«Радій, благодатна, Господь із Тобою!»
7 квітня (25 березня за старим стилем) — Благовіщення Пресвятої Богородиці
Слово «благовіщення» означає блага, або добра, звістка. Згідно з ученням церкви, в цей день Діві Марії явився архангел Гавриїл і сповістив про прийдешнє народження Ісуса Христа — Сина Божого і Спасителя світу.
Свято Благовіщення Пресвятої Богородиці належить до дванадесятих неперехідних свят і відбувається щорічно в один і той же день.
Датою Благовіщення як православною, так і католицькою церквами вважається 25 березня. У цей день відбулося зачаття Ісуса Христа, тому ця подія віддалена рівно на дев’ять місяців від 25 грудня — Різдва Христового. У зв’язку з тим, що в Україні православна церква використовує григоріанський календар, то 25 березня (за юліанським календарем) припадає на 7 квітня (за григоріанським).
Згідно з історією, яка дійшла до нас, Марія, майбутня мати Ісуса Христа, до 14 років виховувалася в храмі, а потім, відповідно до закону, повинна була залишити храм як повнолітня чи повернутися до батьків, або вийти заміж. Священики хотіли видати її заміж, але Марія оголосила їм про свою обіцянку Богові — залишитися назавжди Дівою. Тоді священики заручили її з далеким родичем з того ж племені Юди, з якого була сама Марія, з вісімдесятирічним старцем Йосипом, щоб той піклувався про неї та охороняв її непорочність. Живучи в галілейському місті Назареті, в будинку Йосипа, Пресвята Діва Марія вела таке ж скромне і відокремлене життя, як і при храмі — більшу частину часу проводила на самоті, займаючись богомисленням і молитвою, читанням Святого Письма і рукоділлям.
Через чотири місяці після заручення, під час її молитовних роздумів, постав перед нею архангел Гавриїл і сказав: «Радій, благодатна, Господь з Тобою! Ти благословенна між жонами!» Хоча явлення архангела не зля-кало Марію, але збентежило своєю незвичністю. Бажаючи її заспокоїти і запевнити в істинності своїх слів, архангел повідомив їй, що своїм глибоким смиренням вона знайшла найбільшу благодать у Бога — бути Матір’ю Сина Божого.
Архангел Гавриїл сповістив Марії таємницю втілення Сина Божого тими ж словами, що і пророк Ісая:
«І ось ти в утробі зачнеш, і Сина породиш, і даси Йому ймення Ісус. Він же буде Великий, і Сином Всевиш-нього званий, і Господь Бог дасть Йому престол Його батька Давида. І повік царюватиме Він у домі Якова, і царюванню Його не буде кінця».
Марія повірила словам Божого посланника, але була здивована: як може народитися син у дівчини, яка не знала чоловіка? В роз’яснення вона почула: «Дух Святий злине на тебе, і Всевишнього сила обгорне тебе, через то й те Святе, що народиться, буде Син Божий». Дізнавшись волю Божу і цілком віддаючи себе їй, Пресвята Діва відповіла: «Я ж Господня раба: нехай буде мені згідно з словом твоїм!»
Свято Благовіщення у стародавніх християн носило різні назви: «Зачаття Христа», «Благовіщення про Христа», «Початок спокутування», «Благовіщення ангела Марії». І лише в VII столітті воно отримало постійну назву — «Благовіщення Пресвятої Богородиці».

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206