Авіація того часу — дуже небезпечне заняття, ще експериментальне, маловивчене. Літальні апарати й нові способи польоту новатори буквально випробовували на собі, ризикуючи здоров’ям чи й життям. «Полотняна етажерка з дерев’яним гвинтиком» — так прозвали перші аероплани в народі. З тодішніх відомих льотчиків далеко не всі дожили до старості — багато загинуло. Л. Мацієвич (перша жертва російської авіації в 1910 році), П. Нестеров, винахідник «мертвої петлі», К. Шиманський, одесит С. Уточкін...

Переглядів: 853

Анатолій ГОРБЕНКО: «Прагнемо жити, як одна сім’я»

Як у нинішніх непростих соціально-економічних і політичних умовах живеться творчим спілкам?

Одна з найчисельніших і найпотужніших у нашому краї — Одеська обласна організація Національної спілки художників України. Нинішня наша розмова з її багатолітнім очільником (із 2007-го) Анатолієм Горбенком, народним художником України, лауреатом премії ім. Тетяни Яблонської та обласної премії Олександра Осмьоркіна (м. Кропивницький), членом Міжнародної спілки художників за мир, почесним громадянином м. Чорноморськ.

— Не так давно Одеська спілка художників відзначала своє 75-річчя. Це одне з найстаріших подібних об’єднань у країні. Як нині розвивається організація?

— Цьогоріч, зазначу, ми готуємося святкувати вже 80-ліття обласної спілки художників...

Моя місія як голови спілки — зберегти кращі традиції, закладені нашими відомими попередниками, які перетворили організацію на одну з найшанованіших у нашій країні. Серед пріоритетів — збереження її цілісності, взаємодопомога, створення творчої, дружньої атмосфери, пріоритет мистецтва, адже справжня творчість — це як ковток чистої джерельної води.

У таку тяжку годину, яка випала на нашу долю, ми маємо об’єднуватися, а своєю творчістю дарувати людям радість і натхнення. Ми не ділимо митців на реалістів і нонконформістів чи абстракціоністів, традиціоналістів та авангардистів. Це в минулому. Вітаються всі напрямки і всі стилі.

Переглядів: 937

Планета Валентина Мороза

В одеському видавництві «Астропринт» вийшла друком книжка вибраних поезій Валентина Мороза «Життєдайні джерела». Її презентація відбулася в Одеській бібліотеці ім. Михайла Грушевського. Книжку оприсутнили укладач і дружина поета Ірина Меліхова, автор вступного слова письменник Олекса Різниченко (Різників), автор післяслова Володимир Сподарець — кандидат філологічних наук, доцент української філології Південноукраїнського національного педуніверситету ім. К.Д. Ушинського, й художниця Лариса Дем’янишина.

Свій виступ Олекса Різників, поет і словолюб, невтомний дослідник української мови, колишній політв’язень, розпочав віршем Валентина Мороза. Вже з перших рядків захотілось відкрити названу сторінку й читати рядок за рядком все далі, далі… Ця поезія — поезія цього автора — затягує, бере у свою орбіту довкола однієї лише планети — планети Любові: до рідної України, до Жінки, до Слова рідного, до всього, що є — Життя.

Переглядів: 481

Поступ Олеся Гончара

Цього разу зустріч у рамках спецпроекту «Інтелектуального форуму» для молоді «Видатні діячі української культури» й Одеса» була присвячена ювілейній даті Олеся Гончара.

У дні, що передували 100-літ-тю письменника, в надрах суспільства — ближче до його інтелектуального вершка — зродилися несміливі думки про те, щоб оголосити 2018-й роком Олеся Гончара. Ці пропозиції одразу викликали сумніви у тому, що вони будуть почуті — на тлі цілковитої ігнорації волі багатьох громадян щодо оголошення року української мови. Будь-якої іншої — будьте ласкаві. А стосовно автора «Прапороносців» та «Собору», то, мабуть, одні вважають його радянським письменником, інші, можливо, апологетом соцреа-лізму абощо. Важко сказати: ми ж бо не можемо знати думок вершителів нашого поступу.

Переглядів: 568

Геннадій ЩИПКІВСЬКИЙ. «Степова Голгофа»

1

Коли сніги
Збунтуються в степах,
На північ подадуться
Між горбами.
Мабуть’ за тиждень
І підсохне шлях,
Якщо його
Не розвезуть ногами.
І щезне річка.
Утече вода.
І ні сліду:
Ні берегів, ні ріні.

