Переглядів: 1429

Земельно-енергетичні пастки

Народний депутат і лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко розповіла на прес-конференції в Одесі про нову спільну ініціативу очолюваної нею політичної сили та Асоціації фермерів і землевласників України — референдум щодо заборони продажу сільськогосподарських земель.

Безумовно, питання ринку землі належить до найскладніших і потребує якнайсерйознішого вивчення. Нагадаємо, що у Верховній Раді зареєстровано законопроект, який дозволяє продаж земель сільськогосподарського призначення, але лише громадянам України. Уряд підтримує цей проект, оскільки впровадження такого механізму — частина меморандуму з Міжнародним валютним фондом. За словами прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, остаточно мораторій на продаж землі буде знято лише тоді, коли буде визначено механізм захисту власників землі і створені сучасні та якісні умови обігу земель.

На прес-конференції Юлія Тимошенко наголосила, що сільськогосподарські землі займають 72% території України, а їх оціночна вартість складає 3,5 трлн євро, тоді як селяни погоджуються продавати свої паї по 500—800 доларів за гектар. За словами політика, країни, які належать до грона великих сільгоспвиробників, як-от Канада та Ізраїль, а також європейські держави не дозволяють продажу своєї землі. Лідер «Батьківщини» переконана, що за правильної організації сільгоспвиробництва продуктивність у цій галузі могла б зрости в 10 разів. «Якщо правильно організувати сільгоспвиробництво, нам не буде потрібен МВФ, і ми зможемо розрахуватися за зовнішніми боргами», — переконана вона.

Як зазначила парламентар, згідно з опитуваннями, понад 90% громадян України виступають категорично проти продажу сільськогосподарської землі.

«Якби ми мали президента, гаранта Конституції, яка проголошує, що «земля — це власність українського народу», він би своїм указом оголосив про референдум. Він запитав би у людей, чи хочуть вони цього. Для цього Порошенку потрібно поставити один підпис», — сказала Юлія Тимошенко. Натомість, за її словами, замість одного підпису під указом про референдум потрібно зібрати три мільйони підписів громадян і здолати всі перешкоди, які чинить найбільший латифундист країни, президент, та його оточення.

Політик розповіла про збори ініціативної групи щодо проведення Всеукраїнського референдуму за народною ініціативою і повідомила, що 25 квітня команда «Батьківщини» спільно з Асоціацією фермерів та землевласників передала до Центральної виборчої комісії документи про склад ініціативної групи щодо проведення референдуму. Водночас вона заявила, що на членів ЦВК розпочався шалений тиск з боку Адміністрації Президента, «навіть до залякування кримінальними справами та ув’язненням, з метою недопущення оголошення про проведення референдуму».

У зв’язку з цим, на переконання народного депутата, сьогодні всі патріоти мають об’єднатися, оскільки вже після травневих свят влада готується внести до парламенту відповідний законопроект про продаж сільськогосподарської землі, що стане найбільшою аферою за всі роки незалежності України. Лідер «Батьківщини» переконана, що в ситуації, коли селяни доведені до межі й готові продавати землю за копійки, допустити цього категорично не можна.

«За такої глибоко корумпованої влади, яка працює без правил і яка зайшла вже за всі червоні лінії, віддавати право торгувати українською землею — це загальнонаціональне безумство! За три останні роки панування так званих «демократів» у деяких родинах, які представляють аграрну мафію, вже накопичено мільйони гектарів землі. І саме зараз їм потрібно її узаконити — ухвалити закон про її продаж. У нас хочуть просто забрати за безцінь останнє!» — заявила Юлія Тимошенко.

За її словами, уже сформо-вано ініціативну групу із понад 10 тисяч осіб, яка займатиметься збором підписів за проведення референдуму. Політик закликала всі партії, громад-

ські рухи та свідомих громадян об’єднатися, щоб не допустити прийняття закону про продаж сільськогосподарських угідь, захистити від продажу українську землю — національне багатство всіх громадян. Наразі, сказала, цю ініціативу підтримала партія «Свобода».

Юлія Тимошенко вважає, що чинна влада має бути негайно переобрана, адже рівень довіри до неї — критично низький. Про це вона заявила, коментуючи результати соціологічних досліджень, які свідчать про ігнорування владою інтересів і потреб людей, а також про довіру до влади на рівні «статистичної похибки».

