Переглядів: 698

Провокатор псоріазу — стрес

Від 3 до 5% населення нашої області страждає на псоріаз, хоча на обліку в обласному шкірно-венерологічному диспансері перебуває лише 4,5 тисячі осіб. Про це в Одеському кризовому медіацентрі розповів головний лікар закладу Іван Фучижи.

Люди, сказав він, часто соромляться свого діагнозу, старанно приховують ознаки хвороби, які проявляються на шкірі, але тим самим шкодять самі собі, оскільки лікування псоріазу — проблема, яка вимагає комплексного підходу, обстеження, тривалого лікування, можливо, що й в умовах стаціонару.

Захворювання, уточнив досвідчений медик,  належить до дерматозів, а це означає, що плями та висипи на шкірі, які «розповзаються», — це пряме свідчення ураження внутрішніх органів. Іноді люди звертаються до спеціалістів тоді, коли недуга вражає суглоби, що призводить до інвалідності.

Страждають на псоріаз переважно ті, хто має спадкову схильність до цієї хвороби.

Так званим пусковим механізмом є певні імунологічні порушення і неодмінно стреси, на які аж надто багате наше життя. Наразі не з’ясовані всі причини виникнення псоріазу, а також сам перебіг хвороби, адже в одних у малоактивній формі захворювання може протікати впродовж усього життя, при цьому мало турбуючи пацієнта, в інших — хвороба прогресує стрімко, вражаючи шкіру всього тіла, суглоби, внутрішні органи.

До групи  ризику потрапляють люди з постійною травматизацією шкіри, хронічними стрептококовими інфекціями шкіри, порушеннями вегетативної і центральної нервової систем, ендокринними від-хиленнями, а також ті, хто зловживає алкоголем.

Іван Фучижи закликає не займатися самолікуванням і в жодному разі не звертатися до псевдоцілителів, які «обкурюють» вражені місця на тілі людини часником чи полином. Медики розробили нові ефективні методи лікування псоріазу, серед яких — імунотерапія, ультрафіолетове опромінення, плазмофарез. Цими методами володіють одеські спеціалісти.

— Не варто панікувати. Із псоріазом можна жити до ста років і довше, але тільки своєчасне звернення до фахівця й повноцінне лікування дозволяють досягти тривалої ремісії і є профілактикою ускладнених форм захворювання. Пораджу всім максимально уникати стресів, щоб не провокувати захворювання, щоб загалом не руйнувати свого здоров’я, — сказав Іван Фучижи.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net