Нова квартира старого музею
У музеї Одеського морського порту ім. Ф.П. Де-Волана (Ланжеронівський узвіз, 2) відкрилася експозиція «Зародження судноплавства на Чорному морі» з колекції Одеського музею морського флоту України.
Як розповіла директор музею морського флоту Людмила Бондаренко (на знімку) на зустрічі з пресою, ця експозиція раніше розташовувалася в приміщенні Морського вокзалу, але після того, як там почалося масштабне переобладнання під новий митний термінал, вона змушена була звернутися до адміністрації порту з проханням надати музейній колекції новий прихисток.
Запропонували два варіанти. Перший — перевести експозицію в будівлю колишнього екіпажу на вул. Канатну — ріг вул. Успенської. Однак цей варіант музейники відхилили. По-перше, через віддаленість від місця, де зберігаються основні музейні фонди (частина їх — у музеї ім. Де-Волана). По-друге, це вимагало б додаткових витрат на оренду, охорону приміщення, комунальні послуги. Другий варіант — відкрити експозицію в одному із залів музею порту.
«Ми органічно вписалися в атмосферу цього порту. Сподіваємося, що надалі розширимо свою експозицію», — зазначила Людмила Бондаренко. Вона також розповіла, що до Дня визволення Одеси, який відзначається 10 квітня, планується відкрити експозицію, присвячену участі торгового флоту у Другій світовій війні. Зараз через брак площі у відкритому доступі є лише від 3% до 10% колекції музею.
Загалом фонди музею налічують 70 тисяч одиниць зберігання, майже 300 з яких — це моделі кораблів та суден. На жаль, левова частка експонатів, близько 70%, потребують серйозних реставраційних робіт, на що катастрофічно бракує грошей.
Нагадаємо, Одеський музей торговельного мореплавства був створений у 1920-х роках, але під час Другої світової війни його фонди були розграбовані. Новий музей — морського флоту СРСР (у 1991-у перейменований у Музей морського флоту України) відчинив двері для відвідувачів у 1960-х. Він розташовувався у будівлі колишнього Англійського клубу. Це — пам’ятка архітектури, споруджена у 1842 році за проектом Георгія (Георгіса) Торрічеллі і перебудована наприкінці XIX століття. У 2005 році будівля сильно постраждала від пожежі: вогонь охопив близько 1,2 тисячі квадратних метрів, серйозно пошкодивши дах, внутрішні конструкції і декоративні елементи, а також значну частину колекції. Попередня влада неодноразово обі-цяла завершити ремонт і відновити роботу музею на колишньому місці. Однак ці обіцянки залишилися не виконаними.
Олена КЛЮЧНИКОВА,
Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206