Переглядів: 540

Юлія ТИМОШЕНКО: «Треба об’єднуватися навколо великих справ»

Юлія Тимошенко взяла участь у роботі Форуму підприємців Одещини, ініційованого партією «Батьківщина».

Зі словами привітання до зібрання, на якому були присутні близько півтисячі підприємців з усіх районів області, звернувся перший заступник голови Одеської обласної ради, голова облорганізації ВО «Батьківщина» Олег Радковський: «На ваших плечах, як на плечах атлантів, тримається країна. В принципі, і світ тримається на малих і середніх підприємцях, на середньому класі. Крім нас, нікому піднімати економіку держави, створювати нові робочі місця і наповнювати бюджет».

Далі до слова запросили лідера «Батьківщини» Юлію Володимирівну Тимошенко:

— Сьогодні немає ніяких полі-тичних виборів, це добре, наша з вами зустріч не присвячена агітаційній роботі, не треба говорити якісь правильні та пригладжені слова. З іншого боку — погано, що нема виборів, бо важко поправити те, що відбувається в країні. Причина нашого зібрання у тому, що по всій Україні — від Сходу і до Заходу, від Півдня і до Півночі — сьогодні лунає сигнал тривоги. Люди просять: приїдьте і будемо щось робити. Звернулися за допомогою фермери-аграрії з Кіровоградщини. Там за останній рік більше трьох тисяч рейдерських захоплень фермерської землі. Просто і по-хамськи: вся вертикаль вибудувана — суд, поліція, прокуратура, адміністративна влада і, як таран, команда рейдерів. Усі вони пов’язані. Більше трьох тисяч рейдерських захоплень: забирають врожай, забирають можливість орендувати паї, компанію і навіть засоби виробництва. Ситуація трагічна.

Ми по всій країні провели два десятки аграрних форумів. Для чого? Щоб продемонструвати єдність й окреслити вимоги до президента, прем’єра та уряду. Питання просте: чи потрібно це робити? Розповім вам як спрацювали наші зібрання. Всі фермерські родини, всі одноосібники, всі, хто постраждав, виступили з пропозицією, яку ми підтримали. Організувати всеукраїнський аграрний рух та поставити вимогу щодо проведення всеукраїнського референдуму про заборону продажу сільськогосподарської землі та антирейдерський закон. І дали кілька днів президентові та уряду, щоб вони свою позицію продемонстрували.

У вівторок (мова про 11 жовтня. — Прим. ред.) почався сесійний тиждень. По парламенту пішла хвиля страху: аграрії йдуть на Київ! Ця хвиля буквально за годину докотилася до Адміністрації Президента, і після того все почалося. Ми не могли навіть зрозуміти, як ці колеса крутяться. За дві години був підготовлений, десь у кулуарах, законопроект про продовження мораторію на продаж землі. Витягнули, звідки невідомо, антирейдерський закон, за дві години провели всі профільні комітети, знайшли авторів, прийняли позитивні рішення, зібрали по всьому світу, з усіх Канарських і не Канарських островів, усіх депутатів. І в другій половині дня вони всі сиділи в залі, як огірочки, всі були готові. Навіть не знаю, звідки їх повитягали, я вперше деяких, знаєте, бачила. І негайно, в екстремальному порядку, поставили на голосування включення до порядку денного закону про продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі та антирейдерського закону. Дві години роботи, й о 16-й вся Верховна Рада дружно голосує за продовження на рік мораторію і антирейдерський закон у цілому. Не перше читання, а все в цілому!

Отже, сьогодні фермери отримали маленьку передишку щодо продажу сільськогосподарської землі. Зараз уже нотаріус не може зі стелі чи десь із зірок внести до свого реєстру зміни без згоди будь-кого, хто має відношення до цих підприємств, до цієї землі.

По всій країні створені антирейдерські штаби проти захоплення сільськогосподарської землі. І в центрі, і на місцях ми об’єдналися з фермерськими асоціаціями і почали називати прізвища тих, хто займається рейдерством. Прізвища судді, адміністратора, прокурора, полі-цейського, який все це покриває. Така стратегія працює просто бездоганно. Два рази публічно назване прізвище — і вони просто зникають, а в реєстрах поновлюються ті записи, які були до рейдерства. Хочу вам сказати, що небезперспективною і небезрезультатною може бути нормальна мирна боротьба. Тільки прес-конференція проводиться і підіймається це на рівень парламенту, вноситься персональна справа якогось адміністратора, який стоїть на чолі рейдерства, і рейдерство розчиняється в повітрі. Вони бояться, і сильно.

У цьому сила і підприємців, у цьому сила вчителів. Бо на черзі ще один форум — це вчителі. Вчитель, який прийшов працювати, отримує дві тисячі гривень за місяць, а поліцейський — 19 тисяч, детектив НАБУ — 30 тисяч, керівник «Укрнафтогазу» і керівник «Укргазвидобування», двох державних підприємств, — 930 тисяч гривень на місяць, незалежно від того, які вони покажуть господарські результати. Їх секретарки — від 30 до 80—90 тисяч. Суддям зараз пропонують до 300 тисяч гривень заробітну плату. Це абсолютно не означає, що вони будуть приймати законні рішення. Тому що вони не звикли жити за 300 тисяч гривень на місяць, у них апетити куди більші.

