Переглядів: 605

Крок до прозорості закупівель

27 жовтня відбулося урочисте підписання договору між Міністерством охорони здоров’я України та Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні, який дає можливість закупити лікарські засоби та вироби медичного призначення через відкритий та прозорий механізм міжнародних закупівель ще в 2015 році.

Цей договір є частиною спільних зусиль допомоги системи ООН уряду України у питаннях закупівель для національних програм у галузі охорони здоров’я, першим етапом якого стало підписання меморандуму між ЮНІСЕФ та МОЗ. А ще ця співпраця спрямована на покращення системи державних закупівель ліків, зміцнення спроможності МОЗ забезпечити прозорі та ефективні державні закупівлі.

Олександр Квіташвілі, міністр охорони здоров’я, зазначив: «Сьогодні відбувається історична подія — МОЗ підписує дуже важливий контракт з ПРООН на закупівлю лікарських засобів більш як на 620 мільйонів гривень. Ми дякуємо ООН за підтримку України та за готовність разом працювати не тільки над закупівлею лікарських засобів, а й допомагати змінювати всю систему закупівель лікарських засобів в Україні, щоб зробити її прозорою та ефективною».

На виконання договору ПРООН планує закупити лікарські засоби та інші вироби медичного призначення для лікування і діагностики туберкульозу, діагностики ВІЛ-інфекції, лікування дітей, хворих на гемофілію типів А та В, або хворобу Віллебранда, лікування дітей, хворих на хронічний вірусний гепатит В і С, лікування вірусного гепатиту В і С та лікування дітей, хворих на орфанні захворювання.

З цього приводу Янтомас Хімстра, директор ПРООН в Україні, наголосив: «Україна зможе скористатися перевагами довгострокових угод ПРООН з виробниками, що гарантуватиме швидкість, якість і найбільш конкурентні ціни на ліки, яких країна терміново потребує».

Усього на міжнародні закупівлі заплановано винести 12 національних програм на загальну суму майже 2,2 мільярда гривень. У рамках під-писаного меморандуму з ЮНІСЕФ передбачено закупівлю вакцин та антиретровірусних препаратів на суму понад 827 мільйонів грн. А ще заплановано, що закупівля онкологічних та онкогематологічних препаратів, а також хіміопрепаратів, радіологічних препаратів та препаратів супроводу онкологічних хворих здійснюватиметься через Crown Agents. Цей договір на суму понад 750 мільйонів гривень перебуває на останній стадії погодження.

Ігор Перегінець, заступник мі-ністра охорони здоров’я, додав: «Підписання договору з ПРООН, як і підписання меморандуму з ЮНІСЕФ, — це перший, але дуже важливий етап проведення закупівель через міжнародні механізми. Ми розраховуємо, що зможемо в стислі терміни вирішити всі технічні моменти і запустити тендерний процес разом з нашими міжнародними партнерами. Але для нас також дуже важливо не тільки провести закупівлі через міжнародні організації, а й реформувати власну систему державних закупівель, щоб своєчасно, самостійно і в необхідних обсягах закуповувати ліки для пацієнтів, над чим ми також працюємо разом з нашими партнерами».

Євген ЗЕЛЕНКО,
координатор зв’язків зі ЗМІ
Програми розвитку ООН в Україні.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net