Переглядів: 739

Пенсійні пріоритети

Пенсійна система України — важлива складова національної безпеки держави та важливий чинник стабільності у суспільстві. Про виклики та перспективи реформування системи пенсійного забезпечення — ця коротка розмова з начальником головного управління ПФУ в Одеській області Олександром БУРЯЧЕНКОМ.

— Олександре Євгеновичу, зміни в пенсійній системі торкаються тисяч людей. Розкажіть, будь ласка, над вирішенням яких проблем працювало управління у першому півріччі.

— Головне та підвідомчі управління ПФУ в Одеській області працюють відповідно до пріоритетів, визначених чинним законодавством України: наповнення бюджету фонду; активізація роботи з погашення заборгованості роботодавців зі сплати пенсійних внесків; подолання тінізації доходів громадян та їх легалізація; контроль за використанням пенсійних коштів; попередження недопущення порушень інтересів громадян тощо.

На обліку в управліннях ПФУ в Одеській області перебуває 645,2 тисячі пенсіонерів. Середній розмір пенсії в першому півріччі 2015-го становив 1580,7 гривні. Найбільша кількість пенсіонерів — 505778 осіб, або 83,7%, отримують від 1000 до 3000 гривень. У січні—червні нинішнього року ПФУ згідно з установленим графіком у повному обсязі забезпечив фінансування видатків на виплату пенсій у сумі 6119,2 мільйона гривень.

— Як управління допомагає пенсіонерам-переселенцям з тимчасово окупованих територій?

— Станом на 1 липня цього року із заявами про переведення виплати пенсій звернулися за новим місцем проживання 11500 осіб: з Донецької — 6487, з Луганської — 5013, у тому числі у 2015-у — 1457 осіб.

До кінця 2015-го головне управління ПФУ в Одеській області має здійснити видатки на пенсійні виплати у сумі 5,3 мільярда гривень, зокрема на виплати пенсіонерам-переселенцям — 201 мільйона гривень, які повністю враховані в цьогорічному бюджеті фонду.

— У наш непростий час особливої актуальності набуває питання економії коштів. Де знаходите резерви для економії та яким чином наповнюєте бюджет фонду?

— Економію видатків у 2015-у забезпечать прийняті на початку року Верховною Радою зміни до пенсійного законодавства в частині припинення виплат пенсій за «спеціальними законами» та обмеження пенсійних виплат особам, що працюють, а також поетапного підвищення на 5 років пільгового стажу для жінок (шкідливі та важкі умови праці), для осіб, що мають право на пільгову пенсію за вислугу років.

Така економія у річному вимірі, за прогнозними розрахунками, становитиме майже 360 мільйона гривень. Саме на цю суму зменшиться початково запланований дефіцит бюджету фонду.

А щодо питання наповнення бюджету ПФУ, то в першому півріччі з усіх джерел фінансування надійшло 6267,0 мільйона гривень, що на 735,1 мільйона, або на 13,3%, більше, ніж за аналогічний період торік. При цьому власні надходження ПФУ, порівняно з першим півріччям 2014-го, збільшилися на 7 мільйонів гривень.

Значний резерв наповнення бюджету — погашення заборгованості з платежів до ПФУ. У цьому напрямку головне управління вживає всіх передбачених законодавством заходів, зокрема разом з органами державної фіскальної служби, державної виконавчої служби, місцевими органами влади, соціальними партнерами. Станом на 1 липня органи фонду направили до суду 651 позов про стягнення 10550,4 тисячі гривень. За результатами проведеної роботи на-дійшло 2748,7 тисячі гривень; в органах державної виконавчої служби перебувало 17,3 тисячі виконавчих документів про стягнення коштів в інтересах органів ПФУ на суму 69361,2 тисячі гривень (без урахування зупинених проваджень).

— Які зміни очікуються в системі пенсійного забезпечення держави?

— ПФУ визначив основні напрямки оздоровлення та модернізації пенсійної системи України: забезпечення максимального рівня автоматизації основних функціональних процесів в органах ПФУ; створення централізованої системи призначення і виплати пенсій, усунення впливу людського фактора на цей процес; ліквідація соціальної несправедливості у пенсійній системі; позбавлення невластивих виплат у солідарній системі; впровадження єдиних стандартів в обслуговуванні громадян; створення єдиного відкритого, прозорого і доступного інформаційного простору ПФУ.

У першому півріччі розроблено та впроваджено нову організаційну структуру органів фонду. Оновлюється кадровий склад управлінь. Зокрема, з початку року оновлено 6,7 % керівництва підрозділів головного управління. Триває робота з оптимізації структури та чисельності працівників підвідомчих управлінь фонду Одещини.

Іван ДАНИЛЕНКО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net