Переглядів: 6372

Без порушень, хоч і з інцидентом

У неділю, 13 вересня, центром Одеси пройшли учасники маршу на підтримку політв’язнів — активісти «Правого сектора», ВО «Свобода» ультрас «Чорноморця», громадських організацій «Сокіл» та «С-14», корпусу «Азов».

Ходу за маршрутом Соборна площа — парк ім. Т.Г. Шевченка активісти присвятили Андрієві Медведьку та Денисові Поліщуку, котрі, як зазначалося в прес-анонсі акції, «утримуються в казематах режиму за фіктивним звинуваченням». Йдеться про 25-річного Андрія Медведька та 26-річного Дениса Поліщука, заарештованих на початку літа у Києві за підозрою у вбивстві журналіста та письменника Олеся Бузини, відомого своїми проросійськими поглядами і застреленого в квітні цього року.

Слід зауважити: хода була анонсована ще до арештів одеських активістів «Автомайдану» та «Правого сектора», які набули широкого розголосу й особливо загострили увагу до нашого міста як з боку ЗМІ (звісно, не тільки українських), а й правоохоронних структур. Остерігаючись ескалації, дехто навіть зажадав відмінити футбольний матч, який ввечері мав відбутися на «Чорноморці»...

Під час маршу центральними вулицями міста, який проходив організовано і в щільному супроводі правоохоронців, його учасники вигукували гасла на підтримку ув’язнених, запалювали димові шашки та фаєри. Біля пам’ятника Т.Г. Шевченку відбулися віче та невеличкий концерт.

Там же стався й інцидент. Парочка людей похилого віку (як для стороннього ока, обоє виглядали на добрячому підпитку) взялася з’ясовувати стосунки з мітингувальниками. При спробі відвести їх убік зчинилася штовханина, під час якої учасник маршу, не розібравшись у ситуації, застосував сльозогінний газ, від чого постраждав міліціонер.

За оцінкою самих правоохоронців, під час маршу «Свободу політв’язням» порушень громадського порядку не допущено. «Після його завершення між активістами одного з громадських формувань та двома перехожими виникла словесна перепалка. Аби не допустити конфлікту, до громадян підійшли правоохоронці. У цей час активіст дістав газовий балончик та застосував його до опонента. Пари газу потрапили і в обличчя працівникові міліції... Його здоров’ю нічого не загрожує», — констатують в обласному управлінні МВС.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net