Переглядів: 710

Озбройтеся правдою!

Учора, 16 вересня, минуло 15 років з дня зникнення журналіста Георгія Гонгадзе, який став символом відданості професії. У цей день вшановують пам’ять усіх загиблих українських журналістів.

Напередодні акції пам’яті українські медійники звернулися до колег і суспільства з закликом виявити солідарність та не забувати злочинів проти журналістів, домагатися їхнього розслідування та покарання винних.

«Поки не розслідувані справи тих журналістів, які загинули, щоб розповісти нам правду, — ми її не дізнаємося», — переконана журналістка «Громадського ТБ» Наталя Гуменюк.

«На жаль, журналістська професія в Україні досі не стала вільною. Власники медіа, олігархи використовують медіаресурси і журналістів як зброю проти своїх конкурентів. Так само, на жаль, не стала символом розслідування і покарання злочинців справа вбивства Георгія Гонгадзе», — закликала до солідарності колег вдова Георгія, телеведуча «Голосу Америки» та «Першого.ua» Мирослава Гонгадзе.

«Українські ЗМІ й після Революції Гідності залишилися, на жаль, залежними від власників та політиків, які нагнітають пристрасті у суспільстві заради власних інтересів, а не інтересів суспільства. Цензура ж рейтингів штовхає ЗМІ до розкручування скандалів там, де насправді потрібна змістовна дискусія аргументів.

Істерія, популізм, напівправда, «чорнуха» знову заполонили наші ЗМІ. І все це робиться за нашої, журналістської, участі. Колеги, чи можна виправдати наш конформізм будь-якими причинами в той час, коли на сході країни гинуть співгромадяни, захищаючи й нас з вами, наших рідних від зовнішнього ворога? Озброюймося правдою та починаймо спільними зусиллями повертати українським медіа їх місію — бути голосом народу. Ми відповідальні за тих, хто нам довіряє. Пам’ятаймо про це!» — наголосила голова правління ГО «Телекритика» Наталія Лигачова.

«Сьогодні журналісти в Україні зазнають великих ризиків, ставлячи незручні запитання владі, працюючи у зоні бойових дій і викриваючи корупційні схеми. В умовах російської пропаганди та контрпропаганди, самоцензури, що поширена серед журналістів, ми закликаємо бути відданими стандартам професії. На жаль, поки рано говорити про гарантії належного захисту прав журналістів», — зазначають організатори акції до дня пам’яті Георгія Гонгадзе і всіх загиблих журналістів.

Цього року ситуація з розслідуванням злочинів проти працівників ЗМІ не поліпшилася. Загальна кількість порушень свободи слова у 2014-у становила 995 випадків, що вдвічі перевищує показники 2013-го (496 випадків) і втричі — 2012-го (324). Напади стали категорією, в якій зафіксовано найбільше порушень (286 випадків, у 2013-у — 97). Пік викрадень журналістів припав на квітень, коли в полоні побували 20 працівників ЗМІ (всі — в Донецькій області). Загалом впродовж року у полоні побували 79 журналістів, загинуло — 7. Упродовж року також сталося 63 напади на офіси редакцій, що майже у вісім разів більше, ніж у 2013-у (8 випадків).

За сім місяців 2015-го Інститут масової інформації зафіксував одине вбивство журналіста, 30 випадів побиття та нападів на працівників ЗМІ, 39 — перешкоджання їх законній професійній діяльності та 9 випадків цензури.

Учора акція під гаслом «Озбройтеся правдою!» пройшла у Києві та багатьох містах України. О 20.00 відбулася хвилина мовчання за журналістами, які загинули, виконуючи професійний обов’язок.

За матеріалами «Телекритики».
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net