Диспетчерська «103»
Учора, 21 березня, на вулиці академіка Воробйова, 9 відбулося відкриття єдиної оперативно-диспетчерської служби Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги i медицини катастроф. Наразi до неї пiдключенi міста Одеса, Чорноморськ та Южне.
«Сьогодні ми зробили великий крок до життя. Бо на «103» телефонують люди, яким потрібна допомога. Інколи ця допомога — для того, аби вони жили. За добу на «103» надходить приблизно шість тисяч викликів. Головна мета існування цього центру — щоб «швидка» приїжджала скоріше і щоб смертність у нашій області зменшувалася. Окрім сучасної диспетчерської, тут є кабінет телемедицини. Наявний зворотний зв’язок із пацієнтами щодо якості надання медичної допомоги — чи є в них зауваження або пропозиції. Тому я впевнений, що цей поступ у медицині Одеської області безпосередньо вплине на здоров’я наших земляків», — зазначив під час відкриття голова ОДА Максим Степанов.
Єдина оперативна диспетчерська служба значно зменшує час прибуття бригади медиків до пацієнта. Це стає можливим завдяки автоматизації приймання викликів, електронному контролю всіх етапів надання невідкладної допомоги, а також оптимізації управління ресурсами. Інформація автоматично обробляється та передається безпосередньо на мобільний пристрій бригади «швидкої». Відтак завдяки роботі диспетчерської служби налагоджено вибір найближчої бригади для виконання заявки, а також завдяки застосуванню GPS-навігації обирається найкоротший маршрут її руху.
Загальна кількість працівників нової служби (з диспетчерськими постами, відділом медицини катастроф, виїзною консультативною допомогою, кабінетом телемедичних лікарських консультацій, цілодобовою технічною вахтою) — понад 200 осіб.
«Сьогодні ми також передаємо п’ять автомобілів швидкої медичної допомоги. Це чотири машини, які обслуговуватимуть південні райони Одещини — Арцизький, Кілійський, Ренійський та Білгород-Дністровський, а одна карета передається для виїзної медичної консультативної допомоги в усіх районах», — підкреслив Максим Степанов.
Як уже мовилося, на базі диспетчерської служби відкрито кабінет телемедицини, який дозволить надавати екстрену консультативну допомогу лікарям області та розшифровувати понад 100 електрокардіографічних досліджень на добу.
У майбутньому на базi служби буде втiлено принцип екстериторiальностi, коли на виклик, за необхiдностi, вирушатиме найближча «шведка» із сусiдньої областi. Тодi медикам iншого peгioнy оперативно передаватимуть електронну форму прийнятого звернення. А ще планується вiдпрацювати взаємодію областей при можливих надзвичайних ситуацiях природного та техногенного характеру.
Зазначимо, розпорядження щодо створення Єдиної оперативної диспетчерської служби екстреної медичної допомоги регіону голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов підписав ще у липні 2017 року. На реалізацію цього проекту були виділені кошти з обласного бюджету. Загалом на створення цієї служби заплановано витратити 17,8 мільйона гривень, більшу частину з яких уже освоєно.
Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206