Переглядів: 476

На східному фланзі НАТО

У четвер 276 народних депутатів проголосували за внесення змін до законів «Про основи національної безпеки України» та «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики», що передбачають відновлення «цілеспрямованого прагматичного курсу України на набуття членства в НАТО як стратегічного зовнішньополітичного пріоритету нашої держави». Проти виступили 25 обранців: позафракційний Я.Я. Безбах, від «Відродження» — А.І. Кіс-се та 23 представники «Опозиційного блоку» (решта членів цієї фракції або не голосували, або були відсутні).

Голова ВР Андрій Парубій, за-кликаючи колег підтримати закон, нагадав, що 9 липня сповнюється 20 років з дня підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північно-атлантичного договору — одного з основоположних документів у відносинах України з НАТО.

Він наголосив, що єдине об’єд-нання вільних країн, яке може  ефективно боротися проти    ро-сійської агресії, — Північноатлантичний союз. У свою чергу, наша армія, яка за три роки захисту незалежності на східному фронті набула неоціненного бойового досвіду, посилить сам Альянс. «Переконаний, — заявив Андрій Парубій, — що північноатлантичний щит, зміцнений Україною, стане надійним бар’єром від московської орди, яка, на моє глибоке переконання, ніколи не змириться з існуванням вільної України на її  кордонах. І не має різниці, який би Путін її не очолював».

«Безумовно, це рішення не тішитиме росіян, воно запроваджує чіткість намірів і політичного напряму України. Це також остаточно розвіює у російської сторони сподівання, що Україна збереже позаблоковий статус як щось постійне», —прокоментував рішення Верховної Ради колишній міністр національної оборони Польщі Януш Онишкевич, додавши, що в офіційній риториці Росія намагатиметься гостро відреагувати на позицію Києва.

І не помилився. Того ж дня прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, зауваживши, що Кремль традиційно недовірливо і негативно ставиться до процесу розширення НАТО в бік кордонів Росії, оскільки «в цьому проглядається загроза безпеки і порушується баланс сил у євразійському регіоні», запевнив: «Росія вживає всіх необхідних заходів для ребалансування ситуації і захисту власних інтересів та безпеки».

Про те, що Україна перейде на стандарти НАТО не у неозоро віддаленій перспективі, як заявляють опоненти зближення з Північноатлантичним альянсом, а вже до 2020 року, висловив упевненість міністр закордонних справ України Павло Клімкін в ефірі одного з телеканалів. При цьому очільник зовнішньополітичного відомства підкреслив: «НАТО сьогодні — єдина система безпеки, яка заснована не просто на інтересах, а саме на цінностях. І я абсолютно впевнений, що ми вже зараз починаємо працювати як елемент східного флангу НАТО».

«Уже зараз усі члени Альянсу розуміють, що Україна може зробити унікальний внесок у безпеку. Всі розуміють, що ми зробили за три роки, яку армію і сектор безпеки побудували. Ми довели, що здатні боротися за свободу і за цінності. І я впевнений, що ми підемо до кінця, будемо успішними. І НАТО піде до кінця», — заявив Павло Клімкін.

Ольга СІРА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua