№ 86 (21658) четвер 29 жовтня 2015 року

Переглядів: 833

П’ятипартійна Думська

На вечір середи в Одесі було анонсовано засідання зі створення комітету дій проти крадіїв та шахраїв. Ідея з’явилася після того, як міськвиборчком підвів риску під недільним голосуванням, оголосивши Геннадія Труханова обраним на посаду міського голови та список депутатів міськради. У середу вдень відбулося і перше пленарне засідання міської ради VII скликання. Щоправда, зібралися на неї не всі новоспечені обранці. А за кілька годин по тому сотні одеситів прийшли під Одеський окружний адмінсуд, у якому слухалися позови щодо оскарження результатів виборів.

Напередодні, коли Одеська МВК оголосила попередні результати виборів, що свідчили: за Труханова нарахували більш як 51 відсоток голосів, а відтак другого туру не буде, голова облдержадміністрації Міхеіл Саакашвілі виступив із за-явою, в якій звинуватив старого-нового мера у фальсифікації результатів волевиявлення та роз-краданні міста. При цьому підкреслив, що готовий працювати з будь-яким обраним мером, але головна умова — чесні вибори. А вони, на думку Міхеіла Саакашвілі, такими не були. На скликаному брифінгу він пред’явив більше 80 протоколів з виправленими цифрами, переважно навпроти кандидатури Труханова.

/_f/2015/086.jpg

Міхеіл Саакашвілі з обуренням говорив, що в Одесі продовжує діяти режим, який існував раніше, що методи фальсифікацій такі ж, як і в 2004-у на користь Януковича, а тоді це призвело до Помаранчевої революції…

«Всі екзит-поли у день голосування показували інші цифри, що чинний мер не подолав 50-відсоткового бар’єра», — заявив голова ОДА, додавши при цьому, що у Труханова хороші шанси на перемогу в другому турі.

Переглядів: 687

Декомунізація — іспит на європейськість

Процес декомунізації, розпочатий із розпадом СРСР, активізувався «ленінопадом» за Революції Гідності. З ухваленими Верховною Радою у квітні цього року законами з’явилась надія, що Україна нарешті безповоротно порве із болючим тоталітарним минулим. Та минуло вже півроку, а більшість «зрадянщених» міст навіть і не намагаються шукати собі демократичніші відповідники назв, зазанчає ZIK.

Ще сьогодні на карті України можна відшукати 908 згадок про радянське минуле — стільки населених пунктів мають назви, пов’язані із комуністичним тоталітарним режимом. До слова, це 3% від загальної їх кількості.

Переглядів: 675

Півгодини до Кишинева

Традиційною водяною аркою з брандспойтів пожежних машин зустрів одеський аеропорт прибуття першого рейсу з Кишинева 26 жовтня о 2.40 ночі.

Лайнер Embraer 190 доставив перших 26 пасажирів, а зворотним рейсом до Кишинева о 5.40 ранку вирушили 56 осіб. Рейси в столицю Молдови здій-снюватимуться щодня. Тривалість безпосередньо польоту — менше ніж півгодини.

Переглядів: 1310

Дипломатичний фронт України

15 жовтня на сесії Генасамблеї ООН Україну обрано від Східної Європи непостійним членом Ради безпеки ООН на період 2016—2017 років. «За» проголосували делегації 177 із 193 держав-членів ООН. 14 делегацій не голосували. Для обрання України до Радбезу потрібно було 129 голосів. Окрім України, непостійне членство в Раді безпеки ООН отримали також Японія, Єгипет, Сенегал та Уругвай.

Щороку Генасамблея обирає п’ять непостійних членів Ради безпеки, термін повноважень яких становить два роки. Будучи однією із 51 держав-засновників ООН, за 70 років існування цієї глобальної міжнародної організації Україна вже тричі була непостійним членом Радбезу — в 1948—1949, 1984—1985 та 2000—2001 роках. Визнанням авторитету України на міжнародній арені під егідою ООН було рішення східноєвропейських держав висунути на посаду голови Генеральної асамблеї 1997—1998 років кандидатуру міністра закордонних справ України Геннадія Удовенка, який до цього багато років працював у системі ООН: 1965—1971 — співробітник відділення ООН у Женеві; 1977—1980 — директор Управління (Д-2) Секретаріату ООН; 1985—1992 — постійний представник України при ООН.

