№ 82 (21873) субота 9 вересня 2017 року

Переглядів: 755

Стратегічний однокутник

Коли «заклад» з року в рік приносить збитки, перше, що приходить у голову реформаторам, — поміняти ліжка місцями. Після перестановки збитки часто ростуть. Що після цього запропонують реформатори? Правильно. Ще раз переставити ліжка.

Єдиновладдя як система

Формально Україна є парламентсько-президентською республікою. Це зафіксовано в Конституції і в законодавстві, втілене в системі державного управління. Але реальні повноваження нинішнього глави української держави набагато ширші. З допомогою Адміністрації Президента він керує країною майже так само, як Генеральний секретар ЦК КПРС керував Радянським Союзом.

Роль Політбюро при цьому виконує так звана «стратегічна сімка» або «дев’ятка», а роль ЦК — Кабінет Міністрів і Верховна Рада. Можна без кінця розмірковувати про демократію, поділ влади і конкуренцію політичних партій, але стратегічні рішення приймаються не в парламентських фракціях і не на урядових засіданнях, а в кабінетах на Банковій, де останнє слово в усьому до останніх деталей належить одній людині.

Переглядів: 708

Мажоритарні синекури

Депутати-мажоритарники від Одещини впродовж шостої сесії Верховної Ради «філонили» від роботи, заробітна ж плата від держави при цьому їм нараховувалася справно.

Хто «двієчник» і найбільше пропустив парламентських засідань, а хто хоча б трохи працював, розповіли представники громадянської мережі «Опора» та голова Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Анатолій Бойко на прес-конференції, що відбулася в ІА «Контекст Причорномор’я».

Переглядів: 6415

Час точних діагнозів й адекватних відповідей

Із послання Президента до Верховної Ради «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2017 році», виголошеного 7 вересня

Ми з вами вибралися з глибокої і смертельно небезпечної прірви — це є очевидне наше досягнення. Ясно й чітко бачимо далеку, поки що, вершину, яку маємо підкорити, — це наша велика мета. Та ми, на жаль, все ще близько до урвища, можемо схибити й оступитися. Лише один неправильний крок — і ми знову внизу. На жаль, це є наш головний ризик. Із-за перевалу над нами нависає хижа орда — це небезпечна і довготривала загроза.

Цими днями набрала чинності Угода про асоціацію. Завдяки тому, що Євросоюз ще позаминулого року погодився на тимчасове її застосування, ми вже можемо тішитися такими попередніми її підсумками, як зростання нашого експорту до ЄС. Зокрема, в першому півріччі 2017-го цей експорт зріс на 23%. Частка ЄС у зовнішній торгівлі України досягла 40%. Хочу нагадати, що у 2012-у ця частка складала 30%, а в 2009-у — 25%. Це свідчить про початок процесу інтеграції української економіки до ринку ЄС. А разом з безвізом — про кардинальну зміну наших геополітичних та цивілізаційних координат.

Переглядів: 689

А ви кажете «мораторій»...

Іноземні інвестори контролюють понад 5% сільгосп-земель в Україні.

Наша держава, попри офіційну заборону на торгівлю угіддями, ввійшла до першої п’ятірки країн за площами сільськогосподарських земель, які контролюють іноземні інвестори, повідомляє http://www.agro-business.com.ua, посилаючись на результати аналітичного звіту міжнародної незалежної ініціативи з моніторингу землі Land Matrix Initiative, чиїм партнером у Східній Європі є Національний екологічний центр України.

Переглядів: 6448

Повага до «швидкої»

У четвер наша область долучилася до широкомасштабної інформаційної кампанії «Швидка поруч». Почали з тематичного «круглого столу», організатором якого виступив Департамент охорони здоров’я Одеської ОДА.

Як зазначають ініціатори акції — Національна рада охорони здоров’я та безпеки і профільні управління (департаменти) обл-держадміністрацій — в останні роки в нашій країні спостерігається поширення неповаги до важкої професії лікаря невідкладної допомоги, нерідко зустрічаються факти створення штучних перепон для належного виконання бригадами «швидкої» їхніх обов’язків, каретам, які мчать до хворого або з ним у лікарню, не поступаються дорогою, дзвонять з хибними викликами тощо.

Переглядів: 6635

Буон джорно, Одесо!

До Одеси з дружнім візитом прибув есмінець військово-морських сил Італії «Луіджі Дуранд де ла Пенне». Візит корабля розпочався 4 вересня і проходить у рамках навчальної практики курсантів Академії ВМС Італії з міста Ліворно.

На прес-конференції, що відбулася на есмінці, Надзвичайний і Повноважний посол Італійської Республіки в Україні Давіде ла Чечілія висловив щиру вдячність Одесі за чудову організацію візиту та теплий прийом. Він наголосив, що для нього особлива гордість й особлива радість бути на борту військового корабля, який зайшов у порт країни, де має честь очолювати дипломатичну місію.

Переглядів: 634

Вивчи англійську!

Соціальний проект з вивчення іноземних мов «Lingva.Skills» (www.lingva.ua), що завдяки підтримці уряду виходить на національний рівень, оголошує старт масової кампанії з опанування українцями англійської. Безкоштовно.

