Переглядів: 1046

Завершилася, не розпочавшись

Перед початком пленарного засідання одинадцятої сесії обласної ради VII скликання традиційно привіта-ли іменинників.

Голова облради Анатолій Урбанський повідомив присутнім, що на прохання релігійної громади Архістратига Божого Михаїла та жителів Кодими Благословенну грамоту єпископа Одеського і Балтського Марка він вручає депутатові Миколі Сорочану за велику благодійну діяльність та активну допомогу у створенні приходу Української православної церкви Київського патріархату в цьому місті.

А ще Анатолій Урбанський за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування, соціально-економічний розвиток регіону, високий професі-оналізм та з нагоди 60-річчя нагородив Почесною відзнакою Одеської обласної ради голову сільськогосподарського виробничого кооперативу «Криничне» Болградського району, депутата Панаса Самунжи.

На тому гарному моменті почуття єдності серед депутатів вичерпалося. Забігаючи наперед скажу, що сім разів поспіль (зрозуміло, з оголошеними перервами, які тривали від 40 хвилин до двох годин) обранці голосували щодо затвердження порядку денного сесії, однак так його і не схвалили.

«Ініціаторами» зриву пленарного засідання виступили представники Опозиційного блоку, які заявили про масові порушення з боку голови та його заступників при формуванні порядку денного сесії, мовляв, до нього неочікувано вписали питання, які не були схвалені на комісіях. Та й самого документа ніхто, начебто, в готовому вигляді до початку засідання не бачив.

«Опозиціонери» висловлювали невдоволення і кандидатурами двох осіб, рекомендованих на присвоєння звання «Почесний громадянин Одеської області», бо, казали, так це не робиться.

Коментуючи свої вимоги зняти розгляд усіх без винятку винесених на обговорення питань, представники Опозиційного блоку наводили і такий приклад. Мовляв, за гроші з обласного бюджету, затверджуючи зміни до однієї з програм, дехто намагається придбати зважувальні комплекси (щоб не «травмувати» наші дороги, які страждають від перевантажених автофургонів), а потім ці комплекси вартістю у сім мільйонів гривень не залишити на балансі обласної ради, тобто у власності громади, а передати їх державному підприємству «Автомобільні шляхи України». І в цьому депутати вбачають не лише від-сутність логіки, а й навіть підозрюють кримінал, з яким беруться розібратися.

І хоча на пленарному засіданні мали розглянути понад 50 важливих питань життєдіяльності Одещини, зокрема про зміни до бюджету, злиття медичних закладів у рамках реформи галузі, більше десятка кадрових призначень тощо, робота, як то кажуть, не пішла.

Головний фінансист області Марина Зінченко у своєму виступі з трибуни наголосила на одному, але дуже промовистому негативному наслідку, який відчують люди через зірване пленарне засідання: 48 мільйо-нів, з таким трудом акумульо-ваних на заробітні плати та відпускні, педагоги і працівники профтехучилищ вчасно не отримають.

О пів на четверту вкотре розпочалася, як виявилося, вже остання спроба провести пленарне засідання, але знову невдала: у залі залишилося лише 30 депутатів.

Відтак, продовження одинадцятої сесії обласної ради, як оголосив Анатолій Урбанський, відбудеться 7 липня.

На підсумковому брифінгу керівник обласної ради зауважив, що цього разу чиїсь амбіції взяли гору. А ще пообіцяв потурбуватися про налагодження системи електронного голосування, котра час від часу давала збої, що дуже заважало роботі, яка й без того не клеїлася.

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net