На думку лідера «Батьківщини», очільники держави та їхнє оточення, перебуваючи на посадах, використовують владу для збагачення та ухвалення лобістських законів: «Для влади кожен день, тиждень і місяць — це шанс піти з посад не з порожніми руками. Саме тому у Верховній Раді на користь корупційних схем розглядаються лобістські законопроекти, які стосуються приватизації цілих державних галузей, що руйнують сталі системи забезпечення всіма необхідними послугами».

Народний депутат пояснила, що це також стосується приватизації за безцінь цілих державних галузей, а також продажу сільськогосподарської землі, що може бути «великою аферою», як і ваучерна приватизація початку 1990-х.

Юлія Тимошенко розкритикувала і децентралізацію. Та, мовляв, зруйнувала інфраструктуру маленьких сіл — дитячі садки, школи, ФАПи. «Батьки з віддалених сіл підніматимуть дитину о 5-й ранку та везтимуть її за 10 чи 50 кілометрів до школи сільським бездоріжжям. А сільський пенсіонер у випадку серцевого нападу буде змушений їхати до лікарні у центри об’єднаної громади, щоб отримати невідкладну допомогу», — обурювалася політик.

На її думку, така «децентралізація» насправді є централізацією та звільненням сільськогосподарської землі від українців. І саме така антинародна політика, впевнена лідер «Батьківщини», призвела до втрати довіри суспільства до влади.

Юлія Тимошенко вважає, що треба домогтися проведення виборів законним, конституційним шляхом, при цьому висловила впевненість, що у представників нинішньої влади немає шансів бути перебраними.

Народний депутат повідомила, що фракція «Батьківщини» зареєструвала проект постанови щодо підтвердження голосування за закон «Про ринок електроенергії в Україні». За її словами, цим проектом постанови вдалося на місяць заблокувати підписання корупційного закону, ухваленого силами депутатів, підконтрольних енергетичному лобі країни.

«Минулого четверга була справжня битва, адже фракції «Народного фронту», БПП, «Опозиційного блоку» та Радикальної партії зігнали своїх депутатів з усіх островів світу. Вони всі перервали свій відпочинок, приїхали до парламенту, щоб під примусом проголосувати. Кнопкодавство було такого рівня, якого я навіть не пам’ятаю. І вони таки протягнули законопроект», — розповіла лідер «Батьківщини» і попросила громадськість простежити, як за цей закон голосуватимуть вдруге, у середині травня.

Юлія Тимошенко наголосила, що за цей корупційний документ не голосували депутати «Батьківщини», «Свободи», позапарламентської партії «Народного контролю» Дмитра Добродомова, а також частина молоді-єврооптимістів — усього 75 парламентарів.

Як пояснила політик, у законі про ринок електроенергії лише гарна назва, а суть така ж, що й у законі про ринок природного газу, ухвалення якого призвело до підвищення ціни на це паливо майже в 9 разів.

Юлія Тимошенко нагадала, що дотепер населення отримувало «достатньо дешеву електро-енергію», бо 50% потреб покривалося за рахунок атомної та гідроелектроенергії, які дешевші за теплову. «Нинішнім керівникам держави не давало спокою те, що дешева атомна та гідроелектроенергія іде на потреби людей, хоча вони вже встановили ціну на електро-енергію для населення вищу, ніж у третині країн ЄС. І це при тому, що в українців доходи у

16 разів нижчі, ніж у середньому по ЄС», —зауважила вона.

Лідер «Батьківщини» попередила, що після ухвалення нового закону про ринок електроенергії доступ до гідро- та атомної електроенергії отримає енергетична мафія, яка продаватиме її за кордон за ринковими цінами, а людям постачатимуть дорогу теплову енергію. «У законопроекті, який вони ухвалили, офіційно введено статус посередника», — пояснила полі-тик і зауважила, що це може спричинити віялові відключення електроенергії по країні.

Юлія Тимошенко впевнена, що шанс зупинити цей закон є. Якщо ж цього не зробити, перед національними інтересами України постане нова серйозна загроза.

Підготувала Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua