№ 29 (21706) четвер 31 березня 2016 року

Переглядів: 1120

Прийняти «ЛНР/ДНР» в Україну — те саме, що випити отруту

Загострення ситуації на Донбасі може відбутися у вересні—жовтні 2016 року

Науковий співробітник Королівського інституту міжнародних відносин і позаштатний науковий консультант Центру Разумкова Джеймс Шерр в інтерв’ю мережевому виданню «Апостроф» (http://apostrophe.com.ua) розповів про те, коли можна очікувати нового наступу російських військ на Донбасі.

— Однією з найрезонансніших останніх новин стало рішення президента РФ Володимира Путіна почати виведення російського військового контингенту із Сирії. Що, на вашу думку, може стояти за цим рішенням?

— Вважаю, що цей крок розрахований на те, аби ще більше розколоти єдність Заходу. Аби застерегти міжнародне співтовариство від можливих «провокаційних кроків», включаючи продовження санкцій. Крім того, Москва розраховує, що після такої заяви Захід підсилить свій тиск на Україну, щоб Київ виконував Мінські домовленості у їхній кремлівській інтерпретації. Я не стверджуватиму, що все це спрацює. Але така заява може бути частиною стратегічного плану, націленого на те, аби приховати підготовку масштабного наступу на Україну або якийсь інший регіон.

Переглядів: 576

Тотальна клоунізація

У вівторок, 29 березня, на пероні Одеського залізничного вокзалу гостей міста зустрічали клоуни з таємничими дверима, «детектором гумору», які запрошували до нашого першо-квітневого веселого світу.

Так залізничники разом з комік-трупою «Маски» вітали пасажирів з прибуттям та анонсували заходи, які відбудуться у рамках VI міжнародного фестивалю клоунів та мімів «Комедіада».

Переглядів: 599

Павуки у слоїку

Перша половина тижня видалася щедрою на кадрово-посадові кульбіти: звільнення підлеглих і звільнення тих, хто звільняв; непризначення і демарші гіпотетичних партнерів по коаліції, яка все ще не матеріалізувалася юридично...Отож на момент здачі номера у друк маємо таку ситуацію.

Україна — без генпрокурора. Верховна Рада таки задовольнила заяву Віктора Шокіна про його «добровільну» відставку. Але, перш ніж полегшено зітхнути, він усе ж встиг справитися з дуже відповідальним завданням — звільнив усіх підлеглих, що були не на його боці. Щоб наступникові не доводилося починати з брудної роботи — прибирання «чужаків» (приблизно так коментують ситуацію експерти). Відтак прокуратура Одещини має старого-нового керівника з непростим послужним реноме Миколу Стоянова, а Давід Сакварелідзе заявив, що його звільнили за боротьбу з крадіжками, корупцією та круговою порукою у відомстві. До речі, одесити, не згідні зі звільненням Сакварелідзе, влаштували акцію на його підтримку.

Переглядів: 684

...І збудуємо в районі Концебель

Бути одним із найвіддаленіших ра-йонів області зовсім не означає бути глибинкою, районом неперспективним. Чому б, скажімо, савранському краю не стати північними воротами Одещини? Цьому сприяє географічне розташування. Тут проходить межа з Миколаївською, Кіровоградською і Вінницькою областями. Поруч — автотраса. Район компактний. Володіє великими природними багатствами — лісовим і водним фондами. І якщо такий потенціал є, його необхідно використати. Так підійшли до цього питання голова Савранської райдерж-адміністрації Віталій Свічинський і його заступники Юрій Демедюк та Олександр Хапатнюков-ський, які обійняли ці посади шість місяців тому.

Невдовзі про Саврань заговорили не лише на рівні області. Першою причиною цього стала «Резиденція Святого Миколая», організована на базі Осичанського лісництва, яку відвідали понад п’ять тисяч осіб. Двічі там побував голова обласної державної адміністрації Міхеіл Саакашвілі. Приїжджали гості зі столиці, багатьох обласних центрів України. Неординарно, за інтригуючими сценаріями почали проводитися в районі культурні заходи («Міс та Містер Савранщини», «Жінка року», Масниці тощо), різноманітні навчання та тренінги для фахівців. Але цього, звичайно, замало. Необхідно було розширювати масштаби.

Переглядів: 596

Щоб шуміли парки, щебетали солов’ї

З ініціативи Троїцького лісництва ДП «Ширяївське лісове господарство» 26 березня в Любашівці пройшла акція з озеленення парків та вулиць селища.

Троїцьке лісництво, яке на акції представляли помічник лісничого Н.О. Якименко, майстер лісу М.І. Левицький (автор цих рядків) і лісник С.І. Паровенко (автор світлин), виділило 200 са-джанців черемхи звичайної.

Переглядів: 1355

Мюнхен танцює з Одесою

2 квітня в Будинку офіцерів відбудеться концерт «Мюнхен танцює з Одесою», в якому візьмуть участь виконавці з Німеччини та одесити — студенти хореографічного відділу Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського. Початок о 17.00. Вхід вільний.

Глядачам покажуть результати міжнародного майстер-курсу з сучасного хореографічного мистецтва «Мюнхен танцює з Одесою», який з 23 березня дається у нашому місті. Керівник цього курсу — відома танцюристка і педагог Карола фон Гердер, яка впродовж двох тижнів працює зі студентами ПНПУ та групою німецьких танцюристів. Заняття проводяться за унікальною методикою техніки танцю-модерну, маловідомою у нашій країні, яка дозволяє танцюристові підтримувати хореографічну форму впродовж усього життя та досягати на-тхненного самовираження й творчого спілкування засобами танцю, захоплюючи глядачів своїми емоці-ями і фантазією.

Переглядів: 1352

Я — це ми

У вівторок, 5 квітня, о 15.00 у Музеї західного і східного мистецтва відкриється виставка Марії Мостовчук. Цей соці-альний арт-проект під назвою «Іденти-фікація: МИ» об’єднує 33 реалістично-абстрактні портрети-диптихи, виконані у різних техніках живопису і графіки.

Мета проекту — закарбувати людей, які переживають найскладніші часи разом зі своєю країною, страждають спільним болем, співпереживають подіям, що розпочалися з Революції Гідності й тривають досі. Проект об’єднав людей різних професій, різного віку, різних за стилем життя, але схожих у патріотичних почуттях, єдиних у любові до своєї країни. Людей, які проживають в Одесі і живуть Україною.

Переглядів: 1077

«Новий Шовковий шлях»: перспективи і «вузькі місця»

Україна бере участь у глобальному інфраструктурному проекті «Новий Шовковий шлях». Маршрут до Китаю пролягає через Грузію, Азербайджан та Казахстан, оминаючи територію Росії. На початку року по маршруту було запущено тестовий потяг, який показав низку «вузьких місць». Про варіанти їх розширення — у матеріалі дослідницького центру ZAMMLER, написаному на основі аналізу відкритих джерел інформації та опитування експертів галузі.

Україна робить активні кроки для приєднання до процесу розвитку однієї із трьох транспортних магістралей «Нового Шовкового шляху». Шлях, який геополітично і в частині економічного потенціалу цікавий для нашої країни, починається у Китаї, пролягає через Казахстан, Каспійське море, Азербайджан, Грузію, Чорне море і закінчується в українському порту Іллічівськ. Переговори щодо участі у проекті велися впродовж останніх кількох років. Каталізатором приєднання до проекту стали російські економічні санкції та блокування транзиту українських вантажів.

Переглядів: 524

М’яч, як і Земля, круглий

Футбольна збірна журналістів України, основу якої складали одесити, повернулася з турніру, що проходив у Єгипті, в славетній Александрії — місті двох із семи чудес світу — знаменитих маяка та бібліотеки. У прес-клубі «Право» Одеської регіональної організації НСЖУ цими днями підвели підсумки.

Юрій РАБОТІН, очільник обласної журналістської організації:

— У ніч з 24 на 25 березня наша збірна повернулася в Україну. У складі команди було 12 журналістів: троє киян, а всі решта — кістяк нашої збірної — одесити. Чотири дні змагань на головному стадіоні міста Александрії пройшли у завзятій боротьбі, де наші журналісти показали достойну гру. Команд-учасниць було вісім: збірні журналістів Єгипту, Александрії, Греції, Литви, України та Александрійської бібліотеки. Ця найдавніша з відомих в історії книгозбірень традиційно приймає такі турніри у себе.

Переглядів: 626

Гей, літа орел...