Переглядів: 709

Карантин у Кам’яному

У Савранському районі зафіксовано випадки африканської чуми свиней

За повідомленням головного управління ветеринарної медицини в Одеській області,  24 жовтня в селі Кам’яне Савранського району  у двох особистих господарствах загинули свиноматки та поросята.

Для з’ясування обставин раптової загибелі тварин на місце виїхала група оперативного реагування, до складу якої увійшли фахівці держ-ветслужби. Вони відібрали проби біоматеріалу та передали їх до  Києва, до Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

Переглядів: 4583

Йосип ДИДИШКО: «Все минає, крім потреби у кадрах»

Центробіжні сили реформ захопили й освітньо-професійну сферу, де готуються кадри для країни. Як це позначається на навчальних закладах? Які нововведення вже прийшли у професійну освіту і які прийдуть завтра? Про це на прикладі Одеського коледжу транспортних технологій наша розмова з директором цього закладу Йосипом ДИДИШКОМ.

— Йосипе Йосиповичу, які особливості були притаманні цьогорічній вступній кампанії і чим вони зумовлені?

— Насамперед слід сказати, що наш навчальний заклад, як і раніше, користується авторитетом у вступників. Але з’явилися тривожні тенденції, обумовлені низкою причин, не залежних від нашого колективу.

По-перше, в країні триває реформування залізничної галузі, що вимагає розв’язання цілого комплексу проблем, накопичених за багато літ. Через це введено жорсткий режим економії фінансів, що позначилося на зарплатах залізничників. Практично, вони не підвищуються, і чимало інших галузей вже значно обігнали нас за цим показником. При цьому слід враховувати те, що ми даємо молодому спеціалісту перше робоче місце, а воно нерідко є малокваліфікованим і, відповідно, малооплачуваним. На таку зарплату й самому складно прожити, а якщо в людини вже з’явилася власна сім’я? Ця обставина, звичайно, не додає престижу галузі.

Переглядів: 668

Нові «вуха» для армії

В Україні розпочато серійне виробництво сучасного звукометричного комплексу артилері-йської розвідки. Розвідувальний автоматизований звукометричний комплекс (РАЗК) «Положення-2» створений у 2012 році, а в лютому 2013-го прийнятий на озброєння ЗС України.

Як пише «Народна армія», основним завданням комплексу є визначення місця розташування гармат, мінометів та іншого артилерійського озброєння противника. Після опрацювання даних наші підрозділи отримують координати ворожої артилерії, щоб завдати точного удару у відповідь. Комплекс також допомагає корегувати вогонь.

Переглядів: 610

«ДНР» не демілітаризується

За оперативними даними групи «Інформаційний опір», у Донецьку спостерігається скупчення важкого озброєння бойовиків, а російсько-терористичні війська продовжують здійснювати збройні провокації, ведуть розвідку переднього краю і тактичних тилів українських військ, проводять інженерне облаштування своїх позицій та мінування місцевості — як на передньому, так і в другому ешелоні.

Так, у Донецьку відразу в двох місцях (у районі Донбаської національної академії будівництва та архі-тектури і в південно-східній частині міста) зафіксовані скупчення важкого озброєння: у першому випадку не менше 6 танків, до 10 автомобілів різних типів, включаючи вантажні, 3 БТР-80 і 2 БМП-2; у другому — 6 гармат Д-30 в похідному стані та 3 одиниці МТ-ЛБ.

Переглядів: 618

Ціна путінських авантюр

Міністр фінансів Росії Антон Силуанов під час парламентських слухань у Раді Федерації заявив, що з 2017 року покривати дефіцит бюджету з резервного фонду більше не вийде.

«2016-й — це той рік, коли ми зможемо останній рік так витрачати наші запаси, наші резерви. А далі у нас таких ресурсів не буде, тому питання про консолідацію бюджету стоїть на порядку денному як завдання номер один», — цитує «ЕкспресТБ» главу російського фінансового відомства.

Переглядів: 674

З кулаками на рідних?

Прихована чи відкрита агресія одних членів родини щодо інших — явище настільки поширене, що розповіді про побиття дружини чоловіком чи дітей батьками практично нікого не дивують. Іноді бажання домінувати над найближчими настільки сильне, що людина відкидає всі моральні і правові заборони. А закон, до речі, за насильство у сім’ї передбачає не тільки адміністративну, а й кримінальну відповідальність.

