№ 25-26 (21935-21936) субота 17 березня 2018 року

Переглядів: 570

Виплодки «кузькіної матері»

Найпотужнішу в історії радянську термоядерну бомбу АН602 (у початковому варіанті — понад ста мегатонн у тротиловому еквіваленті) часто називали «кузькіною матір’ю». Цю бомбу Хрущов збирався пред’явити Заходу як ultima patio — останній аргумент у мирному співіснуванні двох систем. У Заходу таких аргументів теж вистачало. Але гонка ядерних озброєнь — справа витратна. І в другій половині ХХ століття в СРСР і в США паралельно йшло випробування та вдосконалення дешевших, але не менш дієвих засобів зброї масового ураження (ЗМУ) — бактеріологічної та хімічної.

Загроза світу — «новачок»

За всіма видами ЗМУ провідні держави укладали міжнародні договори, підписували конвенції, які забороняють їх ви-пробування та зберігання. Але контроль за випробуваннями ядерної зброї можливий навіть на відстані, а от бактеріологи і хіміки вдосконалювали засоби масового вбивства людей у відносній тиші. І, незважаючи на показове знищення хімічної зброї в рамках конвенцій, низка держав змогла зберегти частину розробок новітніх її видів.

Переглядів: 536

Туристична стратегія Одещини

У районах та об’єднаних територіальних громадах Одещини будуть розроблені нові місцеві програми розвитку туризму, а в деяких — створені туристичні кластери. Про це, зокрема, йшлося на форумі «Туристичний кластер Одеської області».

Фахівці-практики галузі, представники райдержадміністрацій, науковці, гості з Мико-лаївської, Херсонської, Закарпатської областей та міста Києва поділилися досвідом реалізації успішних туристичних проектів. Серед доповідачів — виконувач обов’язків начальника управління туризму, рекреації та курортів Одеської ОДА Олександр Шека, директор асоціації «Туризм Одеси» Оксана Кузнецова, радник голови Одеської ОДА з питань туризму Тетяна Безверхнюк, керівник «Тур-інформ Закарпаття», старший викладач факультету туризму Ужгородського національного університету Олександр Коваль, голова Асоціації чорнобильського туризму, директор з науки і розвитку «Чорнобиль-туру» Сергій Мирний та інші.

Переглядів: 477

На годину вперед

Із 25 березня на вахту заступає «літній час».

Отже, наступного суботнього вечора, а якщо вже бути геть точним, то о третій ночі проти неділі, необхідно перевести стрілку на годину вперед.

Для тих, хто любить уранці поспати, то, звісно, певна незручність. Особливо попервах. Для таких лише одна порада чи розрада: кожна жива істота — чи комашка це, чи пташка — живе на Землі за Сонцем, і нічого тут не змінити — такий він, одвічний закон. А ще ж бо неспроста кажуть: хто рано встає — тому Бог дає.

Переглядів: 501

Зимові вибрики

Внаслідок впливу двох активних південно-західних циклонів в Україні очікуються складні погодні умови.

За даними Гідрометцентру, 18 березня на Одещині — сильні снігопади, хуртовини (приріст снігового покриву 20—25 см), 19 березня — сильні опади (дощ, мокрий сніг), місцями налипання мокрого снігу (приріст — 10—15 см), пориви вітру 15—20 м/с, ожеледиця.

Зниження нічної температури до 4—10 морозу. Вдень від —4 до +2 градусів.

Переглядів: 482

Суспільна адвокація змін

До Одеси завітав народний депутат України Сергій Лещенко, який під час «круглого столу» на тему «Виборча та антикорупційна реформи — новації і суспільна адвокація змін», який нещодавно відбувся у прес-центрі «Паритет» розповів про те, що відбувається у Верховній Раді, які зміни вносяться до законодавства і презентував законопроект щодо унеможливлення тиску силовиків на бізнес.

— В українському парламенті відбувається безупинний процес зіткнення старих та нових під-ходів. З кожним тижнем у сесійному залі більшає прихильників нового, а старі підходи, старі правила відступають. Не може ук-раїнська політика залишатися на рівні стандартів 1990-х років, коли надворі — 2018-й. Ключові вимоги, які ми висуваємо, — це зміна інституцій. У країні повинні відбуватися зміни, що працюватимуть в інтересах усього суспільства, незалежно від того, кого обрали президентом чи хто зараз прем’єр-міністр. Ми займаємося адвокацією необхідних новацій. Три із них уже підготовлені: закон про скасування депутатської недоторканності, закон про вибори і закон про антикорупційний суд. Без руху залишається поки що закон про імпічмент Президента.

