Сам собі учитель
У Комінтернівському в день святого Миколая на базі храму Святої Великомфучениці Варвари відкрився Самоорганізуючий навчальний простір — СОНП. Відтепер сільські діти зможуть абсолютно безкоштовно вивчати ази програмування, спілкуватися з відомими тренерами різних навчальних проектів з усього світу й обмінюватися отриманою інформацією зі своїми однолітками.
За основу для нового Самоорганізуючого навчального простору розробники проекту взяли досвід британського програміста Сугата Мітра, професора Ньюкаслського університету. Уперше цю ідею він випробував у 1999 році в Індії. Експеримент під назвою «Діра в стіні» полягав у тому, що в одній з хрущоб Нью-Делі в стіну вмонтували комп’ютер, підключений до інтернету. Зйомки прихованою камерою показали, що місцеві діти без будь-якої підготовки і допомоги дорослих навчилися ним користуватися. Обговорюючи одне з одним усе незрозуміле, вони освоїли пошукові системи, вивчили ази англійської мови, навчилися грати в електронні ігри і стали частими користувачами наукових сайтів. У результаті їхні оцінки в школі помітно покращилися. Відтоді в Індії, Камбоджі й деяких африканських країнах встановлено вже кілька сотень таких «суспільних» комп’ютерів.
«Цей досвід ми вирішили перенести і в Україну. Ідея проста: якщо дитині будь-якого віку дати вільний доступ до комп’ютера, навіть у найвіддаленішому селі, вона самостійно зможе оволодіти навичками користування ним на рівні будь-якого офісного клерка. Заняття факультативні — в позаурочний час. Діти можуть займатися самостійно (для цього на кожному з комп’ютерів є посилання на безліч навчальних сайтів) або ж з тренерами-волонтерами, які навчатимуть їх основам програмування, наприклад, «візуальному програмуванню», — розповів Станіслав Дрогаєв, координатор проекту.
Дітям новинка до вподоби. Майже всі вони з бідних сімей, комп’ютерна техніка їхнім родинам не по кишені. Такі проекти — це для них шанс.
Ідею реалізували завдяки підтримці місцевих депутатів. На Одещині це вже другий такий проект. Перший стартував у 2014-у в Арцизі. Ініціатори відкриття центрів з їхньою допомогою намагаються вирішити проблему недосяжності комп’ютерних технологій для сільських дітей. Оцінюючи арцизький досвід, можна сказати, що проект виправдав себе. Діти там подолали неприязнь до знань, почали краще вчитися.
Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206