Переглядів: 943

Бережи енергію! Збережи Україну

Кампанія «Бережи енергію. Збережи Україну!» (http://energy-evolution.wix.com) розробила низку порад, як берегти енергію, суттєво зменшуючи затрати на «комуналку», а разом з тим — сприяти енергетичній незалежності України.

Як зберегти енергію?

Використовуй енергозберігаючі лампи освітлення. Це економить до 90% електроенергії. До того ж служать такі лампи до 50 разів довше звичайних ламп розжарювання.

Завантажуй пральну машину повністю. Не повністю завантажена пральна машина — це перевитрата електроенергії на 10-15%. Якщо вибрана неправильна програма прання — це перевитрата електричної енергії до 30%.

Не став плиту поруч з холодильником. При сусідстві холодильника і плити споживання електроенергії холодильником подвоюється.

Заміни стару техніку. Новий холодильник класу «А+» щомісяця споживає до 100 кВт/год. електроенергії менше, як такий самий холодильник старого зразка.

Чисти чайник від накипу. Накип, який утворюється в чайнику, знижує теплопровідність і збільшує втрати електроенергії на нагрів води на 30%

Вимикай за собою світло. При розумній економії можна зберегти 20—25% електроенергії.

Не забувай розморожувати холодильник. Чим товстіший на продуктах шар льоду, тим більше споживання енергії. Моделі з функцією саморозморожування заощаджують до 50% енергії.

Вимикай побутові прилади, коли вони не потрібні. Не використовуй функцію «Stand-by». Це зменшить рахунок за електроенергію приблизно на 8%.

Як зберегти тепло в оселі?

Не перекривай дорогу теплу. Радіаторні екрани, довгі штори чи жалюзі, невдало розставлені меблі та інші речі, розташовані перед радіаторами, поглинають до 20% теплової енергії.

Заклей щілини у вікнах. Біля 40% тепла, що надходить у приміщення, втрачається взимку через вікна. Елементарні заходи з теплоізоляції допоможуть підвищити температуру в квартирі на 4—5°С.

Обладнай вентиляційні отвори спеціальними дверцятами або шматком картону. Це допоможе підвищити температуру на 3—5°С.

Прибери декоративні панелі на батареях. Вони забирають до 20% тепла кімнати. Крім того, тепловіддача батарей, які розміщені в нішах, на 10% менша, ніж тих, які виступають у кімнату.

Наклей фольгу на обидві сторони ДСП та розмісти на стіні за батареєю. Це підвищить тепловіддачу радіатора на 20%. При цьому витрати на опалення приміщення зменшуються на 4%.

Перефарбуй батарею в темний колір. Батарея з темною поверхнею підвищує тепловіддачу приблизно на 10%. Доведено, що темно-коричневий колір найкраще віддає тепло. З батареєю такого кольору на 8—10% тепліше, ніж з білою.

Не перегрівай приміщення — вдягайся тепліше. При завищеній кімнатній температурі зростає ризик простудних захворювань. За даними лікарів, сон у прохолодному приміщенні корисніший.

Провітрюй приміщення протягом 10—15 хвилин. Через привідчинені впродовж багатьох годин вікна значно втрачається тепло. Краще провітрювати 10—15 хвилин при широко відчиненому вікні.

Постав лічильники. Витрати на опалення приміщення зменшуються до 40%, якщо ти маєш індивідуальне опалення або лічильники тепла.

Закривай двері в під’їзді. Тепловтрати через відкриті двері та розбиті вікна в під’їзді становлять 5—15% від сумарних теплових втрат будинку.

Постав склопакети. Склопакети мають такий опір теплопередачі, як цегляна стіна товщиною 50 см та мають надвисокий ступінь теплоізоляції, що скорочує втрати тепла до 50%.

Використовуй жалюзі. Жалюзі або короткі штори допоможуть скоротити втрати тепла на 8—15%, яке виходить через скло.

Як зберегти газ?

Встанови лічильники. Так ти сплачуватимеш лише за справді використаний газ.

Встанови автоматичний котел. Якщо використовуєш газ для нагрівання води, котел з електрозапалом вмикатиме газ лише тоді, коли потрібно.

Утеплюй дім. Якщо використовуєш газ для опалення приміщення, прослідкуй, щоб тепло не виходило з дому через шпарини та привідчинені вікна.

Вдягайся вдома тепліше. Якщо використовуєш газ для опалення дому, оптимальна для здоров’я людини температура — 18 градусів. 1 градус збільшує втрати теплової енергії на 6%, або перевитрати енергоносія на 4—8%.

Зменшуй опалення, коли нікого нема вдома. Коли йдеш на роботу — зменшуй опалення до 15° С.

Не готуй на великому вогні. Доведи страву до кипіння на великому вогні, а потім зменш вогонь удвічі — і платити менше, і страву не спалиш.

Використовуй якісний посуд. Для нагрівання посуду з викривленим дном чи нагаром потрібно на 6% більше енергії. Посуд із нержавіючої сталі швидше нагрівається та є менш енергозатратним.

Стеж за полум’ям. Найвища температура — на кінчиках язиків полум’я, вони не повинні виходити за межі посуду, це перевитрата газу.

Встанови терморегулятори на радіатори. Регулюючи температуру в приміщенні, зможеш регулювати витрати газу.

Як зберегти воду?

Встанови водяні лічильники. При відсутності лічильників платиш за розрахунок у 350 літрів на добу на одну людину, але насправді витрачаєш близько 150 літрів води на день, а за решту — переплачуєш.

Приймай душ замість ванни. Витрати води при прийнятті ванни в 2,5—3 рази більші, ніж при прийнятті душу. Душ замість ванни зекономить до 400 літрів води на тиждень.

Зважай на стан сантехніки. Слідкуйте за станом сантехнічного обладнання. Полагодьте змішувачі, які протікають. При несправному крані, з якого капає вода, витрати води можуть складати 24 л/добу або 720 л/рік.

Заміни зливний бачок унітаза на сучасний. Бачок із кнопкою економічного зливу зменшить обсяг води, що зливається, на 20 літрів на день.

Закручуй кран, поки чистиш зуби. З повністю відкритого крана щохвилини витікають 15 літрів води. Закручуючи кран, ти заощадиш 900 літрів води на місяць на кожну людину.

Не мий посуд у проточній воді. Набирай у раковину — це дозволить витратити наполовину менше води.

Посудомийна машина економить. Кількість зекономленої води становить приблизно 8—15 тис. літрів теплої води на рік.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net