Перцево-баклажанна пора
Перець у томатному соку, фарширований овочами. Для приготування фаршу взяти 2 кг моркви, 1 кг цибулі та 0,5 кг свіжої капусти. Все це дрібно нарізати, окремо підсмажити в олії, змішати, посолити, поперчити за смаком і залишити в емальованому посуді для того, щоб стекла олія, яку потім зливають.
У плодів перцю видаляють плодоніжки і насіння, занурюють на 1 хвилину в круто посолений окріп, потім виймають їх, дають охолонути і заповнюють підготовленим фаршем. У банку кладуть кілька горошин чорного перцю, укладають у неї фарширований перець і заливають прокип’яченим, підсоленим за смаком томатним соком. Банки стерилізують і закривають кришками.
Ікра з перцю консервована. Плоди солодкого перцю помити, спекти в духовці або підсмажити на олії, видалити насіння і бажано шкірку, пропустити через м’ясорубку чи посікти ножем. Моркву і біле коріння — петрушку, пастернак — очистити, нарізати і підсмажити в олії до золотавого кольору. Помідори помити, дрібно нарізати або натерти на великій тертці і в емальованій каструлі уварити до половини обсягу. Кріп помити, дрібно нарізати. Все змішати, додати оцет, гіркий і запашний перець, сіль і тушкувати 10 хвилин, помішуючи. Гарячу суміш розфасувати в ошпарені гарячою водою банки, накрити прокип’яченими бляшаними кришками, простерилізувати, закупорити й остудити. Використовують ікру у вигляді салату і як приправу до м’ясних та рибних страв.
На 2,6 кг солодкого перцю 200 г дозрілих помідорів, 150 г моркви, по одному кореню петрушки і пастернаку, 250 г ріпчастої цибулі, 200 г олії, 2 столові ложки оцту, 1 чайну ложку чорного гіркого і духмяного перцю, 1 столову ложку солі, кріп.
Аджика. Червоний гострий перець очистити від насіння, зубки часнику очистити від шкірочки, зелень — коріандр, кріп, петрушку, естрагон — перебрати, все помити, пропустити через м’ясорубку, додати сіль за смаком, ретельно перемішати, укласти в невеликі баночки, закрити кришками. Подавати як приправу для перших і других м’ясних і рибних страв. Пропорція овочів довільна, за сма-ком. Для пом’якшення смаку гострий перець можна наполовину замінити солодким і зменшити кількість солі.
Баклажани по-грузинськи. 10 кг баклажанів вимити, розрізати навпіл вздовж, посипати сіллю і покласти в миску на 2 години, щоб просолилися.
Приготувати суміш: по 200 г гіркого стручкового червоного перцю, солодкого червоного перцю, часнику, перемеленого на м’ясорубці, залити все це 500 г оцту і дати настоятися.
Баклажани без зайвої солі обсмажити в олії, дати остигнути, потім кожний умочити у приготовлену суміш, розкласти по банках і залити їх сумішшю, яка вже остигла. Стерилізувати 0,5 л банки 15 хвилин, після чого закрутити кришками.
Баклажани-грибочки. 5 кг баклажанів почистити і порізати на кубики. У каструлю налити 5 л води, всипати склянку солі і додати 400 г оцту. Довести до кипіння. Кинути в окріп кубики баклажанів і, помішуючи, варити 10 хв. Потім викласти баклажани у марлевий мішечок і підвісити на 10 годин, щоб відійшла гіркота. Після цього викласти баклажани у миску, додати 100 г дрібно нарізаного часнику і 0,5 л олії. Усе ретельно перемішати і розкласти в літрові банки. Стерилізувати 25 хвилин, після чого закрити кришками.
Консервовані баклажани. Спекти баклажани в духовці, зняти шкірку, покласти у банки, на дні яких — кілька зубчиків часнику, лаврове листя, чорний перець горошком. Залити томатним соком (на 1 л томату — 1 ст. ложка солі з гіркою). Стерилізувати 10 хвилин.
Салат з баклажанів. 6 баклажанів, 2 кг помідорів, 1,5 стручка зеленого перцю, 1 кг моркви, 1 кг цибулі, 0,5 л олії.
Перший варіант. Баклажани та помідори розрізати начетверо, моркву натерти на тертушці. Все скласти шарами, посолити, поперчити. Влити олію, 2 склянки води. Тушкувати три години, скласти в банки й закрутити.
Другий варіант. Баклажани помити, зварити до напівготовності у воді. Вийняти, розрізати начетверо, але не до кінця, покласти під прес, відцідити. Приготувати суміш із селери, часнику, кропу, солі, перцю. Начинити нею баклажани і вкласти в банку шарами. Залити прокип’яченою олією. Стерилізувати літрову банку 40 хвилин.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206