Життя спочатку
Сапер 28-ї механізованої бригади одесит Віктор Жуков, втративши 3 червня обидві ноги в зоні бойових дій на Донбасі під Мар’їнкою, отримав другий шанс на повноцінне життя. Хлопцеві в Німеччині поставили протези.
Осколкове поранення, ампутація обох ніг і важка депресія. У Дніпропетровську, куди доставили Віктора Жукова на лікування після трагедії, справитися з втратою ніг самотужки було не під силу. Надія на майбутнє з’явилася у хлопця пізніше, з появою в лікарні його особистого рятівника — одеської співачки, а нині жительки Німеччини Кіри Кафт. Дізнавшись про тяжке поранення земляка з фото від друзів-журналістів, Кіра взялася допомагати. Вона організувала по всьому світі волонтерський збір на лікування воїна і домовилася про майже неможливе — його протезування та реабілітацію в клініці німецького Баден-Бадена.
18 серпня зробили операцію, а 25 жовтня Віктор уже повернувся до Одеси, як то кажуть, на своїх нових двох. Ходить майже п’ять тижнів.
Операцію в Німеччині одеські лікарі оцінюють дуже високо й беруть за взірець для інших, подібних до Віктора, поранених. «Сам процес від моменту отримання протезу й до вставання на ноги зазвичай триває півроку. Те, що продемонстрував Віктор, — приклад для нас. Він іде з випередженням графіка», — зазначив представник реабілітаційного центру Ярослав Сроковський.
Без допомоги людей, щедрості самих лікарів нічого цього не було б. Проект обійшовся десь у 20 тисяч євро. Це не враховуючи, що реабілітація була безкоштовною, нічого за свою роботу не взяв і лікар Віктора Роланд Кіфер, який робив йому переампутацію. «Ми намагалися дати йому нові перспективи. В своїй роботі я зіштовхнувся з тим, що довелося робити повторну ампутацію, яка була незапланованою. Три тижні все заживало, потім була терапія та адаптація до протезів. Він пішов дуже швидко», — розповів Роланд Кіфер, лікар-протезист з Німеччини.
Сам Віктор свій другий шанс сприймає наче диво, зізнається: не вірив до останнього. «Був шок. Я не розумів, як усунути туди ноги, як зможу піти. Але все склалося. Роланд сам дивувався, що я пішов так швидко», — згадує захисник.
Родом із села Ісаєве Миколаївського району Віктор Жуков — сирота. Змалечку звик розраховувати лише на себе. А згодом і на свою родину — дружину і доньку. Допомога сторонніх для нього як дивовижа. Вдячний усім надзвичайно й зазначає, що, навіть знаючи про наслідки, пішов би захищати Батьківщину і вдруге. У Німеччині хлопцеві сподобалося, встиг знайти нових друзів. «Коли про мене там написали в газеті, показали по телевізору, багато хто захотів зі мною познайомитися. Навіть з росіянином одним спілкувався, з Донецька люди приходили. Возили на екскурсії, підтримували як матеріально, так і морально», — розповів Віктор. Разом з чоловіком у Німеччині весь цей час перебували дружина з тринадцятирічною донькою. З проживанням їм теж допомогли волонтери.
Протез має прослужити нашому землякові зо п’ять років. «Ми всі сподіваємося, що наша держава таки виплатить Вікторові належні кошти і в нього будуть гроші для подальшого життя, реабілітації вже вдома й на обслуговування своїх нових ніг», — зазначила Кіра Кафт.
Українських солдатів з долею, схожою на Вікторову, які через розв’язану Росією війну можуть назавжди залишитися каліками, у нас чимало. Всі вони потребують допомоги держави. Але тій, за визначенням волонтерів, не до них.
«Якби наша держава в особі чиновників різного рангу не займалася популізмом, не роздавала пусті обіцянки, а почала діяти, рятувати українців було б простіше. В кожного з політиків є впливові, забезпечені друзі. Прийдіть у госпіталь, оберіть людину, якій хочете допомогти, дізнайтеся, скільки це буде коштувати, знайдіть спеціалістів у Європі і допоможіть. Якщо кожен зробить це, допомогти вдасться всім», — зауважила Кіра Кафт.
Допомогти захисникам можуть і прості люди — звичайною моральною підтримкою. В українських шпиталях чимало бійців, які складний шлях лікування долають на самоті. Не в усіх є рідні, а в декого вони далеко й приїхати не мають змоги. Воїни потребують і психологічної допомоги. Волонтери за-кликають відгукнутися психологів, як професійних, так і початківців. Не будьте байдужими!
Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206