Дефіцит піску?
Людству варто боятися не тільки дефіциту енергії, нафти або продуктів харчування, а й… піску.
Значна частина сучасної глобальної економіки залежить від піску. В основному він необхідний будівельному сектору, де використовується для виробництва бетону та асфальту. Менший об’єм дрібної фракції спрямовується на випуск скла та електроніки, а також, передусім в Америці, для добування нафти зі сланцевих пластів.
У зв’язку з цим не дивно, що з надр землі найбільше видобувається саме піску і гравію: за деякими оцінками, до 85 від-сотків від загальної ваги корисних копалин. За даними дослідницької фірми Freedonia Group, торік у світі було видобуто 13,7 мільярда тонн піску, 70 відсотків якого використано в Азії. Половина цього обсягу переробляється в Китаї, де, за інформацією уряду, з 2011 по 2015 роки було зведено 32,3 мільйона будинків і прокладено 4,5 мільйона кілометрів автомобільних доріг.
Пісок видобувається вищими темпами, ніж він відновлюється природним чином, а виснаження наявних запасів завдає непоправної шкоди довкіллю. Вичерпування його з водойм забруднює середовище існування птахів і тварин, негативно позначається на діяльності місцевих рибалок і фермерів. Позбавлені піску пляжі Марокко і Карибів знизили свою здатність пом’якшувати урагани.
Що ж робити? Виявляється, заміна піску існує. Для намивання територій можна використовувати грунт, для спорудження будинків — солому та деревину, а для виробництва бетону — подрібнене каміння. До того ж, можливе повторне використання асфальту й бетону. Масовий же перехід на виробництво і видобуток альтернативних матеріалів відбудеться тоді, коли ціни на пісок стануть дуже високими, переконаний експерт Freedonia Зо Біллер.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206