Навчальний корпус чи висотка?
«Всі питання вирішує трудовий колектив», — так прокоментував ситуацію, що виникла навколо можливої забудови частини земель, які належать Одеському національному університету ім. І.І. Мечникова, його ректор, професор Ігор Коваль під час недавньої зустрічі зі студентами та журналістами. Щоб вирішити питання в правовому руслі, має відбутися конференція трудового колективу університету, в якому 15% — це представники студентства, сказав він, і тільки після позитивного рішення з цього питання та низки інших процедур можна буде виділити частину земель ОНУ ім. І.І. Мечникова якійсь з будівельних компаній-інвесторів.
Саме колектив вирішуватиме, прийнятний варіант реконструкції стадіону з передачею частини землі під забудову чи ні. Якщо конференція не схвалить, то ректор, запевнив, як нормальна і законослухняна людина прийме це. Якщо ж колектив вирішить, що ми за такий варіант, то далі буде оголошено тендер. «Тому дискусії, що хтось начебто виставив на продаж землі, продав і перевів гроші в офшори, — це кажуть люди юридично безграмотні і просто непорядні», — заявив Ігор Коваль.
За його словами, тендерна процедура виявить переможця з числа інвесторів. Після цього буде укладено договір між інвестором та університетом. І, як підкреслив ректор, він гарантує, що до моменту повного введення в експлуатацію нового спортивного комплексу жодного кроку з будівництва на університетській землі чогось іншого зроблено не буде. Ескізний проект реконструкції стадіону передбачає нове поле, нову доріжку, трибуни з дашком, роздягальні та душові, два тенісні корти та поля для гандболу, міні-футболу з трибунами і дашками. Приблизна вартість такої реконструкції, повідомив Ігор Коваль, — 35—40 мільйонів гривень, яких «в університету нема». «Також треба враховувати, — зазначив він, — що після підписання договору цей план повинен пройти узгодження в чотирьох міністерствах: освіти, юстиції, фінансів та економіки, при цьому на будь-якому з етапів може бути прийняте негативне рішення».
«Ми всі повинні розуміти, — підкреслив Ігор Коваль, — що університет не є господарем землі, ця земля — державна, ми тільки балансоутримувачі. І через 5—7—8 років з цією ділянкою землі ситуація повториться. Ректором буду вже не я, Квіт не буде вже міністром освіти, але це земля, яка пустує, у місті, яке задихається. Мер поїде в міністерство і скаже: «Дорогий товаришу міністре, у вас в уні-верситеті пустує земля, давайте з нею щось зробимо». І тоді університет взагалі без неї залишиться».
Ректор також заявив, що пов’язує «ажі-отаж» навколо теми з можливою забудовою частини землі університету з інтересами проросійських груп. «Я не прихильник теорії змови, але в будь-якій полі-тичній події шукайте, кому це вигідно. Я хочу звернути увагу всіх, що ми найбільш проукраїнський університет в Одесі. Я був єдиним ректором у місті, який, попри вимоги міністра Табачника, не дозволив виїзд студентів у жовтні—листопаді 2013 року на Антимайдан. Я був єдиним ректором, який 28 жовтня виніс з будівлі вишу прапор Євросоюзу. Ми також першими при-ймали студентів з окупованих Криму та областей», — заявив він.
Цього ж дня на території біля стадіону університету в Шампанському провулку, де розташовані частина лабораторного корпусу геолого-географічного факультету, корпус з кафедрами БЖД, охорони праці та медицини, які можуть потрапити під знесення і забудову, пройшла акція протесту. У ній взяли участь частина нинішніх студентів ОНУ і випускники минулих років, які не згодні з таким варіантом вирішення питання реконструкції стадіону.
Протестувальники стурбовані тим, що біля університетського стадіону може вирости 24-поверхівка, в якій, згідно з планом, до півтори тисячі квартир. Також при будинку передбачений паркінг на 420 місць. Однак, як заявив учасник акції протесту, громадський діяч Михайло Мейзерський, за нормами, повинно бути не менше чотирьох виїздів з паркінгу, а в цьому, колись дачному районі, тільки вузький Шампанський провулок веде від місця розташування планованого будинку до Французького бульвару, який і так уже переповнений транспортом.
Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206