Переглядів: 6458

Сесія звернень і пропозицій

Саме такою, за великим рахунком, і стала сесія Одеської обласної ради, яка відбулася у вівторок, адже із 60 питань, внесених до порядку денного, більше десяти складали саме звернення депутатів, і чи не кожне розглянуте питання було з численними уточненнями-доповненнями та висловленими пропозиціями. Причому деякі звернення вносилися вже під час пленарного засідання.

Розпочалася сесія із запізненням, оскільки депутати не залишили без уваги пікети, які стояли під вікнами обласної ради. Представникам пікетувальників надали слово з трибуни у залі.

Перший спікер (він не назвався) говорив про критичне становище, в якому опинилася мережа профтехучилищ області, адже виділеного фінансування вистачить лише до травня, а що вони робитимуть далі — не знають. «Наші заклади, а це 26 ПТУ, — наголосив він, — готують робітничі кадри для потреб області, оскільки громаді потрібні і прості робочі руки, а не лише юристи та економісти».

Промовець вказав на те, що серед учнів — чимало круглих сиріт, для яких стипендія та отримана спеціальність — шанс елементарно вижити, стати на ноги і мати власний чесно зароблений шматок хліба. «Вони он, — зауважив, — стоять на вулиці поруч із викладачами, чекаючи допомоги від депутатів».

Директор департаменту фінансів ОДА, депутат обласної ради Марина Зінченко, коментуючи палкий виступ промовця, зазначила, що проблема дає про себе знати не з учорашнього дня. Минулого року також були певні складнощі з фінансуванням мережі, однак усі належні витрати були покриті. Посадовець вказала і на те, що й досі, хоча багато про це говорилося на всіх рівнях, самі колективи училищ не спромоглися провести оптимізацію, яка давно назріла. Обіцяли, але так і не зробили, відстоюючи і колишні штати викладачів, і навчальні курси. Тож лише пікетами, мовляв, справи не вирішити, потрібні старання з обох боків. Стосовно ж очікуваного дефіциту фінан-сування, то напризволяще дітей не кинуть.

Про проблеми Чорноморського морського торговельного порту, про корупцію, яка там процвітає, говорив другий промовець, котрий також не назвався. Він закликав депутатський корпус звернути увагу на проблеми колективу порту, який з кожним днем скорочують (кілька десятків портовиків також стояли пікетом), і на неподобства, які там, мовляв, творяться.

Настав час для обговорення депутатських звернень.

Олександр Кащі, керівник фракції «Наш край», озвучив звернення громади Болградського району до прем’єр-міністра щодо збереження під час адмі-ністративно-територіальної реформи їхнього району як самостійної адміністративно-територіальної одиниці. Таке прохання, зауважив, пов’язане, передусім, з етнічними традиціями місцевого населення, яке й надалі хоче жити одним гуртом, неподільно. Тим більше, уточнив, таку позицію підтримує й міжнародна спільнота.

Олег Радковський, керівник фракції «Батьківщина», озвучив звернення депутатів до прем’єр-міністра, голови Верховної Ради стосовно недопущення скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі. Доповідач пояснив, що у парламенті вже зареєстрований законопроект про початок продажу землі з 1 липня 2017 року. Олег Володимирович висловив позицію фракції: не допустити скасування мораторію, адже дуже швидко земельні паї, які селяни сьогодні здають в оренду і які їх годують, будуть скуплені за безцінь, що призведе до повного зубожіння людей.

Вадим Шкарівський, керівник фракції «Опозиційний блок», зачитав текст звернення до Кабінету Міністрів щодо необхідності збільшення розміру мінімальної державної пенсії. Промовець мотивував це тим, що для багатьох пенсіонерів суми комунальних платежів і ціни на ліки та товари широкого вжитку не відповідають їхнім доходам. Все це призвело до непомірного фінансового перевантаження кожної літньої людини, оскільки пенсія, здебільшого, є єдиним джерелом їх існування.

Проситимуть керівництво держави і про вирішення ще однієї гострої дорожньої проблеми. Йдеться про міст у Паланці, на Затоку, якому вже більше 70 років. Коли там трапляється якась аварія, то транспортні затори розтягуються на десятки кілометрів і люди вимушені годинами простоювати, чекаючи проїзду. Ремонт цього мосту (а об’єкт — державного значення, тож самостійно ми не маємо права втручатися) дозволить суттєво збільшити трафік у Білгород-Дністровському напрямку, дасть зелене світло вільному рухові до дев’яти районів півдня Одещини. Це дуже важливо в курортний сезон. І не тільки.

І ще один важливий момент дев’ятої сесії — прийняття обласного бюджету на 2017 рік. Заслухавши тимчасово виконуючу обов’язки першого заступника ОДА Марину Зінченко, депутатський корпус схвалив проект рішення переважною більшістю голосів з урахуванням численних доповнень. З цим важливим документом детально можна ознайомитися на офіційному сайті обласної ради, адже ця інформація — у вільному доступі.

Під час подальшої роботи депутати заслухали звіт прокурора Одещини Олега Жученка стосовно стану та напрямків протидії злочинності, після чого перейшли до розгляду низки питань, внесених на сесію членами постійної комісії облради з питань правової полі-тики, забезпечення законності та правопорядку, боротьби з організованою злочинністю та корупцією (голова — Руслан Табунщик). Зокрема, щодо обрання представників громадськості до складу постійної поліцейської комісії управління поліції охорони в Одеській області; поліцейської комісії відділу поліції охорони об’єктів стратегічного значення; поліцейської комісії управління патрульної поліції Одеси.

У наступних пунктах порядку денного йшлося про внесення змін до регламенту обласної ради VII скликання та до положення про постійні комісії облради. Це означає, що проекти рішень облради, зміни та доповнення до них, якими передбачається будівництво, капітальний або поточний ремонт, реконструкція об’єктів в Одеській області, незалежно від суб’єкта їх внесення, обов’язково розглядатимуться постійною комісією з питань будівництва, регіонального розвитку, культурної спадщини (голова — Марія Гайдар).

Також розглядалися питання щодо укладання або продовження контрактів з керівниками підприємств та установ, які перебувають в обласній комунальній власності. Усі запропоновані кандидатури підтримали. Далі був цілий блок майнових питань, за які депутати проголосували списком, оскільки ознайомилися та обговорили їх на комісіях.

Після закінчення сесії голова обласної ради Анатолій Урбанський провів брифінг для представників місцевих ЗМІ, які висвітлювали роботу пленарного засідання, під час якого підвів підсумки непростої та тривалої за часом сесії та детально прокоментував кілька розглянутих на ній питань.

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.

(Повний текст публікації читайте у газеті за четвер, 23 березня).

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net