Переглядів: 839

Яхти, чайки, «Німі ночі»...

Упродовж двох днів під відкритим небом — на причалі яхт-клубу одеського морвокзалу — проходив шостий фестиваль німого кіно та сучасної музики «Німі ночі». Заснований 2010 року Благодійним фондом ім. Івана та Юрія Лип, він — єдиний в Україні захід з популяризації архівного німого кіно. Найбільший у Східній Європі фестиваль реалізує концепцію сучасного музичного трактування класичних німих стрічок.

Цьогорічний фестиваль був надто коротким — лише два дні, але насиченим яскравими враженнями від синтезу чудової сучасної музики і німого кіно. Зоряне небо, плескіт морських хвиль та крики чайок посилювали сприйняття того, що бачиш на екрані, доповнювали атмосферу дійства.

Фільми, показані цьогоріч, були створені «на окраїнах» кінемато-графічної Європи — у Білорусії, Греції, Чехії та в Україні, тому не увійшли в золотий фонд німого кіно і не вважалися кінокласикою.

— Саме завдяки таким стрічкам відбувається переосмислення кінокласики, кіноканону як корпусу величних фільмів епохи, — вважає президент Міжнародного фестивалю німого кіно та сучасної музики Іван Козленко.

Загальна тема показу — деко-мунізація і доля пропагандист-ського мистец-тва. Під час фестивалю фільми, що вважалися пропаганди-стськими, через нове музичне переосмислення постали зовсім в іншому — загальнолюдському та універсальному художньому значенні.

Відрадно, що в рамках цього фестивалю постійно відбувається відкриття українського німого кіно. Цього разу показали геніальну українську стрічку 1929 року «Вітер з порогів» Арнольда Кордюма. Вона була знята для ідеологічної підтримки будівницт-ва Дніпрогесу, але насправді глядачі побачили унікальне кіно на тему глобальних конфліктів: людина і природа, батьки — діти, старе — нове. Українська родина Ковбанів — лоцмани з діда-пра-діда, що володіють мистецтвом обходити дніпровські пороги. З початком будівництва Дніпрогесу батько втрачає все — роботу, дітей, які йдуть за новим, сенс життя. Корифей українського театру Микола Садовський у ролі старого лоцмана — це суцільне естетичне задоволення... Конфлікт, глибоко переосмислений музикантами одеської групи «Автократи», вилився у чудову мистецьку подію.

«Німі ночі» завершилися концертом української музики від популярного сьогодні гурту «Грабовська Бенд».

Ольга ФІЛІППОВА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net