Спільна молитва у Нотр-Дам де Парі
«Злобу світу не поборемо ще більшою зброєю — хоча й вона потрібна, щоб боронитися від ворогів. Злобу світу поборемо, коли молитимемось за навернення ворогів. Злобу світу поборемо нашим свідченням християнського життя і милосердя», — зазначив у проповіді під час літургії в соборі Паризької Богоматері єпископ Лондонської єпархії Української греко-католицької церкви владика Гліб (Лончина). Про це інформує офіційний сайт єпархії св. Володимира Великого у Парижі (УГКЦ).
22 листопада він очолював літургію поминання жертв Голодомору, яка традиційно відбувається в Нотр-Дамі. Разом з ним співслужили Паризький єпарх владика Борис (Ґудзяк), єпископ-емерит Бає та Лізьє, владика П’єр Пікан та священики УГКЦ. Участь у поминальних богослужіннях взяли єпископ-помічник Парижа Ерік де Мула Буфор та представник парафії Української автокефальної православної церкви в Парижі отець Іван Радевич. На літургії був присутній надзвичайний та повноважний посол України у Франції Олег Шамшур.
«Споминаючи сьогодні жертв Голодомору 1932—1933 років в Україні, не можемо не згадати також наших воїнів, які борються по сьогодні в АТО, як також і їхні сім’ї, особливо їхніх померлих, і людей, які залишились без домів, без землі. Рівно ж згадуємо і жертви терактів, які сталися десять днів тому тут, у Парижі», — наголосив владика Гліб.
«Ми, українці, добре знаємо про терор, який пережили під час Голодомору і переживаємо у військовій агресії на сході нашої країни, і сьогодні солідаризуємося з французами у цій молитві надії. І українцям, і французам сьогодні важливо чути євангельське: «Не бійтеся!», — підкреслив у своєму слові владика Борис.
Відзначення річниці Голодомору для українців Франції — це не лише нагода згадати про жертви цього геноциду, але й розповісти про минулі і теперішні події в Україні французам і світові. Саме тому символічне значення має покладення квітів до Тріумфальної арки та літургія в Нотр-Дам де Парі, де її учасниками є українці, французи і численні туристи, що відвідують собор.
«Прийшов сьогодні до Тріумфальної арки, бо це пам’ять про Україну. Якщо тут ми не будемо показувати, що ми ще існуємо, то ніхто і не буде знати», — сказав Андрій Джала. Він народився вже в Франції, проте навіть його внуки ще зберігають українську мову та культуру.
«На відзначення Голодомору люди приїжджають з усіх регіонів Франції. Вся громада має нагоду не лише спілкуватися, але промовляти до інших, до французів і гостей Парижа. Роздаємо листівки з інформацією про Голодомор. 17 років тому, коли я приїхав до Франції, тут взагалі мало знали про Україну, тому важко було розповідати про Голодомор, а тепер, після Помаранчевої революції та Революції Гідності, про ці події простіше говорити», — розповідає настоятель катедри святого Володимира Великого отець Михайло Романюк.
Єпископ-помічник Парижа Ерік де Мула Буфор у вітальному слові підкреслив, що для спільноти Нотр-Даму щороку молитися з українцями за жертв Голодомору — велика честь.
А напередодні, 21 листопада, в містечку Санліс, де жила донька Ярослава Мудрого Анна, королева Франції, традиційно відбувся день відзначення тисячолітніх зв’язків між Україною і Францією та річниці Революції Гідності. Також пригадали тисячоліття смерті князів-страстотерпців Бориса і Гліба (на їхню честь названа тутешня церква). Додамо, що церкву Бориса і Гліба в Санлісі українська єпархія придбала на гроші меценатів, переважно з України, кілька років тому. Тепер там розвивається невеличка парафія та Культурний центр Анни Яро-славни. Гості Санлісу мали змогу побачити нижню, готичну, забудову церкви та римські катакомби, що є у її підвалах. Саме там з часом будуть приміщення культурного центру. У церкві не відбувалося богослужінь протягом тривалого часу, і вона потребує складного ремонту та реставрації.
А ще в Санлісі відбулася лекція професора Ярослава Грицака «Історія України за 90 хвилин», у якій відомий український історик поді-лився з присутніми коротким, але глобальним, викладом минувшини.
Нагадаємо, стародавнє містечко Санліс розташоване за 40 кілометрів на північ від Парижа і саме сюди, після смерті чоловіка — короля Генріха I, переїхала Анна Яро-славна і заснувала там жіночий монастир.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206