Переглядів: 6280

Про дороги, фортецю і відкликаного депутата

Порядок денний 14-ї позачергової сесії Одеської обласної ради містив лише шість питань, однак у залі депутати затрималися надовго.

Головним питанням було внесення змін до обласної цільової програми соціальної підтримки населення на 2016—2017 роки «Захист і турбота», яка передбачає надання фінансової допомоги малозабезпеченим громадянам, багатодітним сім’ям, людям поважного віку, ветеранам бойових дій, інвалідам та іншим категоріям, які потребують такої підтримки. Потрібно було також заручитися згодою обранців щодо внесення  певних змін до бюджету Одещини на нинішній рік, вирішити кілька майнових питань, розглянути низку депутатських запитів.

Озвучуючи та обґрунтовуючи необхідність перерозподілу коштів на адресну допомогу, директор департаменту соціальної та сімейної політики облдержадміністрації Лілія Коваленко аргументувала, що надійшло майже три тисячі заяв від людей, яким потрібна та чи інша допомога. І можливість надати її є, адже утворився надлишок коштів з низки пунктів програми, які й можна скерувати на адресну матеріальну підтримку.

Утім, швидко дійти згоди не вдалося. Та й взагалі, складалося враження, що це питання не обговорювалося в комісіях, що деякі депутати про таке вперше чують, а відтак знову проговорювали його у сесійній залі. Пропонували навіть зробити перерву для проведення нового засідання бюджетної комісії за участю представників усіх фракцій.

Депутатів з фракції «Опози-ційного блоку», наприклад, не влаштовувало те, що із суми виплат постраждалим від пожежі в дитячому таборі «Вікторія» передбачалося зняти 120 тисяч гривень. З цього приводу Лілія Коваленко пояснила, що грошей від потерпілих родин і дітей ніхто не відбирає, а оскіль-ки закладали їх «із запасом», то після обіцяних виплат дещо залишилося.

До слова, на пленарному за-сіданні про трагедію у таборі згадували не раз. Зокрема, депутат Владислав Фінік озвучив пропозицію про виділення 24 мільйонів гривень на заміну систем протипожежної безпеки в дитячих комунальних установах області.

Директор департаменту фінансів ОДА Марина Зінченко пояснила, чому не варто робити цього вже зараз:

— Якщо виділимо гроші ще в нинішньому році, то, з огляду на процедури, не встигнемо їх освоїти. Тому в проекті бюджету-2018 на реалізацію всіх протипожежних заходів заплановано виділити 111 мільйонів гривень. Якщо на сесії 21 грудня проголосуємо, то з 1 січня 2018-го почнемо цю роботу.

Розмову продовжив голова облдержадміністрації Максим Степанов, який звернув увагу депутатів на той факт, що питанням протипожежної безпеки двадцять років ніхто серйозно не займався, аж поки не сталася трагедія у «Вікторії». Щоб у всіх комунальних закладах встановити сучасні системи, пояснив, потрібно не менше 700 мільйонів гривень, яких просто нема. Ось чому, сказав керівник ОДА, нині першочергове завдання — якісна інвентаризація, далі — встановлення системи безпеки передусім у тих закладах, які працюють цілодобово. Максим Степанов повідомив також про намір підготувати відповідний законопроект і подати його до Кабінету Міністрів.

Під час обговорення змін, які пропонувалося внести до бюджету, зайшла мова і про реставраційні роботи в Аккерманській фортеці. Зокрема, про те, що виділені раніше 7 мільйонів гривень уже другий рік ніяк не вдається освоїти, і це при тому, що північна стіна пам’ятки може впасти. До того ж, на прохання мера Білгорода-Дністровського півтора мільйона із цих грошей пропонується перенаправити на будівництво дороги до міста.

Ситуацію знову прокоментував Максим Степанов. Мовляв, якщо сьогодні є можливість півтора мільйона, наразі не освоєних на реставраційні потреби, спрямувати на дорогу, а завтра в програму з порятунку фортеці таку суму додати, щоб і дорога була, і пам’ятка не постраждала, то чому цього не зробити? Він також пообіцяв задовольнити наполегливе прохання окремих депутатів взяти їх із собою в най-ближчу інспекторську поїздку до Аккерманської фортеці.

На сесії виступила голова Одеської обласної виборчої комісії Оксана Мельник, яка повідомила, що комісія отримала до виконання рішення з’їзду Блоку партії Петра Порошенка «Солідарність» про відкликання депутата цієї фракції в Одеській облраді Олеся Вітряного, як було сказано, «за народною ініціативою». У зв’язку з цим на заміну відкликаного комісія ухвалила постанови про визнання обраним і про реєстрацію депутатом Одеської обласної ради від цієї політичної сили Олександра Остапенка.

З наступного питання порядку денного обранці були солідарними: одноголосно схвалили текст звернення до Кабінету Міністрів України щодо продовження до 1 січня 2020 року програми фінансування та ремонту доріг за рахунок перевиконання надходжень від митного збору.

Після закінчення пленарного засідання голова обласної ради Анатолій Урбанський традиційно провів брифінг для представників ЗМІ, під час якого прокоментував ситуацію, що склалася довкруж протиаварійних робіт на території Аккерманської фортеці.

— На виконання таких протиаварійних робіт були виділені кошти, і зараз ці роботи проводяться доволі інтенсивно, адже підрядник зацікавлений виконати їх вчасно. Нещодавно я разом з головою облдержадміністрації побував у Білгороді-Дністровському й особисто ознайомився з тим, як проходять ці роботи.

Що ж до коментарів деяких моїх колег, які в такий спосіб намагаються долучитися до успі-ху цієї справи, щоб заробити собі зайві політичні бали, то можу сказати: ми неодноразово проводили наради про хід проти-аварійних робіт на території фортеці, на які запрошували всіх бажаючих, зокрема депутатів, науковців, представників підрядника, однак чомусь жодного разу ті, хто зараз виступає з критикою, на них не приходили.

Наступного разу депутати зберуться на сесію 21 грудня, для обговорення та можливого схвалення проекту бюджету нашої області на 2018 рік.

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net