Переглядів: 653

Без Горького і Дружби народів

3 вересня  в ОННБ ім. М. Горького відбулися збори колективу, на яких з-поміж інших розглядалося питання про підготовку до відзначення Всеукраїнського дня бібліотек (30 вересня) та оновлення назви книгозбірні.

Майже одностайно (1 проти, 1 утримався) працівники установи проголосували за спрощення нинішньої повної назви бібліотеки. Цьому рішенню передувало також опитування громадської думки, що розпочалося ще 22 липня, та обговорення у ЗМІ. 84% опитуваних пропонують застосувати незаідеологізований принцип найменування подібних державних установ — Одеська національна наукова бібліотека (ОННБ). Як уже повідомлялося, серед респондентів, котрі вважають доцільним називати бібліотеку на честь особи, яка зробила най-більший внесок у розвиток української культури та Одеси зокрема, першість за видатним бібліофілом, бібліографом та українознавцем М.Ф. Комаровим. Є також пропозиції назвати на честь меценатів М.М. Толстого чи Г.Г. Маразлі, лікарів, письмеників і громадських діячів Івана та Юрія Лип, архітектора Ф.П. Нестурха. Обговорення триватиме до 22 вересня.

Нагадаємо, у різний час одеська «публічка» носила імена російського імператора Миколи ІІ, професора-більшовика Є.М. Щепкіна, а з 10 лютого 1941-го — пролетарського письменника М. Горького, який у період 1928—1930-х років поставив свій талант на службу більшовицько-сталінському тоталітаризму. На теренах колишнього СРСР «горьківок» було аж десять, із них в Україні — три (крім Одеси, також у Запоріжжі та Луганську). У 1920—1930 роках на Колимі було навіть родовище, назване на честь культового письменника, де працювали політв’язні концтабору «Береговий» — переважно українські патріоти, російські емігранти та інші «вороги народу».

У 1979-у тоді ОДНБ ім. М. Горького була нагороджена орденом Дружби народів, що також знайшло своє відображення у назві. 2009-го напередодні відзначення 180-річчя від дня заснування бібліотека отримала статус національної і відтоді її повна назва така: Одеська національна ордена Дружби народів наукова бібліотека імені Максима Горького.

Колектив національної книгозбірні вважає, що у питанні найменування закладу варто звернутися до світової практики, де іменна складова у назві бібліотек відсутня. Короткі назви завжди раціональніші у користуванні. Готується відповідне звернення до Міністерства культури України.

За матеріалами сайта: http://odnb.odessa.ua.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net