Як ми уже повідомляли (див «ЧН» за 26 березня), нещодавно гостею редакції «Чорноморських новин» на запрошення спілки читачів нашої газети була найменша донька незламного борця за вільну Українську державу, президента Української Головної Визвольної Ради Кирила Осьмака пані Наталя. Вона презентувала нову книгу про батька — епістолярне видання «Кирило Осьмак: автопортрет у листах на тлі Владімирського централу».

Нижче подаємо розповідь Наталі Кирилівни про її роботу над виданням і про батька загалом.

Переглядів: 530

Відлуння історії у боротьбі за суверенність

Нещодавно інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку», який діє при Одеській національній науковій бібліотеці, організував зустріч з відомим політологом Адріаном Каратницьким (Нью-Йорк, США). Тема лекції: «Мазепа як метафора: відлуння історії у боротьбі сучасної України за суверенність». Після лекції відбулася панельна дискусія, в якій взяли участь науковці, журналісти, студенти вишів, бібліотекарі та представники громадськості.

Адріан Каратницький — американець українського походження, проживає в Нью-Йорку, працює старшим науковим співробітником аналітичного центру «Атлантична рада США», а також є керівником програми «Українсько-північноамериканський діалог». У 1993—2004 роках обіймав посаду президента Freedom House.

Переглядів: 621

Орнаменти нашого степу

Щоразу, йдучи на виставку цієї мисткині, очікуєш дива. Така ознака народного мистецтва, завжди неповторного, завше здатного відкритися з не знаного ще боку. Така властивість таланту Зої Пасічної, заслуженого майстра народного мистецтва та члена Національної спілки художників України, лавреата премії імені Ростислава Палецького. Не стала винятком і ця виставка декоративно-ужиткового розпису, відкрита минулого тижня в Одеському обласному центрі української культури (вул. Польська, 20).

Мовою символів та форм, поєднаних з традиційною стилізацією, народний орнамент вповідає про оточуючий світ природи і про саму людину — її вірування й уявлення про красу, про добро і зло, про найголовніші явища життя та її внутрішній світ. Хоча в орнаменті Зої Пасічної бачимо лише квіти. Вони дуже різні, кожна має свій образ. Тут усе зорганізоване композиційно й за кольором, самою логікою народного художнього мислення. Це прекрасні, цікаві своєю формою квіти. Як каже сама художниця, дивишся на них, і народжуються нові образи.

Переглядів: 509

Обличчя прикордонного простору

В Ізмаїльській міській картинній галереї відкрилася міжнародна художня виставка «Прикордонний простір».

Особливістю цієї виставки є те, що з представлених на ній 44 картин 13 — це портрети учасників АТО, які зараз несуть службу з охорони морського, річкового і сухопутного кордону в Придунав’ї. Виставка стала творчим підсумком поїздки міжнародної групи митців з Польщі, Білорусі, Литви та України у Вилкове, на острів Зміїний і прикордонні застави Ізмаїла та Кілії. Організаторами цієї цікавої для майстрів пензля подорожі стала громадська організація «Спілка художників «Берег Овідія» спільно з командуванням Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

Переглядів: 499

Гість студентів-аграріїв

У шевченківські дні до Одеського державного аграрного університету завітав маестро поезії Станіслав Стриженюк.

Знакова фігура культурно-мистецького середовища Одеси, член Національної спілки письменників України, лауреат літературних премій імені К.Г. Паустовського та «Золоте перо» Станіслав Стриженюк в останні роки неодноразово виступав зі своїм творчим доробком перед студентами та викладачам и аграрного вишу. Він — друг і наставник нашої молоді.

Переглядів: 465

Свою Україну любім!

Для нас, українців, березень — місяць особливий, адже він ознаменований пам’ятними датами народження і відходу у вічність нашого генія Тараса Григоровича Шевченка.

У ці пам’ятні дні в нашому ліцеї під керівництвом завідувачки філологічної кафедри Оксани Анатолівни Матієнко відбулася конференція «Тарас Шевченко — поет, мислитель». Гостем зібрання був доцент факультету Військово-морських сил України Національного університету «Одеська морська академія» Василь Іванович Дяченко. Учасники конференції мали змогу розширити знання про життєвий шлях Великого Кобзаря, активно подискутувати на актуальні для українського суспільства теми та насолодити поезією Тараса Шевченка у виконанні шановного гостя.