— Україна невпинним темпом інтегрується до ЄС, до євроатлантичних структур, й українцям для повноцінної інтеграції потрібно знати мови. А статистика свідчить про те, що лише десь 7% наших співвітчизників володіють іноземними мовами, зокрема англійською. Тоді як у ЄС цей показник становить 50%, а в деяких країнах — до 80—90%. Тож постає нагальна потреба запустити масовий проект з вивчення іноземної мови. У нашому випадку пропонується англійська. Зараз є спільна ініціатива, щоб на базі проекту «Lingva.Skills» разом з урядом запустити масове навчання українців англійської мови, — зазначив голова Асоціації іннова-ційної та цифрової освіти Стані-слав Куценко на прес-конференції в «Укрінформі».

Переглядів: 619

До терміналу ще б і смугу

Новий термінал Одеського аеропорту відчинив свої двері для пасажирів міжнародних рейсів.

«Фактично йдеться про початок повноцінної експлуатації нового терміналу для обслуговування прильоту всіх пасажирів аеропорту, що в підсумку сприятиме збільшенню пропускної спроможності повітряних воріт причорноморської перлини в кілька разів», — зазначив з цієї нагоди Павло Прусак, директор ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса».

Переглядів: 1134

Смійтеся, люди, на здоров’я!

А й справді: чи давно ви сміялися, щиро, доброзичливо, мало не до сліз? Переконана: сонмище співвітчизників скаже з обуренням:

— Сміятися, коли країна стоїть перед прірвою? Коли пересічні трудяги задихаються під гнітом непідйомних податків, а наша так звана еліта не знає, по яких ще офшорах розтикати награбоване? А ще ж — війна!

Пам’ятаємо: Велика Вітчизняна тривала довгих чотири роки, а нинішня проти російського агресора, незрозуміла гібридна, йде вже четвертий рік. За цей час втрачено наші території. Шпиталі переповнені пока-ліченими бійцями, а на могилах тисяч полеглих сьогодні одцвітають останні польові квіти.

Переглядів: 607

Медики-добровольці

Лікарям медичних установ Одещини презентували Перший добровольчий мобільний шпиталь імені Миколи Пирогова.

Зустрічі з радником в.о. міністра охорони здоров’я, співзасновником цього проекту Геннадієм Друзенком пройшли в Одеській обласній клінічній лікарні та Одеському національному медичному університеті. Основний напрямок діяльності організації — залучення медпрацівників до тимчасової роботи в зоні АТО.

Переглядів: 647

Відлуння столітніх оплесків

Якось її запросили співати у царському палаці. Виконавши низку арій з найвідоміших опер, закінчила українськими піснями — так чинила повсюдно, де їй доводилося виступати в концертах. «Що це за пісні і якою мовою вона їх співала?» — поцікавився російський імператор. «Це пісні мого народу, українські пісні», — відповіла Соломія Крушельницька.

120 років тому, понад три мі-сяці поспіль — від 21 листопада 1896-го по 8 березня 1897-го, Соломія Крушельницька тріумфально виступала на сцені Одеського нині національного академічного театру опери та балету. Про цю історичну подію, як і про дати життя славетної артистки — 23 вересня 1872-го та 16 листопада 1952 року — одеситам нагадали львів’яни, працівники музично-меморіального музею Соломії Крушельницької. До нашого міста вони привезли виставку «На вершині світової слави»…

Переглядів: 6264

Перший грецький сюрреаліст

Розширенню наших знань про мистецтво Греції ХХ століття сприяє планшетна виставка фотодокументів про життя та творчість художника і поета, провідного представника сюрреалістичного напрямку в цій країні Нікоса Енгонопулоса (1907—1985), яка відкрилася в Одеській філії Грецького фонду культури і присвячена 110-річчю від дня народження мистця. Експозиція створена на основі матеріалів, підготовлених до 100-річного ювілею цієї яскравої особистості.

В Одесі є вулиці Мала і Велика Арнаутські, а це свідчить про те, що їх заселяли вихідці із Греції — арнаути — еллінізовані албанці православного віросповідання, які, за деякими даними, на початку ХХ ст. складали 20 відсотків населення Греції. Багато з них приїхали до Одеси з підконтрольних Османській імперії земель, рятуючись від ісламізації.

Переглядів: 656

Рекордна «планка»

Традиційно, у другу суботу вересня, коли вся Україна відзначає День фізичної культури і спорту, Одеса влаштовує спортивний фестиваль. Локацій завжди декілька і в різних районах міста: парки, сквери, школи, спортмайданчики...

Цьогоріч центром святкування стане Приморський бульвар. Біля пам’ятника Дюку і на Потьомкінських сходах з дев’ятої ранку відбуватимуться різноманітні спортивні змагання. Там же пройде презентація дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

 

Переглядів: 2861

Цілющий безсмертник

До жовтня на піщаних і кам’янистих сонячних схилах, сухих галявинах, на крейдяному ґрунті та відкритих перелісках цвіте безсмертник піщаний, або цмин піщаний.

Це багаторічна трав’яниста рослина сімейства айстрових заввишки 15—60 см, з повстяно-шерстистими паростками. Квіткові кошики — жовті, зібрані в щитовидні суцвіття. Безсмертник можна розводити на присадибній ділянці. Він розмножується насінням і на одному місці росте 4—7 років.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net