Переглядів: 807

Сергій ХАНЕНКО. Вірші

Жадані гості

А ти мене нагодуй
душевно спеченими почуттями,
аби до мене вони з нестями
прийшли жаданими гостями.
Мов спілі вишні —
червоні, пишні.
Пір’ясті хвилі —
тисячокрилі —
мене купали б на небосхилі
досвітньої морської тиші.

Переглядів: 470

Тетяна УБИЙВОВК «Зрозумів, любий?»

«Зрозумів, любий?»

По весіллю, вже на ранок,
Чоловіку — молода:
— Любий! Кожного світанку
Будеш першим ти до дня.
— Мила! Люба! Я ж для тебе...
Та не те що Оріон...
— Ні! Мені його не треба!
Та і ти не той Делон.

Переглядів: 1444

Полинове військо

Вкрай зайняті, скручені в тугі пружини щоденних клопотів, ми з вами нині більше дивимося не вгору, навіть не собі під ноги, а, швидше, в потилицю одне одному, намагаючись не відстати, а часто й випередити того, хто пішов далі, хто має більше…

Час від часу все ж таки варто пригальмовувати, відриватися від моніторів і телевізорів, відпочивати, розглядаючи обличчя людей, все, що порадує очі, а не змусить їх примружитися.

Переглядів: 481

Порятунок лише на Марсі

Людство має приділяти першочергову увагу колонізації Марса, щоб врятуватися в разі третьої світової війни, переконаний американський бізнесмен, засновник Space X і Tesla Ілон Маск.

«Дуже важливо отримати самодостатню базу на Марсі, бо вона буде досить далеко від Землі й (у випадку війни. — Ред.) швидше виживе, ніж місячна база», — сказав Маск на щорічній ярмарці технологій SXSW в Остіні, (США), передає The Guardian.

Переглядів: 481

«Велика сестра» Землі

Японські астрономи, проаналізувавши дані з космічного телескопа «Кеплер», виявили 15 нових екзопланет. При цьому одна з них, запевняють, як дві краплі води схожа на Землю. Єдине, що їх відрізняє, — розмір. Ця планета, що отримала індекс K2-155d, вдвічі більша за нашу. Вона розташована у так званій заселеній зоні зірки і, ймовірно, має океани та атмосферу, йдеться в статті, опублікованій в Astronomical Journal.

«Наші розрахунки показують, що в цієї планети повинна бути земна атмосфера й аналогічна структура надр, однак підтвердити це ми поки що не можемо. Ми мало знаємо про планети, які обертаються навколо червоних карликів, оскільки цих зірок значно менше, ніж схожих на Сонце», — прокоментував Теруюкі Хірано з Технологічного інституту Токіо.

Переглядів: 920

Диявольський штам

Голова Глобальної ради з охорони здоров’я доктор Джонатан Квік попереджає, що в будь-який час може початися пандемія, спричинена штамом мутованого пташиного грипу — «австралійського».

Вчений вважає, що цей вірус є «найбільш диявольським, важким для контролю і найзагрозливішим потенційним вірусним вбивцею, відомим людству». У разі пандемії він здатен забрати 300 мільйонів життів.

Переглядів: 6227

«Міс грація» з айфоном

Другий рік поспіль у Кропивницькому проводиться всеукраїнський турнір «Квітка України».

У змаганнях, які проходять під патронатом майстра спорту України Катерини Квітки, вихованки школи Дерюгіних (Київ), взяли участь 142 гімнаст-ки з різних областей країни. Одесу на них представляли вихованці дитячо-юнацької спортивної школи № 1. До турніру нашу команду готували тренери Наталія Борозенцева і Людмила Дуплійчук.

Переглядів: 992

Пам’ять

На 87-у році життя відійшла у вічність Віра Петрівна ПЕРЕЛЕШИНА-РЕЗНІКОВА, доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

Із життя пішов талановитий викладач, визнаний фахівець своєї справи, чуйна й уважна людина. Її любили студенти, шанували колеги, вона користувалася заслуженим авторитетом у середовищі наукової громадськості.

Віра Петрівна народилася в Одесі 27 серпня 1931-го. Її дитинство і юність збіглися з нелегкими воєнними і повоєнними роками.

Переглядів: 455

До уваги

Шановні жителі Чорноморська!


Депутат Одеської обласної ради Олексій Борисович Кобильніков приймає виборців щопонеділка із 14.00 до 16.00 в приміщенні ЖБД-3 (вул. Парусна, 9, навпроти автостанції).

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net