Переглядів: 429

Достойники достойної премії

І яка ж романтична, поетична душа свого часу не була полонена творами Костянтина Паустовського — його повістями та оповіданнями! Тими простими на позір сюжетами, де кожне слово, давно й добре знане, було наче осяяне новими барвами та відтінками, де звичайні люди поставали незвичайними персонажами, на місці яких читач легко міг уявити себе, а в кожному рядку та поміж ними легко прочитувалась незрадлива авторська любов до всього, що народжувалося під його пером.

Немало рядків у своїх творах письменник присвятив Україні, у якій минали його кращі роки і природа якої та її люди, без сумніву, дали йому оту наснагу, з якою написані його твори. «Я ж сподіваюся, що в майбутньому ще напишу про чарівливу велику Україну та про її народ зі всією силою, на яку здатен» — це з листа до Максима Рильського. З багатьма українськими письменниками він добре знався і дружив.

І було два міста, які він щиро любив, це Київ та Одеса. «Я покинув Одесу дуже давно, але не було дня, щоб я її не згадував» — це з книжки «Время больших ожиданий». Тож цілком логічно, що саме тут народився літературний конкурс його пам’яті. Варто згадати й про те, що є в Одесі і музей письменника на вул. Морській, що над Ланжеронівським пляжем, на якій він жив у тих непевних часах після сумнозвісного жовтневого перевороту (десь тими ж роками перебував і в Києві, який так само любив світлою незрадливою любов’ю). Той час великих очікувань приніс лише велику біду й розчарування, і письменник, звісно ж, не міг не бачити цього, тому ніколи не славословив той час, об’єктом його досліджень були, передовсім, люди… Є в Одесі і вулиця його імені, і бібліотека. Все це, до слова сказати, не лише інформація до роздумів про недостатню кількість таких пам’ятних місць, пов’язаних з нашими славетними, а й спонука до практичного увічнення славних імен, тісно пов’язаних з Одесою…

Й от саме в бібліотеці-філії №2 імені Костянтина Паустовського відбулося якраз у день 125-річчя письменника віншування цьогорічних переможців названого літературного конкурсу. Невелику читальну залу ущерть виповнили палкі шанувальники та знавці творчості Костянтина Паустовського. Вони майже напам’ять знають і тексти його, й докладний життєпис, а надто — його одеський період, роботу в газеті «Моряк», дружбу з тогочасною одеською літературно-мистецькою богемою. А попри це, з неослабною увагою слухають і біографію улюбленого письменника, про яку вповідає завідувачка філією Карина Апарінова, й уривки з його названої вище повісті та інших творів у виконанні майстрів усного художнього слова.

А далі — урочисті хвилини: вручення нагород і відзнак переможцям муніципального літературного конкурсу. У чотирьох номінаціях — проза, поезія, краєзнавство, популяризація творчості Костянтина Паустовського — цьогорічними лавреатами іменної премії, відповідно, стали: Михайло Гаузнер — за книжку «Беседы о поэтах и их стихах», молодий одеський поет Володимир Назарук — за збірку «Людина із моря», художник, мистецтвознавець і журналіст Володимир Кудлач, автор великого дослідження про одеського художника позаминулого століття Герасима Головкова, з репродукціями, каталогом, періодикою та бібліографією, а також Карина Апарінова — за популяризацію творчості Костянтина Паустовського.

Дипломи муніципального літературного конкурсу отримали: керівник громадського об’єд-нання «Інтелектуальний форум» Лариса Козловська, одеські письменники Роман Кракалія (прозова збірка «Вернись на Золотий Берег»), Світлана Полі-ніна (книжка прози «Из параллельного в обыденный)», Анжела Бантовська («Я одесситка», роман та повісті), Інна Іщук («Одесская арифметика», вірші для дітей), Олександр Сороковик (детектив «Тайна кожаного портфеля»). Дипломами також відзначені збірник «Молнией — между Богом и бытом» та Київ-ська державна спеціалізована школа №135.

Вручаючи нагороди переможцям, директор департаменту культури та туризму Одеської міськради Тетяна Маркова, зокрема, сказала: «Наша премія невелика, але достойна. Достойне журі конкурсу. Достойні твори стають номінантами. Вона достойна, бо це міська премія».

Роман НІМЧИЧ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua