Переглядів: 624

Хто спинив «Одеський час»?

Минулого четверга у Міському саду урочисто відкрили нову скульптурну композицію «Одеський час», а вже у суботу вночі її зламали.

Композицію створив відомий одеський майстер Михайло Рева, встановили її на місці, де колись росло могутнє дерево, посаджене, мабуть, у час активної розбудови Одеси. Кілька років тому воно впало. Всі спроби посадити на цьому місці інше дерево виявилися безрезультатними — саджанці не приживалися. І тоді скульптор Михайло Рева, знаний, зокрема, за «Золотим ангелом» на будівлі Центру Литвака і дуже популярним серед туристів «12-м стільцем» на Дерибасівській, запропонував міській владі створити на цьому місці скульптурну композицію, яка відображає чотири періоди людського життя: дитинство, юність, зрілість і старість.

У центрі композиції — годинники, які показують той самий «одеський час». А оточують їх колоритні герої — фігурки людей (скрипаль, танцюючі пари) і тварин (як розповів сам Михайло Рева, на їх створення надихнули цілком реальні вихованці легендарних одеситів, що вже відійшли у віч-ність, — собака Джулька, улюблениця Бориса Литвака, і кіт Лакі драматурга Георгія Голубенка). Багатофігурну композицію було встановлено на платформі, що оберталася, із 12 зізнаннями в любові до Одеси відомих людей — Олександра Пушкіна, Михайла Жванецького, Володимира Висоцького, Костянтина Паустовського...

«Створюючи композицію, я вклав у неї всю доброзичливість, любов, особливий сарказм і гумор, притаманні лише одеситам. Це буде добрий пам’ятник, який символізує вічність, дружбу і мир, а хитрий механізм дозволить годиннику справно працювати за будь-якої погоди», — пообіцяв Михайло Рева. Свою обіцянку він виконав. Але...

Справною композиція була лише дві доби.

«Експеримент не вдався. Наше суспільство виявилося не готовим до інтерактивних пам’ятників. Михайло Рева запланував, що пам’ятник крутитиметься, і кататиме дітей. Але ніхто й не думав, що в суботу вночі прийде і кататиметься натовп п’яних дорослих, десь 25-літніх, лобуряк. «Одеський час» більше не крутиться. Пам’ятник доведеться розібрати, підняти і зміцнити. Платформу заварять», — написав у «Фейсбуці» блогер Леонід Барац.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net