№ 70 (21861) субота 29 липня 2017 року

Переглядів: 937

Александр ХУГ: «Війна не є справою, яка має клінічну чистоту»

Александр Хуг — перший заступник голови Спеці-альної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ) 25 липня провів медіа-брифінг в Одесі. Він розповів про діяльність місії на Сході України, в інших регіонах, зокрема в Одеській області, а також про безпекову ситуацію в країні.

— Я вдячний вам за інтерес до роботи нашої місії ,— розпочав він свій виступ. — Наразі по всій Україні працює 10 моніторингових команд. Найчисельніші команди спостерігачів перебувають на Сході України. Більшість з них розміщена у межах Донбасу. Моніторингова команда в Одесі складається із 6 спостерігачів та 7 українських колег, які співпрацюють з нашими спостерігачами. Місія присутня у вашому місті з 21 березня 2014 року.

У неділю я повернувся з восьмиденного візиту в райони, наближені до лінії зіткнення. Хочу коротко поділитися своїми враженнями звідти. Ситуація вздовж лінії зіткнення, протяжність якої становить майже 500 кілометрів, є дуже непередбачуваною і має схильність до загострення. Місія фіксує сотні, а часами й тисячі порушень режиму припинення вогню. За одну добу, 23 липня, СММ зафіксувала понад 50 таких порушень. Частина з них — вибухи. Ця інформація міститься у наших добових звітах. Якщо у наших звітах ви бачите інформацію про вибухи, очевидно, це свідчить, що озброєння, яке давно вже має бути відведене (зокрема це стосується танків, артилерійських установок, мінометів та РСЗВ), все-таки залишається там. Власне кажучи, ці одиниці озброєння мають уже давно бути відведені за межі ефективної дальності своєї стрільби. Для танка це, щонайменше, 15 кілометрів. Місія зафіксувала 3000 одиниць такого озброєння у районах, де його не повинно бути. Мінські домовленості чітко передбача-ють відведення цих одиниць оз-броєння, але цим їх реалізація не вичерпується.

Переглядів: 938

Дві новини в одному флаконі

Політичним хітом тижня, що минає, є, звісно ж, процес прийняття Конгресом Сполучених Штатів закону «Про протидію супротивникам США з допомогою санкцій» (H. R. 3364). Перші шпальти газет і випуски новин провідних телекомпаній світу заповнені прогнозами й обговореннями наслідків схвалення цього закону. В Україні нові американські санкції теж новина номер один. Але бувають випадки, коли огляд доводиться починати з іншої, менш важливою і несподіваної новини.

Новина номер два

Коли у Фейсбуці з’явилося повідомлення народного депутата Ігоря Мосійчука про те, що Міхеіл Саакашвілі указом Президента позбавлений українського громадянства, я, чесно кажучи, не повірив. Але виявилося — правда. Застосування пункту 2 статті 19 закону «Про громадянство» — надання неправдивих даних, вказаних в анкеті, — найпростіший спосіб розправи з політичними конкурентами. У рідкісних випадках здобувач тут уникне помилок або не приховає компромат.

Переглядів: 923

Спеціальна моніторингова місія в Україні — хто це?

Неозброєні цивільні спостерігачі. Близько 650 по всій Україні, майже 600 із них — на Сході. Вони представляють 44 держави-учасниці ОБСЄ.

Що вони роблять?

Звітують на основі власних спостережень та встановлених фактів. Збирають інформацію та повідомляють про ситуацію з безпекою. Інформують про гуманітарну ситуацію і потреби людей та сприяють доставці допомоги іншими організаціями. Допомагають налагодити діалог і сприяють припиненню вогню на місцях.

Переглядів: 900

Старт у друге століття

(Продовження. Початок у номерах за 22 та 27 липня).

У редакційному музеї зберігаються повні комплекти нашої газети за кожен, починаючи із 1944-го, рік. Є також окремі примірники або їх ксерокопії попередників «Чорноморських новин»: «Голоса пролетария», франкомовного «Le communistе», «Одесского коммуниста», «Известий...», «Чорноморської комуни» довоєнного періоду та періоду героїчної оборони Одеси в серпні—жовтні 1941-го. Це, по суті, документи тієї епохи, не підроблені і не ретушовані, а тому й цінні. Як для дослідників нашої минувшини, так і для кожного зосібна з точки зору усвідомлення того, що було і що не повинно повторитися.

Звісна річ, наш музей не єдине місце, де можна простежити столітню історію газети. Для цього існують спеціальні культурно-освітні та науково-інформаційні установи, які збирають, систематизують, досліджують друковані матеріали, зокрема й періодику, та забезпечують доступ до них і вчених, і широкого читацького загалу. В нашому місті це, передусім, Одеська національна наукова бібліотека, що на Пастера, 13. ОННБ — давній друг і незмінний партнер «Чорноморки». Мабуть, не було жодного проекту, заходу, акції, зініційованих головною книгозбірнею Півдня України, які на своїх шпальтах не підтримали б «ЧН». А цих проектів-заходів ой як багато! І найвагоміший з них — щорічна загальнонаціональна виставка-форум.

 

Переглядів: 6692

Ситуація — напружена

Переважна більшість українців — 60% — вважає поточну політичну ситуацію в Україні напруженою, ще 30% — критичною. Лише 6% назвали її спокійною, а тих, хто охарактеризував її як благополучну, менше 1%.

