Бібліотека українського воїна
Одеська національна наукова бібліотека активно підтримала ініційовану Міністерством культури всеукраїнську акцію «Бібліотека українського воїна». Її акумулюючим і координуючим центром став відділ обмінно-резервного фонду ОННБ.
Стартувавши у березні 2015 року, ця акція набула нового потужного імпульсу у травні — під час проведення традиційної виставки-форуму «Українська книга на Одещині». Працівники та користувачі ОНББ, видавці та книгорозповсюджувачі, які брали участь у виставці-форумі, зібрали і передали у ті дні до книгозбірень військових частин 1654 примірники документів (з них 469 українською мовою). Зокрема, видавці, автори й одесити подарували 613 примірників літератури різної тематики, з них 354 —українською мовою. Ще 122 примірники передав військовим частинам Одеського гарнізону регіональний філіал Національного інституту стратегічних досліджень.
Пізніше до акції долучилися й інші книгозбірні: наукова бібліотека Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, яка передала 710 примірників історичної, художньої, наукової та іншої літератури; обласна бібліотека для юнацтва ім. В.В. Маяковського — 400 примірників літератури з економіки, краєзнавства; бібліотека Одеського національного морського університету — 130 видань на морську тематику.
Зокрема, на прохання командира передислокованої в Одесу з окупованого Криму військової частини А3130 капітана І рангу В.М. Догонова допомогти в комплектуванні фонду штатної бібліотеки ОННБ передала 454 примірники документів замовленої тематики. Відгукнулися і на запит начальника науково-дослідного центру Збройних Сил України «Державний океанаріум», кандидата психологічних наук, полковника А.М. Дон-чака щодо можливості виділення в постійне користування літератури для бібліотеки центру, який теж облаштовується в Одесі у зв’язку з окупацією території АРК та міста Севастополя, передавши йому 475 примірників.
На жаль, задовольнити в повному обсязі запити на літературу за спеціальною тематикою, яка потрібна для бібліотек «Державного океанаріуму» та військових частин, нема можливості, бо вона відсутня в обмінних фондах ОННБ, масових та наукових книгозбірнях одеських вишів.
Скажімо, згаданому науково-дослідному центру потрібні видання за такою тематикою: дослідження моря; дельфінотерапія, програма психологічної корекції; робота водолаза; методи управління радіоелектронною боротьбою; проектування і створення біотехнічних систем пошукового, рятувального, протимінного, протидиверсійного призначень тощо. Як військовим закладам, так і військовим частинам необхідні довідники: штурмана, моториста, мінера, сигнальника, рульового маши-ніста, торпедиста, радіометриста, гідроакустика та інші.
Відтак вони сподіваються на фінансову допомогу Міністерства оборони України у придбанні нових видань.
Загалом за час проведення акції зібрано та передано військовим частинам 4221 примірник документів. ОНББ щиро вдячна всім, хто взяв участь у цій важливій для підтримки бойового духу та патріотичного виховання українських військовослужбовців справі.
Варто зазначити, що колектив ОННБ від самого початку бойових дій у зоні АТО не залишається осторонь допомоги Збройним Силам України. Бібліотекарі збирають кошти, необхідні речі та ліки і передають їх через волонтерів до Одеського військового шпиталю, до пункту тимчасового перебування переселенців з Донбасу, а також на передову. Окремі наші працівники є активним учасниками волонтерського руху. У нас організований також збір пластикових кришок у рамках цільової програми протезування інвалідів АТО.
Акція «Бібліотека українського воїна» триває. Так, за перший квартал 2016 року до ОННБ надійшло вже 1277 книжок. Нового імпульсу акція набуде під час проведення у травні XVII всеукраїнської виставки-форуму «Україн-ська книга на Одещині». Наш заклад і надалі прийматиме та передаватиме до бібліотек військових частин Збройних Сил України, структурних підрозділів, передислокованих з окупованого Криму та зони військового конфлікту, кращі зразки вітчизняної і світової художньої літератури, науково-популярні видання з історії Української держави, її культури, війська, фахові видання, що сприятимуть поліпшенню професійних навичок військовослужбовців, а відтак підвищенню обороно-здатності нашої суверенної незалежної держави.
Тетяна БОГАТОВА,
завідувач відділу
обмінно-резервного фонду ОННБ.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206