Переглядів: 641

Бідність громадян вбиває державу

Такою була тема прес-конференції за підсумками проведеного в Одесі з’їзду депутатів місцевих рад Одеської, Миколаївської та Херсонської областей, організований активістами ВО «Батьківщина».

Загалом у роботі масштабного полі-тичного заходу взяли участь понад 250 депутатів. Учасники зібрання працювали на пленарній частині, а потім — у трьох секціях: «бюджетна та соціальна політика», «аграрна політика, земельні питання, децентралізація та місцеве самоврядування» і «ЖКГ, тарифна політика та діяльність ОСББ».

Відсутність державницького підходу та системних дій з боку виконавчої гілки влади, неприкрита корупція призвели до зубожіння українського народу. Саме бідність громадян вбиває державу — у цьому переконані учасники прес-конференції: заступник голови ВО «Батьківщина» Іван Кириленко (на знімку), народні депутати Вадим Івченко та Альона Шкрум, експерти і впливові особи всеукраїнського об’єднання, які працюють на Одещині, представляючи в різних гілках влади цю політичну силу.

Грабіжницька тарифна політика, неефективний процес децентралізації, підміна понять у трактуванні вимог «мінських угод», намагання правлячої верхівки зняти мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, згортання будь-якої підтримки аграріїв тощо. Саме ці, як і чимало інших питань, обговорювалися під час зустрічі з представниками ЗМІ.

Щоб зберегти країну, йшлося на прес-конференції, ВО «Батьків-щина» бере курс на демонополізацію та на деолігархізацію влади. Власне це й стало провідною причиною виходу партії з коаліції. Адже, переконані полі-тики, чинна влада залишається повністю підконтрольною олігархам, тому, логічно, й не здатна вивести народ із бідності, куди його увігнала, навіть якщо «розбавить» свої лави частиною так званих нових людей, вдаючи ефективні управ-лінські зміни.

Якщо, казали спікери, не буде відставки нинішнього уряду, яким керують олігархічні групи, в Україні розпочнуться процеси, що загрожуватимуть її державності. Ми втрачаємо найцінніше — населення. Причиною тому є бідність.

Сьогоднішні 1176 гривень прожиткового мінімуму в Україні — це близько 50 доларів на місяць, тобто півтора долари в день. Що таке прожитковий мінімум? Це не тільки харчування, це і проїзд в транспорті, і побутові послуги, і комунальні послуги, й одяг... Зовсім не враховуються у прожитковому мінімумі медичні послуги та освіта. Якщо проаналізувати ці чинники, то можна зрозуміти, що більшість українців перебуває за порогом абсолютної бідності.

Низький рівень доходів не дозволяє людям, найперше, повноцінно харчуватися, адже раціон є незбалансованим. Здебільшого це жирово-вуглеводне харчування: ми споживаємо багато хліба та картоплі. А ось продуктів тваринного походження у раціоні обмаль — м’яса, яєць, печінки, риби. Така ситуація згубно впливає на здоров’я, особливо на дитяче. Наше населення давно у стані прихованого голоду. Це вже констатують міжнародні експерти. Якщо ж повноцінно не годуватимемо дітей — ризикуємо мати хворі покоління.

Не може бути сильною держава, яка йде до Європи, тоді, коли звичайні сім’ї зубожіли. Спікери детально розповіли про методи роботи й основні інструменти взаємодії в умовах економічного занепаду держави.

Одним із провідних важелів впливу на добробут населення є розвиток аграрного сектору країни. Саме з нього мусить розпочатися наше відродження.

Іван Кириленко зазначив, що ВО «Батьківщина» виступає за створення земельних банків. Велику увагу, за його словами, треба приділити виробництву зерна і зупинити його експорт у тих обсягах, які сьогодні маємо. Зерно треба не вивозити, а залишати вдома, натомість експортувати продукти з високою додатковою вартістю, скажімо, борошно, крупи, борошняні вироби, як це робиться в країнах з розвинутою економікою. Необхідно дбати і про те, щоб краще з вирощеного аграріями залишалося вдома, в Україні, а не вивозилося в чужі світи, не збувалося за безцінь. Давно пора, казав, покінчити з арміями спекулянтів, які нагло наживаються на тяжкій селянській праці.

Тільки повна децентралізація влади, за яку виступає партія, здатна забезпечити людям право розпоряджатися землею, тобто самостійно вирішувати питання її оренди, інших законних операцій.

— Тож сьогодні, — йшлося у виступі очільника облорганізації ВО «Батьківщина», першого заступника голови Одеської обласної ради Олега Радковського, — як ніколи, потрібна повна демонополі-зація влади та економіки. Адже неправильно, коли вся економіка сконцентрована в руках 3—4 родин, тоді як решта населення — з кожним днем зубожіє. І це не дивно, адже підґрунтям усього цього безладу є незлагоджена робота Верховної Ради, процвітання егоїзму політиків.

Тому, підкреслювалося на прес-конференції, «Батьківщина» бере чіткий курс на демонополізацію і повну деолігархізацію влади.

Підготувала
Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net