Переглядів: 527

Мілітаризація і репресії

15 березня відбулося відкрите засідання Ради безпеки ООН, присвячене проблематиці тимчасової окупації Криму. Засідання було скликане делегаціями Швеції, Великої Британії, Нідерландів, Польщі та США за ініціативи України.

Як доповідачі виступили заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль та представник Меджлісу кримськотатарського народу в США Айла Баккаллі.

Зокрема, Олена Зеркаль акцентувала увагу на правових аспектах злочинних дій РФ з окупації Криму, ситуації з правами людини, а також мілітаризації півострова. «Ми спостерігаємо посилену мілітаризацію Криму, яка вже змінила баланс безпеки в регіоні. Росія більш ніж удвічі збільшила кількість свого військового персоналу на півострові та проводить модернізацію військової інфраструктури Криму для розгортання ядерної зброї», — заявила вона. А ще заступник міністра засудила наміри РФ провести на території окупованого Криму президентські вибори та, з огляду на це, закликала міжнародне співтовариство посилити санкції проти РФ.

У свою чергу Айла Баккаллі основну увагу приділила грубим порушенням прав людини в Криму.

Зі свого боку представники Великої Британії, Нідерландів, США та інших країн закликали Росію повернути Крим під контроль України та підтвердили, що санкції, накладені на РФ, не будуть зняті, поки півострів залишається під її контролем.

Представник Великої Британії в ООН нагадав про репресії щодо кримських татар та представників інших народів. «Будь-хто, хто виступає проти анексії, може бути звинувачений в екстремізмі й отримати реальний термін», — сказав він і нагадав про засуджених Росією кримчан Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Руслана Зейтуллаєва, Нурі Примова та інших, і закликав російську владу негайно їх звільнити.

Представник США в ООН укорте запевнив, що санкції з Росії не будуть зняті, поки вона не поверне Крим під контроль України.

Переважна більшість держав-членів Радбезу ООН висловила повну підтримку суверенітету і терито-ріальній цілісності України та наголосила на незаконних діях РФ в Криму, засвідчивши, що ця тема перебуває в полі зору міжнародної спільноти.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net