Карантин у Степанівці
У період з 9 по 17 березня у Степанівці Роздільнянського району на подвір’ї одного з приватних домогосподарств здохли дві дорослі свині та вісім поросят. Проби туш були направлені у Київський державний науково-дослідний інститут для проведення лабораторних аналізів. Результати підтвердили діагноз — африканська чума свиней.
Районна влада та відповідні служби, зокрема ДСНС, поліція, ветеринарна медицина, вжили невідкладних заходів щодо недопущення поширення цієї небезпечної хвороби в інші населені пункти. Відбулися засідання районної державної протиепізотичної комісії та комісії техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на яких йшлося про ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації у Степанівці.
З метою недопущення поширення африканської чума свиней в інші населені пункти було встановлено два карантинні поліцейські пости на в’їзді та виїзді зі Степанівки та організовано цілодобове чергування. На кожному карантинному посту встановили бочки з дезінфікуючим розчином, дезінфікуючі бар’єри та шлагбауми. Депутати Степанівської сільської ради, працівники ветеринарної медицини, Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС провели подвірний обхід щодо роз’яснення необхідності вилучення свиней з приватних домогосподарств для подальшої їх утилізації. Людей поінформували про відшкодування коштів за вилучених у них тварин. 20 березня вилучені туші свиней спалили у спеціально відведеному місці. Карантин триватиме ще 40 днів.
Довідково. Африканська чума свиней (АЧС) — небезпечна інфекційна хвороба свиней, яка характеризується лихоманкою, запальними і дистрофічними ураженнями внутрішніх органів, численними крововиливами та високою смертністю. Захворювання вперше було описано в Африці дослідником Монтгомері у 1921 році, через що його також називають хворобою Монтгомері. В Україні АЧС відома з 1970-х років. Відтоді вона також реєструвалася у Вірменії та багатьох країнах Європи й Америки.
Основним джерелом збудника є хворі тварини, в організмі яких вірус може зберігатися і виділятися у навколишнє середовище до 15 місяців. Переважно зараження АЧС відбувається контактним шляхом через пошкоджені шкіру і слизові оболонки, а також аліментарним шляхом — через м’ясопродукти, кров та внутрішні органи. Вірус також може передаватися трансмісивно через шкірних паразитів та комах, які були в контакті з хворими свинями і трупами. Велика ймовірність його передачі існує через предмети догляду за тваринами та обслуговуючий персонал.
Вірус африканської чуми свиней залишається життєдайним: у м’ясі від хворих тварин — до 155 днів, у гної та ґрунті — до 3 місяців, у трупах тварин — до 2,5 місяця, у копчених м’ясопродуктах — до 6 місяців, у солонині — до 1 року, у замороженому м’ясі — до 3 років.
Сергій ШМОРГАЛ.
Роздільнянський міськрайоннний відділ
ГУ ДСНС України в Одеській області.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206