Переглядів: 1159

Відповідальні батьки — здорове маля

На прес-конференції, скликаній обласним центром здоров’я до Міжнародного дня захисту дітей, йшлося про відповідальне батьківство. Із журналістами спілкувалися завідувачка кафедрою пропедевтики педіатрії, керівник клініки педіатрії багатопрофільного центру «Університетська клініка» Одеського національного медичного університету, доктор медичних наук, професор Олена Старець і заступник головного лікаря з лікувальної роботи обласної дитячої лікарні, лікар вищої категорії Тетяна Косюга (на знімку).

Основи нашого здоров’я закладаються у дитинстві, з перших днів народження. Батьки, які не палять і не зловживають спиртним, мир та спокій у родині, любов до крихітки, що прийшла у цей світ, — перші цеглинки для виховання здорової, повноцінної людини. І, зрозуміло, медичний супровід, гарантований кожному державою.

Спікери нагадали про Декларацію прав дитини, прийняту у 1959 році і ратифіковану Україною. Документ міжнародної ваги та значущості диктує, що кожній дитині держава має створити «можливості та сприятливі умови, які дозволяли б розвиватися фізично, розумово, морально, духовно і в соціальному відношенні здоровою та нормальною, шляхом і в умовах свободи та гідності». 

Олена Старець розповіла, що одним із здобутків роботи університетської педіатричної клініки є створення Центру здорової дитини, де сьогодні можна отримати будь-які консультації з питань харчування, росту та розвитку дітей, вакцинації, рекомендації з догляду за ними та чимало інших речей, які повинні цікавити відповідальних батьків. Водночас центр є і методичним осередком, а відтак допомагає розвивати цей напрямок діяльності у лікувально-профілактичних закладах усієї області, що спеціалі-зуються на наданні дітям першої медичної допомоги.

Віднедавна, з лютого, тут створений блок інтенсивного нагляду (на шість ліжок) для надання допомоги дітям різного віку з невідкладними (але не екстреними) станами, що потребують постійного моніторингу дихання чи серцевої діяльності, проведення різних видів терапії так званого великого обсягу.

Статутом центру гарантоване право маленького пацієнта на перебування у стаціонарі разом із мамою чи татом, адже відомо, що присутність у лікарняних стінах батьків сприяє швидшому одужанню дитини.

Підвищення якості медичної допомоги передбачає те, що вона повинна найкращою мірою влаштовувати пацієнта. І в цьому сенсі нові можливості дає спрямованість як університетської педіатричної клініки, так і обласної дитячої клінічної лікарні на створення відділень інтенсивної допомоги, де хворий за найкоротший термін (від кількох годин до кількох днів) може отримати необхідне лікування, яке вимагає перебування в умовах стаціонару під цілодобовим медичним наглядом, а потім за рекомендаціями фахівця доліковуватися вдома з періодичними візитами до нього для контролю стану. Обласна дитяча лікарня щорічно таким чином в умовах педіатричного та хірургічного відділень повертає здоров’я понад 80 тисячам маленьких пацієнтів. Ці підрозділи планується об’єднати з відділенням інтенсивної допомоги, щоб це було зручніше для хворих і сприяло ефективнішій роботі медиків.

Інтенсивна допомога у короткий термін дозволяє економити кошти бюджетних медичних закладів, які витрачаються на утримання хворих в умовах стаціонару. Дешевше це обійдеться і батькам маленьких пацієнтів. До того ж перебування в лікарні для малечі — це завжди стрес, а вдома — звичні, психологічно комфортні умови, що суттєво підвищує єфективність лікування. Ще один важливий фактор — убезпечення від можливих інфекцій.

Тема захисту дітей не може обійти увагою вакцинацію. Останнім часом одеситам знову нагадав про себе кір. Ця інфекція при контакті з дитиною, яка на кір не хворіла, дає майже стовідсоткову вірогідність зараження. А порятунок від неї один — своєчасне щеплення. До слова, дорослі занедужують на кір досить часто і з тяжкими ускладненнями. Тому при догляді за хворою дитиною батькам необхідно зважити і такий важливий момент.

Усім батькам, які протестують проти щеплень взагалі, наголошували медики, варто знати, що від дифтерії та від правцю профілактичні щеплення проводяться анатоксинами, які не містять хвороботворних мікроорганізмів, чого дехто так боїться. Натомість у випадку відкритої травми з великим забрудненням пацієнтові доводиться вводити сироватку проти правця. Тому значно легше попередити небезпеку за допомогою одного мілілітра вакцини, аніж потім наражати дитину на смертельну небезпеку.

До слова, в США, де перелік обов’язкових щеплень значно довший від нашого, батьків можуть притягнути до кримінальної відповідальності за відмову вакцинувати свою дитину. Зрозуміло, якщо нема протипоказань до щеплень.

А ще досвідчені медики вкотре нагадали: якщо дитина занедужала — в жодному разі не займайтеся самолікуванням, не дійте на власний розсуд, не питайте порад у старших, не шукайте рятівних рецептів в інтернеті. Кожен маленький організм — індивідуальний, а відтак тільки фахівець поставить діагноз і призначить потрібне лікування. Дитяча «швидка допомога» прибуває в найкоротші терміни. Вона безоплатна. Тримайте постійний зв’язок з дільничним педіатром. Лише відповідальні батьки, наголошувалося на прес-конференції, мають здорових дітей.

Підготувала
Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua