Переглядів: 826

П’ятипартійна Думська

На вечір середи в Одесі було анонсовано засідання зі створення комітету дій проти крадіїв та шахраїв. Ідея з’явилася після того, як міськвиборчком підвів риску під недільним голосуванням, оголосивши Геннадія Труханова обраним на посаду міського голови та список депутатів міськради. У середу вдень відбулося і перше пленарне засідання міської ради VII скликання. Щоправда, зібралися на неї не всі новоспечені обранці. А за кілька годин по тому сотні одеситів прийшли під Одеський окружний адмінсуд, у якому слухалися позови щодо оскарження результатів виборів.

Напередодні, коли Одеська МВК оголосила попередні результати виборів, що свідчили: за Труханова нарахували більш як 51 відсоток голосів, а відтак другого туру не буде, голова облдержадміністрації Міхеіл Саакашвілі виступив із за-явою, в якій звинуватив старого-нового мера у фальсифікації результатів волевиявлення та роз-краданні міста. При цьому підкреслив, що готовий працювати з будь-яким обраним мером, але головна умова — чесні вибори. А вони, на думку Міхеіла Саакашвілі, такими не були. На скликаному брифінгу він пред’явив більше 80 протоколів з виправленими цифрами, переважно навпроти кандидатури Труханова.

/_f/2015/086.jpg

Міхеіл Саакашвілі з обуренням говорив, що в Одесі продовжує діяти режим, який існував раніше, що методи фальсифікацій такі ж, як і в 2004-у на користь Януковича, а тоді це призвело до Помаранчевої революції…

«Всі екзит-поли у день голосування показували інші цифри, що чинний мер не подолав 50-відсоткового бар’єра», — заявив голова ОДА, додавши при цьому, що у Труханова хороші шанси на перемогу в другому турі.

«Я пояснив чинному меру, що є чіткі індикації порушень і закликав його пояснити своїм членам комісії не порушувати закон, йти на другий тур. Якби він переміг у другому турі, не було б жодних проб-лем, незважаючи на те, що вони роблять у міс-ті. Але вони пішли звичайним шляхом — во-ни не можуть не красти, — заявив Міхеіл Саакашвілі і пообіцяв боротися. — Ми повин-ні все поміняти і в Одесі, і в країні. Повинні бути люди, які служать не власній кишені, а жителям міста. У країні досить розумних сил, я дуже розраховую на правильну реакцію судової системи, людей, які в країні приймають рішення, починаючи від президента».

Член однієї з виборчих комісій, яка була присутня на брифінгу, проілюструвала порушення таким прикладом: голова комісії вже після підрахунку голосів і підписання бланків протоколів з допомогою коректора виправила їх, вписавши навпроти прізвища Труханова замість цифри 306 цифру 506.

Втім, визнаючи наявність порушень, але не таких, що могли кардинально вплинути на загальний результат, ще до оголошення остаточного рішення міськвиборчкому обласна організація Комітету виборців України та громадянська мережа «Опора» повідомили: результати паралельного підрахунку голосів на виборах міського голови Одеси свідчать, що другого туру не буде — Геннадій Труханов набирає більше половини голосів тих, хто прийшов у неділю на виборчі дільниці, і знову стає мером.

Слід зауважити, що понад 60 відсотків одеситів, які мають право голосу, вибори проігнорували, а ті 37,9 відсотка, що скористалися своїм громадянським правом, обра-ли для всіх і мера, і міську раду.

За результатами голосування, міська виборча комісія назвала прізвища 64 новообраних депутатів Одеської міськради.

Від партії «Довіряй справам» (27 депутатів): Сергій Страшний, Олександр Матвєєв, Людмила Варавва, Дмитро Палпатін, Олександр Шеремет, Тетяна Плаксій, Ірина Куценко, Олег Бриндак, Левон Нікогосян, Юрій Шумахер, Вадим Іоргачов, Марина Лозовенко, Олександр Александрочкін, Андрій Тернов-ський, Юрій Крук, Денис Балух, Андрій Кисловський, Людмила Себова, Володимир Киреєв, Дмитро Пеструєв, Антоніна Наконечна, Василь Шкрябай, Олег Етнарович, Олег Совик, Дмитро Танцюра, Валентин Гапунич, Олександр Іваницький.

Від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (14): Олександр Боровик, Олексій Потапський, Олег Камінкер, Петро Іонов, Володимир Варещенко, Ілля Мозолев, Олег Звягін, Олена Фокіна, Денис Григор’єв, Наталія Данилко, Віктор Наумчак, Едуард Стась, Тетяна Малихіна, Лілія Леонідова.

Від партії «Опозиційний блок» (12): Микола Скорик, Лілія Рогачко, В’ячеслав Беженар, Василь Ієремія, Олександр Орлов, Богдан Гіганов, Олексій Єремиця, Геннадій Бобков, Олексій Горін, Віктор Новак, Ольга Кулакевич, Дмитро Вишняков.

Від Української морської партії Сергія Ківалова (6): Сергій Ківалов, Вадим Подгородинський, Андрій Неугодников, Світлана Осауленко, Микола Крикливий, Володимир Корнієнко.

Від партії «Об’єднання «Самопоміч» (5): Олександр Борняков, Павло Гайдай, Олександр Аміці, Вадим Терещук, Анна Позднякова.

Партія Труханова та «Опоблок» ведуть переговори про створення коаліції. Якщо вони домовляться

(а торги, як завжди в таких випадках, йдуть, передусім, за розподіл крісел та впливів на різні сфери), то ці дві політструктури матимуть у своєму розпорядженні 39 голосів, що цілком достатньо для ухвалення більшості рішень у місті.

Олег СОКІЛ.

Інфографіка: izbirkom.org.ua.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net