Переглядів: 492

Мілітаризація і репресії

15 березня відбулося відкрите засідання Ради безпеки ООН, присвячене проблематиці тимчасової окупації Криму. Засідання було скликане делегаціями Швеції, Великої Британії, Нідерландів, Польщі та США за ініціативи України.

Як доповідачі виступили заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль та представник Меджлісу кримськотатарського народу в США Айла Баккаллі.

Переглядів: 393

Перша сесія

Таїровська селищна виборча комісія Овідіопольського району Одеської області повідомляє:

перше пленарне засідання першої сесії новообраної Таїровської селищної ради Таїровської селищної об’єднаної територіальної громади Ові-діопольського району Одеської області провести у приміщенні Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області за адресою: 65497, Одеська обл., Овідіопольський район, с. Лиманка, ділянка 10, будинок 39/1 19 березня 2018 року о 14.00.

Переглядів: 547

Офіційне відкрите звернення

Голові Одеської обласної державної адміністрації М.В. СТЕПАНОВУ

Центральній виборчій комісії

Шановний Максиме Володимировичу!

Шановні члени Центральної виборчої комісії!

Таїровська селищна виборча комісія Овідіопольського району Одеської області (далі — ТСВК) вважає за необхідне звернутися до вас з викладенням офіційної позиції щодо ситуації, яка склалася стосовно результатів перших виборів Таїровської селищної ради Таїровської селищної об’єднаної територіальної громади Овідіопольського району Одеської області та Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області, які відбулися 24 грудня 2017 року.

Переглядів: 976

Про гроші, лідерів та аутсайдерів

У вівторок, напередодні чергової сесії обласної ради, відбулося засідання колегії облдержадміністрації, яке провів голова ОДА Максим Степанов. Основні теми: звіти про виконання обласного та місцевих бюджетів, програми соціально-економічного розвитку Одещини за 2017 рік, а також результати оцінки діяльності голів райдержадміністрацій за той же 2017-й.

Бюджети — наріжний камінь життя громади. За підсумками минулого року наша область увійшла до ТОП-3 в Україні за обсягом і темпами зростання місцевих бюджетів, які складають майже 7% місцевих бюджетів країни, а темпи зростання на 14,1% перевищують середній показник.

Переглядів: 1046

Заступилися за лісівників

Упродовж кількох годин 78 зареєстрованих у залі депутатів (що забезпечувало кворум) відпрацювали 53 питання порядку денного, схваливши цілу низку важливих рішень і звернень, а також відхиливши кілька проблемних проектів та пропозицій. Такою була сесія обласної ради, що відбулася у середу, 14 березня.

Привертаючи до себе увагу депутатів і ЗМІ, під стінами адміністративної будівлі того дня стояли кілька малочислених пікетів. Одна група плакатами висловлювала своє невдоволення намірами призначити художника Олександра Ройтбурда, який виграв оголошений конкурс, директором Одеського художнього музею, інша — від руки написаними гаслами виступала за зняття з посади голови Роздільнянської районної ради Фелікса Сігала, звинувачуючи його у розкраданні громадських земель.

Переглядів: 520

Балтійський фронт України і Європи

(Про деякі енергетичні аспекти українсько-російської конфронтації)

Боротьба за енергетичні ресурси і їх використання як інструменту політичного й економічного тиску на держави-споживачі цих ресурсів у світі має давню історію. Особливо ж ця проблема набула глобального характеру на початку ХХІ століття. Досить згадати, що сталося з Іраком та Лівією, і що зараз відбувається у Сирії, Східному Середземномор’ї та Каспійсько-Чорноморському регіоні. На європейському континенті найдраматичніше таке енергетичне протистояння — між Росією й Україною, що, власне, є частиною проблеми у взаємодії між країнами ЄС та РФ в енергетичній сфері.

Етапи російсько-української «газової війни»

Російсько-українська газова війна триває вже понад чверть століття. Початком відкритого газового конфлікту між Росією й Україною став 1993-й: у лютому того року, коли борг України перед «Газпромом» перевищив 138 мільярдів рублів, Москва вперше заявила про можливе зупинення постачання газу Києву. На це українська влада відповіла, що перекриє транзитні газопроводи. «Газпром» пішов далі: у березні 1993-го підписав у Варшаві угоду про будівництво транзитного газопроводу «Ямал — Західна Європа» в обхід України через територію Білорусі й Польщі.