Наша мета — чітко сформулювати вимоги, які ми разом з вами мусимо оголосити для влади. Більшість з вас брала участь у майданах і боролася за демократію, за європейськість. Ми вірили, що як цього корупціонера від влади приберемо, то завтра прийде демократична влада і все стане добре. Та ні, на жаль, так воно легко не буває. Те, що ми бачимо сьогодні, зовсім не те, що ми хотіли бачити і після першого Майдану, і після другого. Система працює дуже жорстко і без збоїв. Вона налагоджена, налагоджена тому, що в жодному бізнесі не заробиш таких фінансових ресурсів, які можна заробити, споживаючи державні фінансові ресурси, тобто потоки. Я бачила, як мінімум, трьох президентів, ну, можливо, ще й четвертого трішки зачепило за рік політичної роботи, які насправді не те що не витримали спокуси красти, а вписалися в цю систему за лічені місяці.

Система і далі працює. Як працює? Найбільші заробітки — на нестабільності курсу гривні. Тут фінансисти є, ви ж розумієте, що ці прибутки ні з чим порівняти неможливо. От уявіть, наприклад, облігації внутрішньої державної позики у найбільший розпал кризи давали 30—31% річних, це в той час, коли гривня вже дестабілізувалася. Якщо гривня  дестабілізована, ви розумієте: ти сидиш на банківських інструментах і маєш 30% на валюту. Який ще бізнес стабільно дасть таке, нічого не роблячи? Тільки папери переклав. А скажіть, будь ласка, якщо ключовий банк країни точно знає, як завтра буде курс ходити, можна на цьому заробити? Заробляють шалені гроші, курс починає ходити по заздалегідь відомій траєкторії. Рефінансування одним банкам дається, а інші банки знищуються. На рефінансування банкам видаються мільярди, без контролю, без гарантій, без абсолютного відслідковування, куди вони пішли. А пішли вони на валютний ринок за фіктивними контрактами про закупівлю імпорту, і вже потім нічого нікуди не повертається. Рефінансування не йде в економіку країни. Якщо порахувати, скільки видано рефінансування і скільки надруковано грошей, то кращого бізнесу в світі просто бути не може. Все це на важелях управління, свій бізнес-партнер є керівником Національного банку.

Дорогі друзі, на жаль, ми цього прокляття не позбулися. 25 років нас грабували «свої». Ситуація складніша, бо за 25 років ми не піднялися на ноги, ми реально — в стані повного колапсу. Економі-ка, фінанси, бізнес, середній клас, стан доходів громадян... Ми розуміємо з вами, що сьогодні в світі розвинуті країни на своїх територіях уже все побудували, все освоїли, інфраструктура така, що найближчих років 50 до неї не треба буде торкатися. У них поді-лені всі землі, причому поділені між фермерами. Коли вам говоритимуть про продаж сільськогосподарської землі — наводьте як приклад одну з найуспішніших країн — це Канада. Вона змагається з нами на зовнішніх ринках зерна. У них 90% сільськогосподарської землі належить державі і вона вся в оренді у сімейних фермерів. Сімейна ферма — це унікальна система укладу аграрного комплексу.

Як підсумок Форуму під-приємців Одещини був сформований перелік першочергових кроків для парламенту та Кабінету Міністрів, на якому наполягають представники малого та середнього бізнесу і за реалізацію яких боротиметься «Батьківщина».

Так, Верховна Рада, наполягають підприємці повинна:

 • продовжити тимчасовий мораторій на проведення перевірок контролюючими органами;
 • ухвалити пакет законодавчих ініціатив щодо оптимізації роботи контрольно-наглядових органів у сфері підприємництва, захисту власників бізнесу від рейдерства;
 • лібералізувати податкову та митну політику;
 • створити законодавче поле для функціонування сімейного бізнесу;
 • залишити спрощену систему оподаткування;
 • законодавчо передбачити можливість отримування частки міжнародної фінансової допомоги для кредитування малого та середнього бізнесу.

Уряд, згідно з вимогами підприємців, має зробити такі кроки:

 • впродовж півроку провести ревізію та повне перезавантаження регуляторної системи, щоб усунути штучні бар’єри для розвитку підприємництва;
 • оптимізувати структуру Державної фіскальної служби України, скоротити її штат та забезпечити ефективну і прозору кадрову політику;
 • визнати неповернений малим та середнім підприємцям ПДВ внутрішнім боргом і домовитися про терміни його повернення;
 • ліквідувати дискримінацію при поверненні ПДВ;
 • створити Агенцію підтримки малого та середнього бізнесу з використанням досвіду Адміністрації малого та середнього бізнесу США (SBA).

«Ідея організувати форум, до речі, перший такого роду, запросивши на нього представників саме малого і середнього бізнесу, виникла давно. Однак особливою актуальністю ідея наповнилася, коли були запропоновані зміни до Податкового кодексу і в парламенті заговорили про перші «ластівки» проекту держбюджету на наступний рік. Як то кажуть, дива не сталося. І цього разу малий і середній бізнес залишилися на узбіччі, судячи з ініціатив чинної влади. Ми всі тут зібралися для пошуку рішень і відвертої розмови по суті. Думаю, що нам це вдалося», — зазначив, підсумовуючи зібрання, заступник голови Одеської обласної ради Олег Радковський.

«Ми руки не опустимо! Наша команда зараз має одну з най-більших підтримок в Україні, і ми будемо разом з вами боротися та йти вперед. Будуємо свою країну всіма можливими засобами! Треба об’єднуватися навколо великих справ!» — резюмувала лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко.

Записав Володимир ГЕНИК.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net