Про це свідчать результати опитування, проведеного у червні Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова. Як зазначають автори дослідження, за останній рік оцінка ситуації зовсім не змінилася, а от порів-няно з липнем 2015-го на 7% поменшало тих, хто вважає ситуацію критичною, і, відпо-відно, на 9% побільшало тих, хто називає її напруженою.

А ще опитування показало, що відносна більшість україн-ців підтримує проведення позачергових парламентських виборів: схвально таку ініціативу оцінили 48%, несхвально — 35%. Найбільше підтримують дострокові вибори на Сході (61%), дещо менше — у Центрі (48%) і на Півдні (43%), найменше — на Заході (36%). При цьому 65% зголосилися взяти участь у позачергових виборах, якщо во-ни відбудуться найближчим часом, а 23% не пішли б на них.

Переглядів: 1348

Майстерня виноградарства у Шабо

«Майстерня виноградарства» компанії «Сингента» відбулася в Центрі культури вина Шабо у Білгород-Дністровському районі

У французів є приказка: «Війна може зачекати, а збір винограду — ні».

А все тому, що виноград — культура ніжна та примхлива, яка потребує делікатного догляду. Врожай має бути вчасно зібраний і правильно збережений. Адже лише з бездоганного винограду можна створити справжнє вино з вишуканим смаком.

«Майстерня виноградарства» зібрала керівників та агрономів виноградарських і виноробних підприємств Півдня України Ї регіону, для яких виноград є традиційною культурою. У конференції також взяли участь науковці Інституту виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова та інші фахів-ці галузі.

Переглядів: 830

Кінематографічний голос України

Восьмий Одеський міжнародний кінофестиваль закінчився, хоча його відлуння ще довго нагадуватиме про величне і прекрасне свято кіно...

Церемонія закриття, що проходила у Театрі опери та балету, зібрала в одному залі тисячі учасників, які з нетерпінням очікували на оголошення результатів.

Головну нагороду ОМКФ-2017 отримав фільм режисерів Петера Бросенса та Джессіки Вудворт «Король бельгійців», створений кінематографістами трьох країн (Бельгія, Нідерланди, Болгарія). Цій прекрасній, мудрій, іронічній стрічці глядачі віддали переважну більшість своїх голосів.

Продюсер картини Міра Сталева, вийшовши отримувати нагороду, не приховувала свого захоплення:

— Я бачила, як зростав і розвивався цей фестиваль, як він щороку ставав ще потужнішим. У другий рік кінофестивалю я приїздила до Одеси за нагородою для болгарського фільму, створеного іншими кінематографістами. Зараз стою тут й отримую Гран-прі за власну роботу...

 

Переглядів: 897

Момент, якого чекають сотні

В Одесі відкриють найбільший в Україні центр нефрології та діалізу

У середу голови обласної державної адміністрації та обласної ради Максим Степанов й Анатолій Урбанський підписали меморандум про співробітництво з представниками німецької компанії «Фрезеніус Медикал Кер Україна» щодо реалізації проекту оснащення відділень діалізу Одещини медичним обладнанням (на знімку ви бачите момент підписання документа).

Співробітництвом передбачений комплекс заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я в області, задоволення потреб населення у наданні найсучаснішого лікування методом діалізу, підтримка та поліпшення життя хворих на хронічну ниркову недостатність.

Важливо уточнити, що «Фрезеніус Медикал Кер» — один із лідерів у виробництві обладнання та витратних матеріалів для гемодіалізу, а також у лікуванні хворих на хронічну ниркову недостатність. Компанія налічує 3500 діалізних клінік в світі, де отримують допомогу понад 300 тисяч пацієнтів.

Переглядів: 4943

Розгнуздані ціни на харчі

Партія «Відродження» вимагає від Кабміну втрутитися в ситуацію зі зростанням цін на продукти харчування

Із 1 липня Кабінет Міністрів України остаточно скасував державне регулювання цін на продукти харчування. Йдеться про такі продукти: борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, свинина, яловичина, м’ясо птиці, варені ковбасні вироби, дитяче харчування, курячі яйця, соняшникова олія, вершкове масло, сметана, сир, молоко. Ра-ніше торговельна надбавка на ці соціально значущі товари не могла перевищувати 15%. А з 1 липня це обмеження, як і держ-контроль, остаточно скасували, і ціни на продукти моментально поповзли вгору.

За неповний місяць дії рішення про скасування держрегулювання цін в Україні зафіксоване зростання по 14 із 23 позицій продуктів, підрахували експерти. Найбільше — на товари м’ясної групи. Всього за дві декади липня ціна на м’ясо птиці зросла майже на 4%, або на 1,5 грн/кг, сало подорожчало на 3% — на 1 грн/кг, варені ковбаси — на 1,5%, свинина і яловичина — 1%. Зростання цін триває щодня. Попри те, що для липня характерне зниження цін на товари молочної групи, у липні 2017-го «молочка» також демонструє зростання. Буквально за два тижні вершкове масло подорожчало відразу на 1,5 грн/кг. Уже сьомий місяць поспіль зростає і ціна на хліб соціальних сортів, який поступово вимивається з асортименту і набуває цілком ринкової вартості. Жодної реакції з боку уряду на це нема. І це при тому, що, за прогнозами експертів, подорожчання продуктів в Україні триватиме і може мати серйозні соціальні наслідки.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net