Переглядів: 1127

Позачергова, передсвяткова

Хвилиною мовчання депутати обласної ради, що зібралися у середу на позачергову сесію, вшанували пам’ять жертв Чорнобильської трагедії, наймасштабнішої техногенної катастрофи сучасності, яка на довгі роки тягарем лягла на нашу країну.

Сесія підтримала проект рішення про внесення змін до обласного бюджету на 2017 рік з урахуванням доповнень депутатів та рекомендацій профільної постійної комісії облради. Згідно з цими змінами до бюджету, схвалили рішення про створення комунальної організації «Центр сталого розвитку та екологічних досліджень Дунайського регіону», а також передбачили виділення коштів на виготовлення науково-проектної документації для проведення ремонтних робіт в Одеській обласній філармонії та капітальний ремонт обласного протитуберкульозного диспансеру. Споруді тубдиспансеру більше ста років. Проблема ж поширення недуги нашу громаду не відпускає. Тільки в Одесі при флюорографічних оглядах торік було виявлено 406 випадків захворювання на сухоти. Чи це не переконливий аргумент на користь якнайшвидшого створення пристойних умов як для пацієнтів, так і для самих медиків, які щодня мають справу з інфекцією?

Далі депутати розглянули та схвалили проект рішення про внесення змін до обласної цільової програми соціальної підтримки населення на 2016—2017 роки «Захист і турбота», передбачивши виділення 650 тисяч гривень на виплати інвалідам війни та учасникам бойових дій Другої світової війни до Дня Перемоги.

Ремонт доріг — у беззаперечних пріоритетах обласної влади. Для вирішення цієї актуальної проблеми, йшлося на пленарному засіданні, важливо правильно розставити акценти. Передусім, погодилися депутати, необхідно буде закінчити ремонт трас Одеса—Рені, Київ—Одеса та Одеса—Кучурган. На порі — завершення ремонту автодоріг сполученням Спаське—Вилкове, Струмок—Шевченкове—Кілія, Криве Озеро—Балта, Одеса—Вознесенськ—Новий Буг. Позиція й обласної ради, й облдержадміністрації, йшлося на сесії, полягає в тому, щоб з’єднати всі районні центри з автошляхами міжнародного значення. Найважливіше, запевняли, гроші на це є.

Давноочікуваним рішенням стало схвалення списків присяжних для місцевих загальних судів, зокрема Білгород-Дністровського та Ізмаїльського міськрайонних і Київського, Малиновського та Приморського районних.

Нагадаємо, що суд присяжних утворюється при місцевому загальному суді першої інстанції. Присяжним може бути громадянин України, який досяг 30-річного віку і не старший 65, постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, не судимий та відповідає іншим вимогам до присяжних, визначених законодавством. Зрозуміло, що така людина мусить користуватися повагою в громаді. Список присяжних затверджується на три роки і переглядається в разі необхідності для заміни осіб, які вибули з нього, за поданням територіального управління Державної судової адміністрації України.

Сесія також підтримала кілька звернень обласної ради до керівництва країни, розглянула депутатські запити.

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net