Переглядів: 6624

Буон джорно, Одесо!

До Одеси з дружнім візитом прибув есмінець військово-морських сил Італії «Луіджі Дуранд де ла Пенне». Візит корабля розпочався 4 вересня і проходить у рамках навчальної практики курсантів Академії ВМС Італії з міста Ліворно.

На прес-конференції, що відбулася на есмінці, Надзвичайний і Повноважний посол Італійської Республіки в Україні Давіде ла Чечілія висловив щиру вдячність Одесі за чудову організацію візиту та теплий прийом. Він наголосив, що для нього особлива гордість й особлива радість бути на борту військового корабля, який зайшов у порт країни, де має честь очолювати дипломатичну місію.

Пан посол представив командира корабля капітана першого рангу Фабріціо Рутері та аташе з питань оборони полковника Клаудіо Деі. На борту есмінця перебувають кадети другого року навчання Академії ВМС Італії. Командир та екіпаж задіяні в ініціативах різного характеру, не лише військового, а й культурного. Співпраця України та Італії в сфері оборони включає, зокрема, співробітництво, сконцентроване на заходах у рамках головування Італії у «Великій сімці». Головуючи в цьому форматі, Італія підтримує та заохочує Україну на шляху проведення реформ. Давіде ла Чечілія нагадав, що наступного року Італія головуватиме в ОБСЄ.

— Цей корабель — діамант ВМС Італії, передовий інструмент італійського флоту, який завжди демонстрував готовність відповісти на будь-які виклики у світі. Ті, хто матиме можливість відвідати його, переконаються у цьому, — зазначив пан посол. — Мені приємно, що корабель зайшов до міста, з яким у нас є тісні зв’язки і різноманітні проекти співробітництва у багатьох сферах. У цьому контексті хочу зазначити, що саме в Одесі ми завершуватимемо Фестиваль італійського бароко, який проходив у різних містах України. В середині вересня у вашому місті відбудеться фінальний концерт за участі ансамблю «Ла- Венексіана». За нашої підтримки стало можливим і викладання іта-лійської мови італійським викладачем в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова. В економічній сфері ми раді активній співпраці в галузі логістики та інфраструктури, продовжується тісна співпраця на рівні підприємців.

Капітан першого рангу Фабрі-ціо Рутері, командир корабля, «Луіджі Дуранд де ла Пенне», розповів:

— Есмінець-ракетоносець — один з найбільших кораблів італійського флоту. За 25 років свого життя він брав участь у всіх безпекових операціях у водах нашого регіону та Світового океану. Цього року наш корабель виконує особливу місію — він задіяний для проходження практики курсантами, які завершують другий курс Академії в Ліворно. Тренувальний похід почався 11 серпня, ми вийшли з Таранто, деякий час провели у Центральному Середземномор’ї, зайшли в порт Аугуста на Сицилії, щоб провести логістичні заходи, потім був Пірей (Греція), тепер Одеса, далі нас чекає Варна (Болгарія) та Аксаз (Туреччина). Які наші цілі? Ми хочемо, щоб курсанти отримали свій перший досвід проходження служби на бойовому кораблі. Впродовж цього походу вони виконують усі обов’язки, які зазвичай виконує екіпаж корабля. Курсантам дозволено помилятися, адже при навчанні без помилок не буває. Але є мій досвідчений екіпаж, який у разі небезпеки може допомогти та вжити заходів для розв’язання ситуації. Це унікальний досвід, який хлопці та дівчата зможуть перенести в свою майбутню службу. У курсантів під час тренувального походу не лише практика, а й продовження навчання. Особлива увага приділяється морським дисциплінам, морській безпеці та заняттям спортом. Життя курсантів проходить інтенсивно, цікаво, хоча й не легко. На мене особисто це навіює спогади, коли я був курсантом другого курсу, носив такий же однострій і проходив практику на бойовому кораблі. Через три тижні практика завершиться і курсантам буде присвоєне перше офіцерське звання — молодший лейтенант. Саме на борту нашого корабля вони отримають офіцерські погони.

