Переглядів: 6169

Що за «Молоко» без вершків?!

За п’ять днів глядачам показали 27 вистав з усієї України та з Грузії. Крім масштабної театральної програми, на гостей фестивалю чекали майстер-класи театральних практиків і творчі зустрічі з сучасними письменниками. Зокрема, братами Капрановими, Андрієм Любкою, Русланом Горовим, Олександром Ірванцем та Євгеном Стеблівським.

Члени журі підкреслювали, що цьогоріч було особливо складно визначитися з переможцями, оскільки конкурсанти представили сильні роботи. Нагадаємо, призовий фонд «Молока» складав 50 тисяч гривень. А ще кожен призер отримав літрову банку фірмового згущеного молока, та статуетки, вирізані з дерева.

Отже, Гран-прі фестивалю завоювала постановка харківського «Театру 19» «Звірині історії», друге місце великої сцени посіла вистава тіней — історична драма «Роксолана» театру-студії Papasony (Київ), третє — також драма, в онову якої покладена легенда, «Господар і гість» державного драматичного театру ім. Сандро Ахметелі (Тбілісі, Грузія).

«Звірині історії» за п’єсою американського драматурга Дона Нігро — це 11 роздумів на гострі теми з тонким гумором і глибоким наповненням. Історії розказані від імені тварин і порушують питання, які глядач, можливо, не готовий почути. Сюжети міняються. Актори майстерно перевтілюються в корівок, павича, індичку, мишку, кажана, кота, бурундука тощо.

Нинішній фестиваль зазнав трансформації. Його події розгорталися не на одній сцені та під відкритим небом в Одеському культурному центрі, як раніше, а й на камерній сцені, створеній спеціально для «Молока», та в театральному дворику, де за лавки гостям служили тюки з соломою.

Вперше за історію фестивалю своє Гран-прі з’явилося і на камерній сцені. Його виборола постановка «Буна» столичного театру Practicum за п’єсою Віри Маковій. «Буна» — це прониклива притча про прірву між поколіннями із закарпатським колоритом. Друге місце журі присудило «Янголу у пітьмі» театральної школи «ЖИВБУВПЕС» (Івано-Франківськ), третє — постановці «Академія сміху» Лабораторії сучасної драматургії з Рівного.

Звання «Кращий актор» судді одноголосно віддали Олександру Яремі за роль матері у виставі «Королева краси» за однойменною п’єсою Марті-на МакДонаха у постановці театру «Золоті ворота». Кращою актрисою названа Христина Федорак за роль у постановці «Буна» театру Practicum.

Серед членів журі десятого міжнародного фестивалю театрів «Молоко» були такі відомі театральні персони як: драматург Павло Ар’є, режисер Іван Уривський, організатор фестивалів з Грузії Валерій Буіглішвілі, драматург Костянтин Корф (США), театрознавець Олег Зайцев (Ужгород), режисер Олександр Журавель (Київ), засновник фестивалів Сава Старковський (Ізраїль), театральний продюсер Віктор Дмитрієв (Хмельницький).

За матеріалами «Культурометра».
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net