Так, за скоєння протиправного діяння, що кваліфікується як насильство в сім’ї, але не є суспільно небезпечним і не тягне за собою кримінальної відповідальності, передбачене покарання у вигляді громадських робіт або адміністративного арешту (ст.1732 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Переглядів: 6317

Не відступаючи від правди

З глибокою печаллю і сумом у душі та серці прочитується новий роман відомого українського письменника Геннадія Щипківського «Утекти від себе».

Сповнений трагізму й відчаю його героїв, він не може викликати інших почуттів, бо насичений правдою тих історичних подій, про які, за висловом Володимира Винниченка, «не можна читати без брому».

Переглядів: 632

Хто спинив «Одеський час»?

Минулого четверга у Міському саду урочисто відкрили нову скульптурну композицію «Одеський час», а вже у суботу вночі її зламали.

Композицію створив відомий одеський майстер Михайло Рева, встановили її на місці, де колись росло могутнє дерево, посаджене, мабуть, у час активної розбудови Одеси. Кілька років тому воно впало. Всі спроби посадити на цьому місці інше дерево виявилися безрезультатними — саджанці не приживалися. І тоді скульптор Михайло Рева, знаний, зокрема, за «Золотим ангелом» на будівлі Центру Литвака і дуже популярним серед туристів «12-м стільцем» на Дерибасівській, запропонував міській владі створити на цьому місці скульптурну композицію, яка відображає чотири періоди людського життя: дитинство, юність, зрілість і старість.

Переглядів: 640

Скарби фонтанів

«Скарби» римських фонтанів — монети, кинуті в них туристами, поповнять бюджет Капітолію і підуть на реставрацію пам’яток і творів мистецтва.

«Усі отримані кошти підуть на відновлення пам’яток. Однак процес не такий простий, як здається: спочатку Банк Італії повинен зібрати, почистити і перерахувати всі монети в євро», — заявив радник з культури та спорту Рима Джованна Марінеллі.

Переглядів: 732

«І щороку найкраще зерно залишаєм синам на насіння»

У ці дні ми відзначатимемо 70 років від народження відомого українського поета Василя Сагайдака. І вже десять літ, як його з нами немає.

В літературному житті нашого краю Василь посідав осібне місце «львівського емігранта». Справа в тім, що з огляду на кадебешні переслідування, вигнання з Львівського уні-верситету, Василь переїхав до Одеси, де репресивний апарат не був таким жорстким, як на Західній Україні.

Переглядів: 683

Давайте жити за правилами

29 жовтня — Всесвітній день боротьби з інсультом

Саме всесвітній, тому що важливість лікування і профілактики такого важкого захворювання, як інсульт, визнається у всьому світі. Найстрашніше те, що сьогодні інсульт «молодшає» з кожним роком. Якщо раніше недуга вражала людей старших вікових груп, то тепер відзначаються випадки захворювання осіб дедалі молодого віку. А не так давно ЗМІ взагалі повідомили, що інсульт вразив п’ятимісячну дитину!..

Недаремно в народі інсульт називають ударом, оскільки життя здорової або майже здорової людини, яка при цьому самостійно себе обслуговує, після інсульту разюче змінюється. Учора міг усе робити сам, а сьогодні ти безпо-мічний інвалід і потребуєш періодичної чи постійної сторонньої допомоги, а то й догляду.

Переглядів: 612

Крок до прозорості закупівель

27 жовтня відбулося урочисте підписання договору між Міністерством охорони здоров’я України та Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні, який дає можливість закупити лікарські засоби та вироби медичного призначення через відкритий та прозорий механізм міжнародних закупівель ще в 2015 році.

Цей договір є частиною спільних зусиль допомоги системи ООН уряду України у питаннях закупівель для національних програм у галузі охорони здоров’я, першим етапом якого стало підписання меморандуму між ЮНІСЕФ та МОЗ. А ще ця співпраця спрямована на покращення системи державних закупівель ліків, зміцнення спроможності МОЗ забезпечити прозорі та ефективні державні закупівлі.

Переглядів: 1404

Сироватка-рятівниця

Комунальне підприємство «Одесфарм» закупило і цими днями передало до міської інфекційної лікарні ботуліністичну сироватку на 850 тисяч гривень. Беручи до уваги проблеми із централізованими поставками цього антитоксину, 50 доз препарату польського виробництва з терміном придатності до квітня 2018-го (сироватка зареєстрована в Україні і має всі необхідні сертифікати) вистачить на цілий рік.

