Переглядів: 6208

Погода не збреше

Правила старту опалювального сезону такі: у соціальних закладах (школи, лікарні, дитячі садочки тощо) централізоване  опалення мусять вмикати при температурі у приміщенні, нижчій за 16 градусів, а у житловому фонді — якщо температура повітря довкілля впродовж трьох діб тримається нижче 8 градусів за Цельсієм.

Люди одягають светри та поглядають на термометри. Начальство — звітує про готовність до початку опалювального сезону.

Про стан готовності Одещини впустити тепло до помешкань, як повідомляє прес-служба облдерж-адміністрації, очільник ОДА Максим Степанов доповідав під час селекторної наради, яка відбулася 2 жовтня під головуванням віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка за участю керівників областей.

— Усі житлові будинки та котельне господарство отримали відповідні паспорти, об’єкти соці-альної сфери в Одеській області повністю готові до опалювального сезону. Станом на 2 жовтня завдання щодо обладнання будинків тепловими лічильниками виконане на 80%. Проблемним питанням є Одеська ТЕЦ: вона на стадії банкрутства, і судом заборонено їй виробляти теплоенергію. 10 жовтня відбудеться повторне засідання суду, тож ми розраховуємо на позитивний результат, — сказав під час наради Максим Степанов.

Геннадій Зубко серед лідерів розрахунків населення за спожиту теплову енергію назвав і нашу область.

Про готовність Одещини пережити холодну пору у теплі йшлося і під час апаратної наради в ОДА.

Як відомо, майно ПАТ «Одеська ТЕЦ» перебуває під арештом через банкрутство, що ставить під загрозу початок опалювального сезону для 300 тисяч мешканців обласного центру. Але є надія, що ситуація владнається, адже, за словами Максима Степанова, він мав розмову з керівництвом НАК «Нафтогаз України» та уряду, і проблем з відновленням постачання природного газу на підприємство не буде. На сьогодні ж, повторив, усі об’єкти соціальної сфери та житлово-комунальне господарство Одещини повністю готові до опалювального сезону.

Питання незаконної забудови Нижньодністровського національного природного парку, де замість простеньких модулів для відпочинку рибалок звели кілька десятків приватних маєтків, що є прямою загрозою для природоохоронної зони, не знімається з порядку денного облдержадміністрації.

На апаратній нараді обнародували нові факти. Так, з’ясувалося, що підприємство-забудовник уже давно припинило свою діяльність, тож приватні особи самотужки завершують будівництво, яке триває і по сьогодні.

Виконуючий обов’язки директора Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Сергій Шостацький, який доповідав із цього питання, додав, що впродовж 2015—2017 років внесено 12 декларацій про готовність об’єктів до експлуатації, але всі вони будуть анульовані. Замовники вказували недостовірні дані, наприклад, наявність дозволів Білгород-Дністровської райдержадміністрації, яких насправді ніхто ніколи не видавав. Тож правовий висновок стосовно ситуації надаватиме вже обласна прокуратура.

— Незабаром будуть підраховані збитки, завдані державі. Нема жодного дозвільного документа ні на експлуатацію свердловини, ні на очисні споруди. Спеціалісти держінспекції відібрали проби поверхневої води з плавневої системи — результати перевірки будуть за два тижні. Ми вже підготували матеріали і подали їх до суду, щоб зупинити будівництво, — запевнив начальник Державної екологічної інспекції в Одеській області Олександр Ставнійчук.

— На забудову природоохоронного парку ніхто вже очей не за-плющить! Моя позиція незмінна: нема жодного документа — треба зносити. Далі за допомогою правоохоронних органів будемо шукати власників і виставляти рахунки кожному безпосередньо за знесення незаконної забудови, — наголосив керівник ОДА.

У рамках врегулювання ситуації довкруж Нижньодністровського парку розпочато службову перевірку щодо діяльності Державної екологічної інспекції в Одеській області.

Під час короткого брифінгу Максим Степанов прокоментував гучний виступ на апаратній нараді в мерії Одеси начальника міського департаменту охорони здоров’я Євгена Григор’єва, який звинуватив профільний департамент ОДА у лобіюванні інтересів обласної клінічної лікарні: буцімто карети «швидкої» доставляють пацієнтів із гострим коронарним синдромом практично тільки туди, що дозволяє обласній структурі освоювати кошти, виділені на реалізацію державної програми з лікування гострого коронарного синдрому (а це чималі суми).

За статистикою, уточнив керівник ОДА, за останні чотири місяці на Одещині зафіксовано 337 викликів «швидкої» до пацієнтів із гострим коронарним синдромом, з яких лише 22% були відправлені в обласну клінічну лікарню. І цей показник, сказав, нижчий, аніж минулорічний.

— До 1 вересня цього року ми обладнали всі машини «швидкої» GPS-трекерами, тож відстежити, куди везуть пацієнтів, дуже просто. А везуть їх до найближчої лікарні, адже важлива кожна хвилина. Я вважаю, що замість таких заяв, краще б керівник міського департаменту виконував свою безпосередню роботу. Наприклад, зайнявся щепленнями від поліомієліту, адже кампанія із вакцинації у нас повністю провалена: показник в Одесі вдвічі нижчий, аніж по області. А програма «Доступні ліки», ініційована Президентом України та прем’єр-міністром, реалізується в області на 64%, тоді як в Одесі — лише на 44%, — наголосив під час брифінгу Максим Степанов.

Підготувала
Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net