Переглядів: 464

Психологічні ризики інтернету

Науковці з Університету Майнца (Німеччина) дійшли висновку, що занурення у віртуальну реальність може спричинити зміни у поведінці, які зберігаються навіть після того, як користувачі залишають це середовище.

За словами фахівців, віртуальна реальність може створити передумови для психологічних маніпуляцій над людьми. Цей ризик, стверджують вони, виходить за рамки ризику традиційних психологічних експериментів, характерних для сучасних засобів масової інформації.

Переглядів: 470

Безневинна сіль

Фахівці з Колумбійського університету спростували один з найпоширеніших міфів. Їхнє останнє дослідження доводить: сіль не завдає жодної шкоди здоров’ю людини. Про це повідомляє New-York Post, посилаючись на результати наукової роботи.

Багато лікарів твердять, що кількість вживаної солі слід знижувати до оптимального мінімуму, бо надлишок цієї речовини призводить до підвищення артеріального тиску і може спровокувати серцевий напад. У деяких країнах навіть існує закон, який зобов’язує ресторани вказувати вміст солі у кожній зі страв.

Переглядів: 452

Банк грудного молока

У неонатологічному відділенні Львівської обласної клінічної лікарні з’явиться банк грудного молока. Точну дату медики не розголошують, однак спонсорська допомога вже виділена і ведеться підготовка до його відкриття.Нині в країнах ЄС функціонує близько 200 банків грудного молока, що надходить від матерів-донорів, які годують ним своїх діток.

Донорське молоко надходить до банку в двох випадках: після передчасних пологів або після звичайних, коли є його надлишки.

Переглядів: 476

Рятівна вакцинація

Ближче до кінця березня була, нарешті, закуплена і завезена на Одещину вакцина БЦЖ для профілактики туберкульозу, яку ми традиційно замовляємо в Росії. Загальної кількості препарату (50 тисяч доз із замовлених 60) ви-стачить на 30 тисяч дітей, тож не лише Одеса, а й райони області мають шанс отримати рятівні сироватки. Вакцини достатньо для забезпечення повної потреби для планової вакцинації малюків від туберкульозу до середини наступного року, а також для того, щоб прищепити тих дітей, які раніше з різних причин пропустили планові імунопрофілактичні заходи.

Про це в понеділок на брифінгу розповіла Людмила Самойленко, завідувачка центру клінічної імунології обласної дитячої клінічної лікарні, головний позаштатний імунолог департаменту охорони здоров’я та соціального захисту населення облдержадміністрації.

Переглядів: 567

Туберкульоз лікують безоплатно

На Одещині завершується місячник боротьби з туберку-льозом. Цього року він проходить під гаслом: «Об’єднуймось, щоб покласти край туберкульозу!», адже завдання світової медичної спільноти — до 2030-го повністю звільнити людство від сухот.

Про те, як проходив місячник у нас, розповів на брифінгу головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Віталій Філюк.

Переглядів: 488

Хоспіс для онкохворих

На початку цьогорічної осені на базі обласного онкодиспансеру відкриється перший на Одещині хоспіс для онкохворих людей, в якому забезпечуватиметься цілодобовий догляд за 20 такими пацієнтами.

Заклад, з комфортними кімнатами, із зимовим садом, басейном, церквою, запрацює на площах відділення імунохіміотерапії. Його планують збудувати за бюджетні кошти та благодійні пожертви. Як розповів голова облдержадміністрації Міхеіл Саакашвілі під час зустрічі з колективом онкодиспансеру, вже затверджено технічних проект хос-пісу, залишається зібрати 6,5 мільйона гривень для його реалізації.

Переглядів: 465

Вік — це «воля зверху»

Книга рекордів Гіннеса назвала 112-річного Ісраеля Крістала, який вижив у концентраційному таборі смерті «Освенцим», найстарішим чоловіком у світі: 11 березня йому було 112 років і 178 днів.

Ісраель Крістал народився у Польщі в 1903 році, дитиною пережив Першу світову війну. До окупації Польщі нацистами працював у сімейному кондитерському бізнесі в Лодзі. Двоє його дітей загинули в гетто, дружина — в «Освенцимі». Сам він у день визволення з концтабору в травні 1945-го важив 37 кілограмів. У 1950 році переїхав до ізраїльського міста Хайфа, де продовжував вести кондитерський бізнес до виходу на пенсію.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua