Переглядів: 2537

Що за об’єднання без землі?

Депутатська група «Партія «Відродження» вимагає від керівництва Верховної Ради ухвалити законопроект № 4355 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами і посилення державного контролю за використанням і охороною земель». Про це під час брифінгу в парламенті заявив народний депутат Василь Гуляєв.

За його словами, цим законопроектом передбачено право об’єднаних громад розпоряджатися землею за межами населених пунктів, і без ухвалення цього закону процес децентралізації в Україні не буде повним. «Нині велика проблема для сіл — це земля за межами населених пунктів, вони не мають права нею розпоряджатися. Вирішити цю проблему Верховна Рада обіцяла ще рік тому. Сьогодні 159 громад об’єдналися, а землю за межами населених пунктів їм у розпорядження ніяк не дають. Без прийняття цього закону, без передачі землі в управління людям процес об’єднання громад гальмується», — заявив народний депутат.

Василь Гуляєв вважає, що право розпоряджатися землею дозволило б залучити додаткові надходження до бюджетів об’єднаних громад. «Сьогодні лише лінивий не говорить про децентралізацію, про передачу влади на місця. Насправді, якісь повноваження передаються, але разом з ними передаються і великі зобо-в’язання. Такі, скажімо, як утримання за рахунок місцевих бюджетів лікарень, ПТУ, дитячих садків... Номінально бюджети місцевих громад збільшилися, але водночас зросли і витрати», — зазначив нардеп.

Він відзначив, що депутатська група «Партія «Відродження» підтримуватиме всі законопроекти, спрямовані на земельну децентралізацію.

«Сьогодні здійснюються самозахоплення землі, її у людей відби-рають, і до моменту, коли процес об’єднання громад буде завершений, вільної землі вже не буде і вона перейде до когось у приватну власність. Тому депутатська група «Партія «Відродження» просить керівництво Верховної Ради терміново внести законопроект № 4355 на голосування у зал парламенту і передати землю тим, хто заслуговує права розпоряджатися нею», — резюмував Василь Гуляєв.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

050-55-44-203, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 050-55-44-203
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net