Переглядів: 702

Сергій БАРСЬКИЙ: «На Молдаванці багато проблем, а отже – багато роботи»

Член ВО «Батьківщина» Сергій Барський розповів про один з найстаріших районів Одеси і його проблеми.

«Молдаванка — один з найстаріших районів Одеси. У ньому здавна селилися найбідніші верстви населення. Від самого початку розбудови міста обличчям цього району були (та й по нині залишаються) одно-двоповерхові будиночки, що тягнулися від лінії порто-франко вниз, у бік Водяної Балки (зараз це вулиця Балківська). Пізніше Молдаванка обростала підприємствами, заводами і фабриками, переважна більшість яких сьогодні не працюють».

Про район і його старі проблеми:

— Однією з визначних пам’яток, а водночас і проблем цього унікального району є сама конфігурація і вік забудови. Слід розуміти, що Молдаванка це не тільки пакет екскурсій для приїжджих та набір стереотипів про бандитське минуле з лихими грабіжниками і злодійськими «малинами». Молдаванка — це ще й місце проживання тисяч одеситів, які часто позбавлені найпростіших та найелементарніших речей: і будинкових комунікацій, і якісних доріг, і масштабних зелених зон, і зовнішнього освітлення, і багатьох інших благ, необхідних для гідної якості життя. Не в останню чергу це відбувається і тому, що цей район ніколи не був у центрі уваги міської влади.

Молдаванка, затиснута між елітним центром і промисловими районами, перетинається безліччю магістралей, які «розрізають» її на кілька частин, а тому, на жаль, тут украй мало зелених зон. І це також обумовлено містобудівною проблемою. Незайняті ділянки і зони відпочинку забудовуються багатоповерховим житлом, окуповуються стихійними стоянками тощо.

Але найбільша проблема — це проблема якості житла. Ще за генеральним планом розвитку Одеси від 1965 року старе та аварійне житло планувалося зносити. Минуло вже півстоліття, але район забудовується хаотично і приватним чином. То там, то тут з’являються висотні будинки, які, вирішуючи одну проблему, створюють безліч інших. Наразі існує перспективний план із розселення більш ніж тисячі квартир у районі вулиць Мельницької, Дальницької, Степової, Болгарської, Лазарева та інших. Але минає час, а проблема як була, так і залишається невирішеною, житловий фонд тим часом стає дедалі непридатнішим, і люди позбавлені елементарних умов для життя.

Тому контроль громади над ви-рішенням питань щодо забудови Молдаванки може і повинен бути поставлений у число пріоритетів для депутатів будь-якого рівня, особливо для тих, хто отримає мандат довіри людей цього району на майбутніх жовтневих виборах.

Про реновації, рекультивації та озеленення:

— Серед безлічі інших проблем Молдаванки — практично повна відсутність зон відпочинку, наявність безлічі закинутих куточків, які є потенційно перспективними для розвитку, але нині використовуються як стихійні стоянки і звалища.

Часто можна почути й таку думку, що Молдаванка далеко не найбезпечніший район міста. І хоча в цьому є певна доля перебільшення, але слід чесно сказати: якщо на основних магістралях ще можна сподіватися на «світлий шлях», то, завертаючи в провулки і вузенькі вулички цього району, можна запросто загубитися і зіштовхнутися з неприємностями. Відтак оновлення зовнішнього освітлення та встановлення камер спостереження — це той мінімум, який дозволить жителям району почуватися спокійніше і безпечніше у темну пору доби.

Проблем у Молдаванки багато і перераховувати їх можна нескінченно. Але головне завдання місцевої влади в нинішніх умовах — не перешкоджати, а створювати сприятливі умови для розвитку і рекультивації району, щоб зробити його привабливим не тільки для екскурсій на тему «Бандитська Одеса», а й для тисяч одеситів, які народилися і живуть у найколоритнішому районі нашого міста — на Молдаванці.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net