Переглядів: 6730

Більшість готова до опору

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) на замовлення громадських організацій «Центр стратегічних досліджень» та «Агенції ненасильницьких рішень» із 31 серпня по 13 вересня провів опитування громадської думки жителів України щодо їх ставлення до методів опору інтервентам/окупантам.

Сприйняття приєднання Криму до Росії і подій на Донбасі.

На запитання «Ви згодні або не згодні з тим, що приєднання Криму до Росії у 2014 році є його окупацією?» 77,5% респондентів погодилися з твердженням, 10,8% — не погодилися, а 11,7% не визначилися зі своєю думкою або відмовилися відповісти.

На запитання «Яка з цих думок вам ближча?» щодо подій на Донбасі 79,8% респондентів обрали варіант, що «Дії Росії на Донбасі фактично є військовою інтервенцією — збройним втручанням у внутрішні справи України», 7% — «Дії Росії на Донбасі є допомогою народу Донбасу у його боротьбі за свою незалежність». Ще 13,2% респондентів не визначилися або відмовилися відповісти.

Яким діям надають перевагу жителі України у разі іноземної збройної інтервенції/окупації.

На запитання «Яким діям ви б надали перевагу в умовах іноземної збройної інтервенції у ваше місто чи село?» відповіді респондентів розподілилися так: 23,8% — чинити збройний опір, 28,6% — опиратися шляхом участі в акціях громадянського опору — таких, як демонстрації, протести, марші, бойкоти, страйки, громадянська непокора, 11% — виїхати у безпечніший регіон України, 3,2% — виїхати за кордон, 13,1% — нічого не робити, 18,4% — не визначилися зі своєю думкою, 1,9% — відмовилися відповісти.

Які методи жителі України вважають ефективнішими у боротьбі з переважаючим за силою противником.

На це запитання відповіді респондентів розподілилися так: 34,4% обрали варіант збройна боротьба, 34,7% — ненасильницька боротьба (демонстрації, протести, марші, бойкоти, страйки, громадянська непокора, відмова від співпраці з інтервентом), яку очолюють цивільні особи, 28,5% — не визначилися, 2,4% — відмовилися відповісти.

Методи повернення Криму та окремих районів Донецької і Луганської областей під контроль влади України.

Респондентам, які вважають приєднання Криму окупацією, ставилося запитання «Як Україна може отримати назад окупований Крим?». Відповіді такі: 14,3% — зброєю, 43,2% — переговорами, 12,9% — невоєнними акціями ненасильницького опору, які створюватимуть перешкоди окупантам і

які можуть отримати підтримку місцевого населення, 8,8% — ніяк, 20,3% — не визначилися зі своєю думкою, 0,5% — відмовилися відповісти.

Респондентам, які вважають події на Донбасі інтервенцією Росії, ставилося запитання «Як Україна може отримати назад окупований Донбас?». Відповіді розподілилися таким чином: 25,3% — зброєю, 41,1% — переговорами, 9,1% — невоєнними акціями ненасильницького опору, які створюватимуть перешкоди окупантам і які можуть отримати підтримку місцевого населення, 3,5% — ніяк, 20,4% — не визначилися, 0,5% — відмовилися відповісти.

В якій акціях опору інтервентам/окупантам готові взяти участь жителі України.

У перебігу опитування респондентам, які вважають приєднання Криму окупацією або вважають події на Донбасі інтервенцією Росії, ставилися запитання, до яких акцій опору інтервентам або окупантам вони готові долучитися.

Виходячи з міркувань безпеки, це запитання не ставилося респондентам, які проживають на територіях Донецької і Луганської областей, що тимчасово не контролюються владою України.

Відповіді дивіться у наведеній таблиці.

Методом телефонного інтерв’ю було опитано 1000 респондентів у всіх регіонах України (крім АР Крим), в т.ч. і на територіях Донецької і Луганської областей, які тимчасово не контролюються владою України.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net