Крім професійного росту вихованців, нам дуже важливе підвищення їхнього культурного рівня. У нас є два курсанти з України: один закінчив перший курс і проходить практику на вітрильнику «Амеріго Веспуччі», а один тут, серед нас. Ще двоє хлопців з Інституту ВМС України зараз готуються, щоб розпочати навчання на першому курсі нашої Академії.

— Впадає у вічі, що серед кадетів багато дівчат. Наскільки програма навчання дівчат відрізняється від навчання хлопців?

Начальник другого курсу капі-тан другого рангу Франческо Марці:

— На борту корабля —

21 жінка-моряк і 18 дівчат-курсантів. Щодо служби, то жодної різниці між жінками та чоловіками у виконанні всіх завдань нема. Майже 20 років на іта-лійських військових кораблях служать жінки, тому проблем уже ніхто ніяких не бачить. Програма навчання для курсантів-дівчат і курсантів-хлопців — абсолютно однакова. Різниця лише у спеціалізації: хтось обирає інженерну справу, а хтось — військову медицину.

Один з курсантів, Михайло Найдюк, вільно розмовляє іта-лійською з одногрупниками, йому личить елегантна італійська форма. Розповідає про себе:

— Народився у Христинівці на Черкащині. З дитинства мені подобалося море та військова справа. По закінченні школи вступив до Одеської морської академії на факультет Військово-Морських сил. Після першого року мене направили на навчання в Італію, зараз я закінчую там другий курс і проходжу практику на цьому есмінці.

— Цей корабель значно більший, ніж ті, що є на озброєнні в Україні. Які ваші враження від ВМС Італії?

— Досвід, який я отримую тут, надзвичайно важливий. Сподіваюся, після повернення додому зможу передати його своїм українським колегам.

— Коли ви повертаєтеся?

— Я навчатимуся ще рік в Італії, а потім ще рік — в Одеській академії, отримаю звання офіцера і розпочну свою роботу.

— Вам подобається в Італії? Чи не хотіли б залишитися?

— Так, подобається, але я хочу служити Україні й передати весь досвід, який тут отримаю.

— Цього року ви станете молодшим лейтенантом ВМС Італії, наступного — будете лейтенантом. А в Україні звання лейтенанта отримують після п’яти років навчання. Чи в них така інтенсивна програма? В чому різниця?

— Звання офіцера тут я отримаю через три тижні, а в Україні — через два роки. В Італії навчання дуже інтенсивне, предмети, пов’язані з морем, викладаються вже на першому курсі. Те, чому в Україні навчають за п’ять років, тут навчають за три.

Поруч з Михайлом кадет Мілена Корді. Їй 22 роки. (Михайло перекладає).

— Чому дівчата йдуть на флот?

— Мені подобається море, подобається військова справа.

— Може, хтось з вашої родини мав морську професію?

— Ні. Ніхто.

— Здається, я бачив на світлинах, як ви займалися боксом тут, на палубі...

— Так, це була я. Як і в хлопців, у нас програма фізпідготовки дуже складна. Окрім загальної фізичної підготовки, обов’язковими є бокс та плавання. Також граємо у баскетбол та волейбол.

У рамках візиту відбулися протокольна зустріч у командуванні ВМС ЗС України, відвідання «Луіджі Дуранд де ла Пенне» особовим складом Інституту Військово-Морських сил Національного університету «Одеська морська академія» та Військово-Мор-ського ліцею, мешканцями та гостями міста. У свою чергу курсанти Академії ВМС Італії побували з ознайомчою екскурсією на фрегаті «Гетьман Сагайдачний» та в Інституті ВМС НУ «ОМА». Італійські моряки мали цікаву культурну програму та екскурсію містом.

Українські військові моряки спільно з італійськими колегами здійснили перехід на катері до місця загибелі італійського корабля «Альберто Ракіа» (затонув після зіткнення з морською міною 1920 року неподалік теперішніх Чорноморська та Санжійки), де поклали вінки на воду й вшанували пам’ять загиблих військових моряків.

Італійці — часті гості в Одесі. У минулі роки в нашу гавань заходили вітрильний навчальний корабель «Амеріго Веспуччі» (двічі) та навчальний вітрильник «Палінуро».

Володимир ГЕНИК.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net