Переглядів: 471

Кінематографічний ужинок 2017-го

Результати аналізу ринку українського кіно підтверджують висновки спеціалістів про його відродження. Тепер дивитися «своє кіно» стало модно і цікаво широкому загалу глядачів, а не лише окремим інтелектуалам, як це було раніше. У 2017-у фільми, що вийшли в прокат, збирали повні зали не тільки в різних містах України, а й за кордоном.

У 2016 році в Україні зняли 35 повнометражних стрічок, на 10 з яких гроші виділило Держкіно. Торік за державної підтримки створено вже 45 фільмів: 17 ігрових повнометражних, 12 короткометражних дебютів, 12 документальних та 4 анімаційні короткометражки.

Переглядів: 434

Кохання сильніше за магію

7 березня у широкий кінопрокат в Україні вийшла повнометражна анімаційна картина «Викрадена принцеса».

На переконання голови Державного агентства з питань кіно Пилипа Іллєнка, ця стрічка складе конкуренцію діснеєвським мультикам: «Приємно спостерігати, як на наших очах в Україні з’являється національний продукт, що може скласти конкуренцію стрічкам Піксара та Діснея. Хочу також запевнити, що, крім імен персонажів, з відомою казкою Пушкіна цю стрічку мало що пов’язує. Якщо сумніваєтеся в моїх словах, запрошую переглянути фільм у кінотеатрах».

Переглядів: 1168

Осягнення Шеренгового

До 75-річчя від дня народження відомого українського письменника Олекси Гнатовича Шеренгового (18.ІІІ.1943—17.ІХ.2008)

Багатогранна творчість Олекси Шеренгового, відомого прозаїка, лауреата премії імені Олеся Гончара — це окрема, своєрідна сторінка української літератури, яка «озвучена палкою любов’ю до ріднизни» й тематичні овиди якої сам письменник підсвідомо окреслив як «істинну синівську любов до своєї України, її тяжкої минувшини і, на жаль, складної і многотрудної нинішньої будуччини».

Оповідання та вірші Олекса пробував писати ще в сьомому класі, але нікому їх не показував — боявся батькового гніву. Гнат Данилович Шеренговий був категорично проти творчих пошуків наймолодшого.

Переглядів: 485

Григорій ЯЦЕНКО. Вірші

Кінець зими

Погода сьогочас сумна, зимова.
Сховалось сонце
в хмарах неласкавих.
Але... повеселішала корова,
Жвавіше сновигають
всюди ґави!
Старі сніги поволі пропадають
І проліски весну
вже розбудили!

Переглядів: 458

ОДЕСА У «ЩОДЕННИКАХ» ОЛЕСЯ ГОНЧАРА

Продовження. Початок у номерах за 24 лютого, 1 та 8-10 березня.

16.04.1986

«Збори відділення Академії наук (Інститут літератури, мови, мистецтвознавства).

Президія Комітету миру. Розмова з Михайлом Стрельбицьким.

Маємо душі свої берегти від дріб’язку, від ерозії, від усього, що не є творчістю, людяністю й чистотою життя» (Т. 3, с. 88).

Переглядів: 434

Технології

Людина в полі не потрібна

Британська компанія Hands Free Hectare (HFH) продемонструвала, що роботи можуть чудово впоратися з вирощуванням сільськогосподарських культур без будь-якої допомоги людини.

HFH ставить своїм завданням автоматизувати сільськогосподарські роботи на всіх стадіях: від висаджування насіння до догляду за рослинами та збирання врожаю. А що це можливо, вона довела на прикладі вирощування озимої пшениці та ячменю. Hа полях господарювали лише автономні машини і дрони, які, повністю замінивши людей, виконували всі технологічні операції, включно з перевіркою рослин на хвороби та прополюванням бур’янів.

Переглядів: 491

П’ять запорук вдалого виступу

Кожному з нас раніше чи пізніше доводиться мати справу з публікою. Чи це якась нестандартна ситуація в громадському транспорті, яка вимагає вашого втручання, чи студентський виступ, як-от захист курсової або дипломної в університеті, чи це презентація нового проекту або бізнес-плану на роботі, чи ще якесь представлення ваших набутків-можливостей.

У будь-якій із цих ситуацій ми повинні розуміти, що нашою метою є донести щось корисне й цікаве до аудиторії. А щоб зацікавити її, слід попрацювати над власним виступом й запастися кількома «гачками», на які можна зачепити увагу слухачів.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net