Переглядів: 702

Карантин у Кам’яному

У Савранському районі зафіксовано випадки африканської чуми свиней

За повідомленням головного управління ветеринарної медицини в Одеській області,  24 жовтня в селі Кам’яне Савранського району  у двох особистих господарствах загинули свиноматки та поросята.

Для з’ясування обставин раптової загибелі тварин на місце виїхала група оперативного реагування, до складу якої увійшли фахівці держ-ветслужби. Вони відібрали проби біоматеріалу та передали їх до  Києва, до Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

Результати дослідження встановили діагноз: африканська чума свиней.

Станом на 26 жовтня у домого-сподарствах, де було виявлено захворювання, утримувалося  4 свиноматки та 30 поросят віком 6 тиж-нів, а загалом у Кам’яному люди тримають 630 голів свиней віком старше двох місяців.

Африканська чума свиней — це інфекційне захворювання, збудником якого є ДНК-вірус. Спалахи цієї інфекції свідчать про те, що збудник досить стійкий у зовнішньому середовищі. На Одещині щороку фіксується кілька випадків захворювання свиней, які оперативно виявляються і локалізуються, не завдаючи значної шкоди домогосподарствам.

Маючи високу вірулентність, вірус призводить до загибелі заражених тварин майже у 100% випадків. Ті, що вижили, залишаються носіями збудника і стають джерелами зараження здорових особин. Таким чином, зараження відбувається від інфікованої свині або переносника вірусу, яким можуть бути інші тварини, птахи і навіть людина при безпосередньому контакті — через корм, підстилку та поверхні, з яким контактував переносник вірусу.

У випадку інфікування, тварина стає млявою, у неї з’являється задишка, пронос з кров’ю, блювота, надмірна спрага, свині ніби падають на задні ноги, чого не може не помітити дбайливий господар. Характерною особливістю африканської чуми є наявність на тілі враженої тварини синюшних плям (ціанозу) внаслідок крововиливів, які з’являються не тільки на шкірі, але й на внутрішніх органах.

У жодному разі не можна забивати таку тварину, а м’ясо згодовувати собакам чи самостійно переробляти на консерви, тим більше — продавати. За це передбачена кримінальна відповідальність. Необ-хідно якнайшвидше повідомити про випадок ветеринарну службу та оперативно ізолювати хвору тварину.

Профілактикою африканської чуми, стверджують спеціалісти, є повне знищення всіх інфікованих, а також тих тварин, які були в контакті з ними, через спалювання. Корм, гній і малоцінні предмети також спалюються. Зола після спалювання змішується з вапном і закопується. Приміщення піддається дезінфекції. В радіусі 10 км від неблагополучного району, за ветеринарними правилами, все свиняче поголів’я мусить бути вирізаним. М’ясо йде на переробку і пускається на консерви на підприємствах.

Африканська чума свиней не впливає на здоров’я людини, адже її організм не чутливий до цього збудника. У разі виникнення спалаху людина може бути тільки переносником вірусу і сприяти подальшому поширенню інфекції.

У селі Кам’яне Савранського району проводяться термінові карантинні заходи щодо локалізації та ліквідації осередку інфекції (виставлені санітарні кордони, йде подвірний обхід господарств, проводиться роз’яснювальна робота з населенням), щоб не допустити поширення згубного захворювання.

Яна СТАСІНА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net