Переглядів: 785

Джаз був, джаз є, джазу – бути!

В Одесі 18—20 вересня відбудеться вже п’ятнадцятий Міжнародний джазовий фестиваль. Незмінний президент нашого JazzFest — піаніст і композитор Юрій Кузнецов.

Головна концепція фестивалю — мультижанровість та мультинаціональність. Щорічно на нього приїжджають виконавці, які своєю творчістю представляють усі напрямки сучасної джазової музики: від діксіленду до фрі-джазу. По-стійне кредо — відкривати публіці нові імена: левова частка проектів, представлених за ці роки на фестивальній сцені, вперше гастролювала в Україні. Нові пункти на карті одеського JazzFest-2015 — Вірменія, Греція та Естонія.

За традицією, Одеса JazzFest урочисто відкриється 18 вересня гала-концертом у ротонді Міського саду. На цього-річному відкритті виступлять норвезький гітарист Фроде Барт і засновник фестивалю, піаніст Юрій Кузнецов, естонське тріо Sooддr-Valgla-Ruben, шведський Nordic-квартет саксофоністів, біг-бенд оркестру «Полтава» під управлінням Е. Головашича, а також одеські джазові виконавці: тріо Julinoza Мusic і піаніст Вадим Бессараб зі своїм проектом.

Два дні (19 і 20 вересня) концерти проходитимуть на сцені Одеської обласної філармонії. Тут виступлять вісім колективів, у яких задіяні музиканти з дев’яти країн. Для всіх зарубіжних проектів це буде їх перший виступ в Україні.

Вперше в Україні і саме в Одесі виступить колектив, без якого неможливо уявити картину сучасного литовського джазу Даinius Pulauskas Group. Їх називають «послами литовського джазу»: музиканти давали концерти на фестивалях практично всіх континентів: у Європі, Азії, Америці та Африці. Настав час грати в Україні.

У рік, коли весь світ відзначає 100-ліття геноциду вірмен, Одеса JazzFest представить публіці унікальний інтернаціональний мультиінструментальний проект Authentic Light Orchestra (Швейцарія—Вірменія), основу репертуару якого складають джазові обробки вірменського фольклору.

Також у фольклорі — балканському та грецькому — черпає натхнення інший учасник фестивалю, один з найдосвідченіших джазових саксофоністів Греції Дімос Дімітріадіс. А в музиці, яку виконує австрійський дует Аcoustic Тravellers Duo, чутні елементи фламенко, індійської музики та африканського фольклору.

Класичний старий джаз представить в Одесі американська співачка Шарон Кларк, запрошена на фестиваль за особистою рекомендацією Ларрі Аппельбаума — старшого спеціаліста музичного відділу Бібліотеки Конгресу США, який був гостем Одеса JazzFest в 2013 році. Для Шарон це буде не перший візит в Україну, але перший виступ у нашій країні разом з проектом тріо Кріса Грассо.

Саме із запрошення на Одеський JazzFest-2015 розпочався всеукраїнський тур відомого французького піа-ніста і композитора Тьєррі Майара, який виступить в нашому місті зі своїм тріо за кілька днів до релізу нового альбому The Kingdom of Arwen, записаного ним у співпраці з Празьким симфонічним оркестром.

Постійний учасник фестивалю — Німеччина — «делегувала» на Одеський JazzFest молодий і дуже перспективний квартет Mo’ Blow, який грає музику в стилі фанк. Продюсером останнього альбому групи став відомий шведський тромбоніст і композитор Нільс Ландгрен, який прославився альбомом з обробками в стилі джаз-фанк хітів групи ABBA.

Щовечора після закінчення основного блоку фестивальних концертів публіку чекатимуть джем-сейшни в паблісті-барі «Ай лав ю, Петрович» (вул. Буніна, 19).

Отож:

18 вересня о 18.00 — Міський сад —урочисте відкриття фестивалю.

19 та 20 вересня о 18.00 — виступи учасників фестивалю в Одеській обласній філармонії.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net