Вартість однієї дози сироватки складає близько 17 тисяч гривень, а для порятунку життя людини, хворої на ботулізм, гостре токсико-інфекційне захворювання, потрібно від однієї до п’яти доз, залежно від тяжкості стану. Завдяки здійсненій закупівлі в Одесі цим препаратом пацієнти будуть забезпечуватися безоплатно.

Переглядів: 704

Провокатор псоріазу — стрес

Від 3 до 5% населення нашої області страждає на псоріаз, хоча на обліку в обласному шкірно-венерологічному диспансері перебуває лише 4,5 тисячі осіб. Про це в Одеському кризовому медіацентрі розповів головний лікар закладу Іван Фучижи.

Люди, сказав він, часто соромляться свого діагнозу, старанно приховують ознаки хвороби, які проявляються на шкірі, але тим самим шкодять самі собі, оскільки лікування псоріазу — проблема, яка вимагає комплексного підходу, обстеження, тривалого лікування, можливо, що й в умовах стаціонару.

Переглядів: 647

Качині візерунки

«Качка Попекінськи» — так називається арт-проект, створений одеським дизайнером Анирі Кінтевсом, фотографом Олексієм Кравцовим, куратором виставки Аліною Гордієнко і ...звичайною качкою, купленою наприкінці весни на Старокінном ринку.

Те, що «брати наші менші» можуть створювати твори мистецтва, давно відомо. Картини малювали слони і мавпи, не кажучи вже про віслюка, який писав свої шедеври хвостом. Відтак, те, що проста одеська качка також проявила себе як художник і навіть як автор малюнку на моделях жіночого одягу, факт, звісно, цікавий, але не карколомний. Зрештою, Одеса настільки багата на таланти, що нічого дивного немає в тому, що це стосується і живності, яка виросла на її ґрунті.

Переглядів: 628

Фотосесія Землі

НАСА запустило сайт щоденних фотографій Землі з космосу (http://epic.gsfc.nasa.gov). На ньому можна щодня відстежувати зображення сонячної сторони нашої планети, знятої з відстані близько 1,5 мільйона кілометрів.

Щодня десь 12 кольорових знімків завантажуватимуться на сайт, що дозволить розглянути Землю з різних точок. Фотографії робляться супутником DSCOVR, який був запущений у лютому 2015 року з метою спостереження за сонячним вітром, а також атмосферою Землі.

Переглядів: 657

У людства з’явився шанс

Учені-кліматологи, провівши чергове спостереження за процесом катастрофічного поте-пління, повідомили про те, що у населення Землі є шанс зупинити цей процес.

Науковці зі Стокгольмського університету повідомили про те, що в людей є шанс у найближчі десятиліття врятувати нашу планету від масштабної зміни клі-мату. Висновками з виконаної роботи керівник групи професор Йохан Рокстрем поділився з інформаційним агентством «The Independent».

Переглядів: 1372

Центр здорової дитини

На базі педіатричної клініки Одеського національного медичного університету (Валіхівський провулок, 5) офіційно  відкрито Центр здорової дитини. У Школі здорової дитини, яка працювала тут останніх півроку і яка стала фундаментом для центру, профільну підтримку й допомогу отримали кілька сотень молодих батьків.

Кожної середи з 14.00 спеціалісти центру безоплатно навчатимуть правильному вигодовуванню немовлят, прийомам масажу,  покажуть, як виміряти зріст малятка, його вагу, складуть особистий календар щеплень тощо. Одне слово, всі запитання, які турбують недосвідчених мам і татусів, легко й просто вирішуватимуться під час безпосереднього контакту з педіатрами — викладачами університету, котрим допомагатимуть студенти-старшокурсники, що вчаться на педіатрів.

Переглядів: 597

Комарина згуба

Новий метод використання інсектициду — нанесення його на електростатичне покриття — показав стовідсоткову ефективність. Про це заявили нідерландські вчені.

Сучасні водні та аерозольні інсектициди не завжди знищують комарів, до того ж, з часом у комах розвивається стійкість до цих препаратів. Це стало серйозною проблемою передусім у тих країнах світу, де малярія є ендемічним захворюванням.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net