Переглядів: 6506

Повернімо дитині Всесвіт!

Голос маленького Назарчика долинув до мене по телефону. Розмовляючи з його мамою — савранчанкою Анею Будик, яка із сином перебуває в онкогемотологічному відділенні Одеської обласної дитячої клінічної лікарні, почула, як він плаче, щось каже матусі. У його нерозбірливих словах і схлипуванні відчувалася така надломленість, такий біль, що серце жодної дорослої людини не може залишитися байдужим, відчувши дитячі страждання. Тому до мене й підходили ті, хто знає про скрутні обставини, в які потрапила сім’я Будиків, і просили: «Розкажіть через газету про їхнє горе. Люди у нас добрі, чуйні, допоможуть, підтримують. Гроші Ані і Валерію для лікування дитини ой як потрібні. Бо тих, що у них були, вже не зосталося».

Біда, як відомо, приходить несподівано…

Працюючи у СТОВ «Дружба», яке розташоване в найближчому до Саврані селі Осички, Аня та Валерій возили із собою в село і Назара — у тамтешній дитячий садочок. Хлопчику там подобалося. Він грався з дітками, був веселий, непосидющий. Енергія била з нього ключем і вдома. Потім ураз почав скаржитися, що його болять ніжки. Дедалі частіше Назарчик покидав свої дитячі розваги і лягав відпочити, бо дуже втомлювався. Втратив апетит, почав марніти. Фахівці районної лікарні скерували маму з малюком на обстеження до обласного центру. З ними поїхав і тато Валерій з меншою донечкою Златою, бо як же залишити п’ятимісячне дитя без материнського молока?

Діагноз прозвучав як вибух — гострий лімфобластний лейкоз (злоякісне захворювання крові). Його підтвердили і в столиці, куди надіслали результати проведених в Одесі аналізів. Необхідно проходити важкий курс лікування. Світ навколо змінився. Все стало незначним, непотрібним...

Працівники лікарні виявили розуміння і потурбувалися про те, аби Валерій із Златою певний період, щоб дати можливість маленькій адаптуватися до штучного годування, були поруч.

— Умови в лікарні хороші, — каже Аня. — Є де помитися, випрати білизну, щось зварити. В кожній палаті — телевізор. Для дітей багато іграшок...

Тільки за цими словами — важкий смуток. Бо лише тепер молода жінка зробила для себе висновок, що найбільше щастя — це щоб у сім’ї всі були живі та здорові. Й насамперед — діти. Як було у неї колись.

Тепер Аня живе іншим життям. Для неї час вимірюється від крапельниці до крапельниці, від однієї процедури до другої. Особливо важко переносить Назарчик курс хіміотерапії. Стає байдужим, в’ялим, дуже блідим. Ані здається, що з нього витікає життя. Не передати словами, що відбувається тоді у материнській душі. Вона благає всі сили — земні й космічні, аби допомогли, аби врятували її дитину, щоб у жодну іншу сім’ю не вкралося таке горе. А ще не виходить з голови думка, де взяти гроші на подальше лікування. Вона ладна зробити все, аби Назарчик одужав, щоб вони повернулися додому. Скучила і за донькою — нині Валерій і Злата в Саврані. У догляді за маленькою допомагають батьки Валерія, які проживають по сусідству. Але все одно дитині потрібна мама…

У телефонній ромові з Анною намагаюся заспокоїти її, перевести наше спілкування на іншу тему. Але з цього мало що ви-ходить.

— Знаю, що ви заочно навчаєтеся в Уманському національному університеті садівництва на факультеті агрономії...

— Так, — відповідає Аня. — Цього року хотіла вступати до магістратури. Але це вже не важливо. Головне, щоб був здоровий мій синочок. Слава Богу, після хіміотерапії у нього в ротику заживають ранки, він почав їсти.

Це щасливі для матері моменти, коли дитині стає краще, коли в неї нічого не болить, коли вона починає гратися і сміятися, як ось на цьому знімку.

Допоможімо Назарчику бути таким завжди! Допоможімо повернути дитині Всесвіт! Щоб хлопчик знову міг ремонтувати разом із татусем машину чи трактор. У свої три з половиною рочки він знає, який ключ до чого підходить, може безпомилково знайти і принести таткові потрібну деталь. Щоб він знову міг допомагати мамі у догляді за сестричкою. То нічого, що в домі певний період не можна буде тримати (так кажуть лікарі) ні папужку, ні акваріум з рибками, ні інших домашніх улюбленців. Навколо є цілий світ! І свіже повітря над Бугом та Савранкою, де живе добрий Водяник. І хвойні та листяні ліси, які вміють розповідати казки. І зоряне небо зі своїми загадками. А поруч — любляча родина.

Допомогти — це у наших силах. Запам’ятайте такі дані:

Будик Анна Володимирівна, номер картки «Приватбан-ку» — 5168 7573 0607 4248.

Дізнавшись про чужу біду, голова Савранської райдержадміністрації, депутат Одеської обласної ради Віталій Свічинський клопотатиметься про виділення матеріальної допомоги сім’ї Будиків з обласного бюджету. Підключився до справи Савранський молодіжний центр: юнаки та дівчата виготовляють різноманітні вироби, які продаватимуть під час благодійної акції.

В Ані та Валерія є можливість продовжити лікування Назарчика за кордоном, але для цього потрібна велика кількість грошей.

Якщо кожен із нас внесе навіть незначну суму на вказаний рахунок, це буде вагомою підтримкою для хворого Назарчика з великими сірими оченятами. Зазирніть у їхню глибину і ви все зрозумієте…

Діана МУДРА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com