Переглядів: 1028

Заступилися за лісівників

Упродовж кількох годин 78 зареєстрованих у залі депутатів (що забезпечувало кворум) відпрацювали 53 питання порядку денного, схваливши цілу низку важливих рішень і звернень, а також відхиливши кілька проблемних проектів та пропозицій. Такою була сесія обласної ради, що відбулася у середу, 14 березня.

Привертаючи до себе увагу депутатів і ЗМІ, під стінами адміністративної будівлі того дня стояли кілька малочислених пікетів. Одна група плакатами висловлювала своє невдоволення намірами призначити художника Олександра Ройтбурда, який виграв оголошений конкурс, директором Одеського художнього музею, інша — від руки написаними гаслами виступала за зняття з посади голови Роздільнянської районної ради Фелікса Сігала, звинувачуючи його у розкраданні громадських земель.

Зібралися того дня під стінами облради й родини загиблих правоохоронців, яким, за їхніми словами, не виплачується матеріальна допомога. У коментарі журналістам голова правління благодійного фонду сприяння соціальному захисту сімей загиблих працівників МВС і надання допомоги правоохоронним і силовим структурам «Милосердя» Лариса Сусорова розповіла, що в рамках обласної програми «Соціальний захист» така допомога нині надається різним пільговим категоріям, крім сімей загиблих правоохоронців, які часто потерпають від безгрошів’я.

Невдоволені одесити добилися свого: пропоновану кандидатуру на посаду директора музею не було підтримано. Інші пікетувальники передали свої петиції на розгляд президії обласної ради.

Після традиційних привітань і поздоровлень депутати перейшли до роботи.

Більшістю голосів схвалили звернення до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана щодо підтримки роботи держпід-приємств лісового господарства, яке запропонував голова облдержадміністрації Максим Степанов. У ньому йдеться про важливість відновлення фінансування галузі з державного бюджету, оскільки безгрошів’я останніх років призвело до вкрай незадовільного стану справ у лісгоспах Одещини. Відтак ці підприємства не мають змоги належним чином виконувати функції з охорони, відтворення та збереження лісових насаджень, призупинили роботи зі створення нових масивів, звільнилося майже 300 дипломованих спеціалістів, а все це може призвести до масових незаконних вирубок, лісових пожеж, до зниження захисних функцій лісів та втрати врожайності сільськогосподарських культур.

У контексті цього звернення досить переконлива така інформація: ліси на території нашої області відіграють визначальну роль у боротьбі з вітровою та водною ерозіями, збереженні родючості ґрунтів, підвищенні врожайності сільгоспкультур та формуванні мікроклімату регіону. Одещина є лісодефіцитною, адже її лісистість складає лише 6,2% (по Україні 15,9%). Ліси і нас зростають в несприятливих умовах та потребують регулярного догляду й щорічного (практично 10-15%) оновлення.

Депутати практично одноголосно підтримали звернення до органів місцевого самоврядування щодо увічнення пам’яті загиблих учасників антитерористичної операції — захисників територіальної цілісності України, кілька інших звернень.

Важливим моментом сесії стало затвердження кількох трирічних регіональних та обласних програм, зокрема з інформатизації «Електронна Одещина», сприяння розвитку громадянського суспільства та «Молодь Одещини».

Скажімо, метою програми розвитку громадянського сус-пільства (на 1 січня 2018-го у нас було 6014 громадських об’єд-нань — на 528 більше, ніж рік тому, одначе про свою активність заявляють десь 40% від загальної кількості) є створення сприятливих умов для їх розвитку та налагодження дієвої взаємодії інститутів громадянського суспільства з органами публічної влади на засадах партнерства тощо. Згідно зі схваленою програмою, велика увага приділятиметься проведенню громадських слухань на обласному та районному рівнях, активізації роботи громадських рад, буде відновлене фінансування конкурсу соціальних проектів, на який щороку виділятиметься 750 тис. грн.

Цільова соціальна програма «Молодь Одещини» на 2018—2020 роки (нині в області проживає 679115 осіб віком від 14 до 35 років) передбачає створення системи всебічної підтримки громадянської активності молоді, спрямованої на самовизначення й самореалізацію, формування необхідних для цього передумов через підтримку підприємницьких ініціатив, сприяння у працевлаштуванні та професійній орієнтації, забезпечення самореалізації обдарованої молоді шляхом участі в різноманітних заходах інтелектуального та розважального характеру, формування здорового способу життя та патріотизму у молодіжному середовищі; створення системи неформальної освіти...

Програма «Електронна Одещина» передбачає широке впровадження цифрових технологій у повсякденну життєдіяльність людей, спрощення процесів отримання електронних послуг, організацію зручних форм комунікації органів влади та місцевого самоврядування з населенням і суб’єктами господарювання (акценти буде зроблено на повну комп’ютеризацію соціальної сфери), надання всім жителям своєчасної, достовірної та повної інформації про події в регіоні, а також забезпечення інформаційної безпеки держави.

Депутати схвалили виконання обласного бюджету за 2017 рік (звітувала директорка департаменту фінансів ОДА Марина Зінченко), а також внесли цілу низку змін до розподілу коштів на 2018-й.

Скажімо, підтримали важливість виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво Державного архіву Одеської області.

На збереження Куяльницького та Тилігульського лиманів вирішили виділити 38 млн грн. Зокрема, за відповідною програмою на вивчення стану Куяльницького лиману передбачається спрямувати 7 млн 880 тис. грн. Ще близько 30 млн планується виді-лити на порятунок Тилігульського лиману. Із цих грошей 2,5 млн грн піде на реконструкцію з’єднувального каналу між Тилігулом і Чорним морем. Частина грошей на ці роботи буде виділена з обласного бюджету, частину планують залучити з держбюджету, ще 200 тисяч гривень виділять із місцевих бюджетів райони області.

Не менше 200 тис. грн з обласного бюджету витратять на будівництво нового багатофункціонального комплексу стадіону «Динамо». При стадіоні планують створити сучасну базу для занять спортивною гімнастикою, акробатикою і боротьбою. Не виключається і будівництво міні-готелю для спортсменів.

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net